نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی در 10 مرحله

نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی

نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی چگونه است؟ چطور می توانیم استیکر های شخصی خودمان را داشته باشیم؟

تلگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در دنیاست و کاربران زیادی در ایران دارد. از ویژگی های منحصر به فرد این پیام رسان امکان ساخت استیکر های شخصی می باشد. شما می توانید استیکر های دلخواهتان را با استفاده از تصاویر شخصی یا حتی برند خود بسازید. نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی مراحل ساده ای دارد که با استفاده از رباتی که این پیام رسان در اختیار کاربران خود گذاشته انجام می شود.

پس اگر می خواهید با عکس یا لوگوی خود استیکر های جذاب بسازید، در ادامه همراه ما باشید تا مرحله به مرحله نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی را بررسی کنیم.

این اپلیکیشن را می توانید از طریق لینک telegram.org برای تمامی سیستم عامل ها دانلود و نصب کنید.

نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی

در ابتدا باید عکسی را که قصد دارید در استیکر خود بکار ببرید، با فرمت PNG در موبایل خود ذخیره کنید. اگر برای اینکار به کامپیوتر یا لپ تاپ دسترسی دارید می توانید با استفاده از نرم افزار فتوشاپ پس زمینه عکس را حذف کرده یا به اصطلاح آن را ترنسپرنت کنید. در ادامه عکس را با فرمت PNG ذخیره کرده و به موبایل خود انتقال دهید. اما اگر به رایانه دسترسی ندارید می توانید با استفاده از اپلیکیشن Image Converter فرمت عکس ها را تغییر داده و آن ها را با پسوند مورد نظرتان ذخیره کنید.

دقت داشته باشید که ابعاد عکس انتخابی شما حداکثر باید 512*512 باشد و حجم آن بیشتر از 320 کیلوبایت نباشد.

پس از آماده کردن عکس مطابق مراحل زیر عمل کنید تا استیکر شخصی خود را در تلگرام بسازید.

1- ابتدا عبارت Stickers@ را در بخش جستجوی تلگرام خود وارد کنید تا وارد ربات استیکر ساز تلگرام شوید. سپس روی عبارت Start ضربه بزنید.

نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی

2- برای ساخت یک بسته استیکر جدید عبارت newpack/ را لمس کنید.

نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی

3- در این مرحله نام بسته خود را تایپ و ارسال کنید.

ساخت استیکر تلگرام

4- سپس پیامی دریافت خواهید کرد که در آن مشخصات عکسی که باید آپلود کنید ذکر شده. همانطور که پیش تر گفته شد فرمت عکس باید PNG و ابعاد آن حداکثر 512*512 باشد. فایل عکس خود که دارای این مشخصات می باشد را در این مرحله آپلود کنید.

ساخت استیکر رایگان

5- در ادامه نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی باید یک ایموجی برای استیکر خود انتخاب کنید.

ساخت استیکر با عکس

6- مرحله 4 و 5 را تکرار کنید تا تمام استیکر هایی که می خواهید در این بسته قرار بگیرد ساخته شود.

7- در نهایت پس از آن که آپلود عکس ها به اتمام رسید عبارت Publish/ را تایپ و ارسال کنید.

برنامه ساخت استیکر

8- در این مرحله از شما خواسته می شود که یک عکس 100*100 با فرمت PNG به عنوان آیکون بسته خود انتخاب کنید. اگر نمی خواهید بسته شما ایکون داشته باشد با ارسال Skip/ می توانید از این مرحله عبور کنید.

آموزش ساخت استیکر برای تلگرام

9- در آخرین مرحله از نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی یک نام کوتاه و منحصر به فرد که قبلاً از آن استفاده نشده است برای بسته خود انتخاب و ارسال کنید.

ربات ساخت استیکر تلگرام

10- پیامی حاوی لینک بسته استیکر خود دریافت خواهید کرد که می توانید آن را به استیکر های خود اضافه کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید.

برنامه ساخت پک استیکر تلگرام

پس از آن که مراحل گفته شده در نحوه ساخت استیکر در تلگرام با گوشی را طی کردید، اگر نیاز به ویرایش، حذف یا افزودن استیکر داشتید با ارسال دستور های زیر می توانید اقدام به انجام این موارد نمایید:

– برای افزودن یک استیکر جدید به بسته ای که از قبل ساخته اید از دستور addsticker/ استفاده نمایید.

– برای اینکه بتوانید استیکری را از بسته خود حذف کنید دستور delsticker/ را وارد کنید.

– اگر استیکر های شما نیاز به ویرایش دارد با وارد کردن دستور editsticker/ می توانید عکس یا ایموجی مربوط به آن ها را تغییر دهید.

– با عبارت delpack می توانید بسته ساخته شده را حذف کنید.