۹ قابلیت های مخفی گوگل که باید بشناسید

۹ قابلیت های مخفی گوگل که باید بشناسید

همه ما تا کنون به دلایل مختلفی از گوگل برای جستجو استفاده کرده ایم و شاید شما فکر کنید با قابلیت های گسترده ای که گوگل در اختیار کاربران قرار داده آشنا هستید. اما پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه نمایید تا با عملکردها و قابلیت های مخفی گوگل آشنا شوید. برخی از این قابلیت ها می توانند در زندگی روزمره برای شما کاربرد بسیاری داشته باشد و برخی دیگر سرگرم کننده خواهند بود.

قابلیت های مخفی گوگل

۱- گوگل اسیستنت یا دستیار صوتی گوگل

با فشردن و نگه داشتن دکمه Home در تلفن های هوشمند، دستیار صوتی گوگل یا گوگل اسیستنت (Google Assistant) بر روی موبایل شما ظاهر شده و امکاناتی مثل وضعیت آب و هوا، بازی، اخبار و… را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید به سادگی از آن ها استفاده کنید.

قابلیت های مخفی گوگل

۲- تایمر آنلاین از قابلیت های مخفی گوگل

اگر نیاز به یک تایمر دارید، گوگل این ابزار را در اختیار شما قرار می دهد. کافی است کلمه “Timer” را در موتور جستجوی گوگل جستجو کنید. سپس زمان دلخواه خود را در تایمر یا کرنومتر تنظیم نمایید.

قابلیت های مخفی گوگل

مقاله پیشنهادی : بهترین افزونه های گوگل کروم

۳- اپلیکیشن گوگل ترنسلیت، مترجم همراه

یکی از بهترین امکاناتی که گوگل در اختیار کاربران قرار می دهد. ترجمه متون کوتاه و بلند با استفاده از Google Translate است. اما این بار اپلیکیشن گوگل ترنسلیت این قابلیت را دارد که متن را از فایل های تصویری جدا کرده و آن را ترجمه کند. به این ترتیب می توانید از دوربین گوشی خود به عنوان یک مترجم استفاده نمایید.

قابلیت های مخفی گوگل

 

۴- Google Keep ، دفترچه یادداشت رنگی

اگر از افرادی هستید که دائما در حال نوشتن یادآوری و یادداشت هستید و دوست دارید این کار را در صفحاتی رنگارنگ انجام دهید، پیشنهاد می کنم از اپلیکیشن Google Keep استفاده نمایید. این اپلیکیشن یکی از بهترین قابلیت های مخفی گوگل است که می توانید از گوگل پلی دانلود کرده و به سادگی روی موبایل خود نصب نمایید.

قابلیت های مخفی گوگل

۵- فونت های زیبا و جالب از قابلیت های مخفی گوگل

اگر می خواهید فونت های متنوعی را مشاهده کنید و از بین آن ها بهترین فونت را برای متن موردنظرتان انتخاب نمایید. بهترین راه این است که به Google Font مراجعه نمایید. در این صفحه با استفاده از فیلترهای موجود، زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس فونت های مورد نیاز خود را دانلود کنید. به این ترتبیب می توانید بهترین فونت ها را برای پروژه و مقالات خود به دست آورید.

قابلیت های مخفی گوگل

۶- بازی آنلاین Atari Breakout

یکی دیگر از قابلیت های مخفی گوگل برخی بازی های آنلاین و البته ساده است. اگر Atari Breakout را در موتور جستجوی گوگل تایپ کنید، می توانید این بازی را به صورت آنلاین انجام داده و مدتی سرگرم باشید.

قابلیت های مخفی گوگل

مقاله پیشنهادی : الگوریتم جدید گوگل برای سئو در سال ۲۰۲۰

۷- بازی Tic-Tac-Toe

یک بازی دیگر در گوگل با تایپ عبارت Tic-Tac-Toe ظاهر می شود که می تواند تا حدودی برای شما سرگرم کننده باشد.
قابلیت های مخفی گوگل

۸- نسخه معکوس گوگل (elgoog.im)

elgoog.im نسخه معکوس گوگل است که شما می توانید مدتی در آن گشت و گذار کنید و سرگرم باشید. این سایت بخش های سرگرم کننده و جذابی را در اختیار شما قرار می دهد.

قابلیت های مخفی گوگل

۹- Google Sky

از دیگر قابلیت های مخفی گوگل ، امکان تماشای آسمان، ستاره ها و… است. در سایت Google Sky می توانید به خوبی آسمان را مشاهده کنید. اگر به تماشای آسمان علاقه دارید، این ابزار گوگل را از دست ندهید.

قابلیت های مخفی گوگل