5 روش برای تعمیر کابل شارژر

تعمیر کابل شارژر

داشتن یک شارژر خراب با روکش پاره می تواند بسیار ناخوشایند باشد. در صورتی که کابل شما دچار خرابی شود فرایند شارژ به کندی پیش می رود و همچنین به باتری موبایل آسیب وارد می شود. پس در این صورت تعمیر کابل شارژر خود را باید در اولویت قرار دهید. اما چگونه می توانید یک کابل شارژر را تعمیر کنید؟ در چه زمانی شارژر شما نیاز به تعمیر دارد؟

نحوه تعمیر کابل شارژر

در حالی که در برخی موارد، دیگر قادر به تعمیر کابل شارژر و استفاده مجدد از آن نیستید، اما در بسیاری از مواقع می توانید با انجام اصلاحات شارژر خود را بازیابی کرده و دوباره از آن استفاده کنید. در صورتی که آسیب دیدگی فیزیکی روی کابل خود مشاهده نمی کنید موارد زیر را چک کنید:

در ابتدا اطمینان حاصل کنید که مشکل از پریز برق شما نیست. برای اینکار می توانید شارژر خود را با یک پریز دیگر تست کنید تا متوجه شوید مشکل از پریز بوده و یا شارژر شما بدرستی کار نمی کند. در ادامه چک کنید که اتصالاتتان به درستی برقرار شده است. اتصال دوشاخه، کابل به آداپتور و کابل به موبایل یا لپ تاپ را قطع و مجدداً به درستی برقرار کنید.

همچنین اگر شارژر شما دارای چراغ است آن را چک کنید و ببینید برق رسانی به آداپتور انجام می گیرد یا خیر. در صورتی که برق رسانی بدرستی انجام شود مشکل از کابل بوده و باید اقدام به تعمیر کابل شارژر کنید. موبایل، تبلت یا لپ تاپ خود را خاموش و مجدداً راه اندازی کنید. دستگاه بخش بزرگی از رفتار شارژ خود را کنترل می کند، بنابراین راه اندازی مجدد دستگاه در تشخیص مشکلات شارژر کمک می کند.

در صورتی که کابل شما دچار پارگی و آسیب دیدگی فیزیکی است پس از چک کردن موارد گفته شده در بالا برای تعمیر کابل شارژر یکی از موارد زیر را انتخاب کرده و انجام دهید.

استفاده از چسب حرارتی یا چسب برق

اگر شارژر شما در زمان جابجایی قطع و وصل می شود مشکل از سیم های مسی درون آن می باشد. بنابراین حالت آن را باید به صورتی که اتصال برقرار باشد حفظ کنید. در این حالت برای تعمیر کابل شارژر می توانید از چسب برق استفاده کنید. همچنین اگر روکش آن از بین رفته است، برای تعمیر می توانید از چسب حرارتی استفاده کنید. نحوه تعمیر کابل شارژ با استفاده از چسب حرارتی را می توانید در ویدئو زیر مشاهده کنید.

 

 

 

استفاده از شیلد حرارتی

اگر به دنبال گزینه ای مقاوم تر هستید شیلد های حرارتی به شما پیشنهاد می گردد. شیلد های حرارتی همانند لوله ای هستند که دور کابل و در محل مورد نظر شما قرار گرفته و به آن می چسبد. قطر این شیلد ها اندازه ای معین دارد و ممکن است برای همه کابل ها مناسب نباشد. برای استفاده از آن باید ابتدا شیلد را به اندازه مورد نظر ببرید و در قسمت آسیب دیده کابل قرار دهید. سپس با استفاده از سشوار یا  وسیله گرمایشی دیگری آن را گرم کنید تا کاملاً به کابل بچسبد.

 

 

استفاده از فنر

اگر آسیب دیدگی کابل شما جزئی است برای جلوگیری از پیشرفت آن می توانید از فنر استفاده کنید. وجود فنر در هر دو سمت کابل شما باعث انعطاف بیشتر و در نتجیه آسیب دیدگی کمتر می شود.

تعمیر کابل شارژر

استفاده از خمیرهای فرم دهی

خمیر های فرم دهی نیز گزینه دیگری برای تعمیر کابل شارژر می باشند که نسبت به شیلد ها انعطاف بیشتری داشته و از ان ها می توانید برای همه کابل در قطر های مختلف بدون محدودیت استفاده کنید.

تعمیر کابل شارژر USB

استفاده از کابل های تعمیری

اگر آسیب دیدگی کابل شما به حدی است که نمی توانید آن را با استفاده از روش های بالا تعمیر کنید می توانید از کابل های تعمیری شارژر موبایل و لپ تاپ استفاده کنید. برای این کار باید یک کابل تعمیری متناسب با درگاه شارژ موبایل یا لپ تاپ خود تهیه نمایید و سپس سمت دیگر کابل آسیب داده را جدا کرده و به آن متصل نمایید. محل اتصال را می توانید به دو روش بالا یعنی چسب برق یا شیلد حرارتی بپوشانید.

برای تهیه انواع کابل های تعمیری به دسته تجهیزات و کابل های تعمیراتی در وب سایت بازرگانی بهیران مراجعه نمایید. در بین محصولات این دسته کابل با کیفیتی وجود دارد که از آن ها می توانید برای بازیابی و تعمیر کابل شارژر استفاده نمایید.کابل تعمیری بازرگانی بهیران