موس سیم دار بهتر است یا بی سیم؟

موس سیم دار بهتر است یا بی سیم

موس سیم دار بهتر است یا بی سیم؟ معایب و مزایای هر کدام از این ماوس ها در چیست؟ اگر به دنبال خرید ماوس هستید باید ویژگی هایی مثل نوع اتصال، نوع حسگر، طراحی و دیگر موارد را در نظر داشته باشید. در مقاله تفاوت ماوس اپتیکال و لیزری به بررسی انواع حسگر ها پرداختیم. در ادامه این مطلب نیز بررسی خواهیم کرد که موس سیم دار بهتر است یا بی سیم.

موس سیم دار بهتر است یا بی سیم؟

سرعت و دقت

تمام دستگاه های بی سیم به صورت پیش فرض از نوع با سیم آن ها کند تر هستند. این تأخیر در برخی موارد مثل بازی های کامپیوتری اهمیت خود را نشان می دهد. علاوه بر سرعت، دقت ماوس های با سیم نیز بیشتر است و کمتر دچار تداخل می شوند. دستگاه های بی سیم ممکن است در ارتباط با گیرنده خود با مشکل مواجه شوند و در این صورت تا زمانی این مشکل رفع گردد امکان استفاده از آن را نخواهید داشت.

در نتیجه اگر می خواهید بدانید که از نظر سرعت و دقت، موس سیم دار بهتر است یا بی سیم پاسخ شما ماوس های با سیم است.

موس سیم دار بهتر است یا بی سیم

قیمت

قیمت ماوس های بی سیم و با سیم در ابتدا اختلاف زیادی داشتند و ماوس های بی سیم گران تر بودند. اما این اختلاف قیمت تا حد قابل توجهی کم شده است با این حال اگر در بین موس بی سیم یا سیم دار قیمت اولویت شماست باید موس های با سیم را انتخاب کنید.

راحتی

از نظر راحتی موس سیم دار بهتر است یا بی سیم؟ ماوس های بی سیم راحت تر از ماوس های با سیم هستند. همانند سایر دستگاه های بی سیم می توانید از موس های بی سیم نیز به دور از دستگاه و تا جایی که در محدوده برد گیرنده قرار گیرد، استفاده کنید. اما این امکان برای ماوس های با سیم وجود ندارد و فقط در نزدیک محل اتصال می توانید از آن استفاده  کنید.

همچنین اگر می خواهید با استفاده از ماوس از تبلت یا موبایل خود استفاده به دلیل نداشتن درگاه USB در این نوع دستگاه ها می توانید از ماوس های بی سیم استفاده کنید که به راحتی از طریق بلوتوث متصل می گردد. ماوس های با سیم انرژی خود را از طریق درگاه USB و از سیستمی که به آن متصل هستند، تأمین می کنند. در حالی که منبع تغذیه ماوس های بی سیم باتری است. به همین علت از نظر منبع تأمین انرژی موس بی سیم یا سیم دار با هم متفاوت هستند و به دلیل نیاز به تأمین مداوم باتری برای موس های بی سیم، از این لحاظ موس های سیم دار گزینه بهتری می باشند.

موس سیم دار یا بی سیم

انعطاف و زیبایی

شما می توانید از یک ماوس بی سیم روی چندین دستگاه مثل کامپیوتر و لپ تاپ استفاده کنید. در صورتی که استفاده از ماوس های باسیم جابجایی آن بین دستگاه های مختلف دشوار خواهد بود. ویژگی دیگری که برخی از دستگاه های بی سیم دارند امکان استفاده از یک گیرنده در اتصال چندین دستگاه به سیستم است. به این ترتیب می توانید با یک گیرنده ماوس و کیبورد خود را به سیستم موردنظرتان متصل کنید.

با استفاده از ماوس های بی سیم از وجود شلوغی و کابل های زیاد روی میز کار خود راحت خواهید شد. درنتجیه لوازم شما ظاهری مرتب تر و زیبا تر خواهند داشت.

 

با توجه به مطالب گفته شده در بالا به نظر شما موس سیم دار بهتر است یا بی سیم؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی به نوع کاربردی که قرار است ماوس برای شما داشته باشد بر می گردد. به عنوان مثال مناسب ترین گزینه برای گیمر ها ماوس های سیم دار مخصوص بازی می باشد. اگر سرعت و دقت نیاز شماست باید ماوس های سیمی را انتخاب کنید. همچنین اگر به دنبال راحتی، انعطاف و زیبایی هستید ماوس های بی سیم را انتخاب کنید.