محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران کدام است؟

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران

آیا محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران را می شناسید؟ شناخت محبوب ترین شبکه های اجتماعی چه کمکی به ما می کند؟ تا مدتی قبل شبکه های اجتماعی جنبه سرگرمی و به اشتراک گذاری تصاویر و متن هایی برای انتشار روزمرگی های هر فرد بود؛ و اغلب افراد صرفا برای گذراندن وقت خود و یا ارتباط با دوستان و اطرافیان خود در شبکه های اجتماعی فعالیت می کردند. اما امروزه شبکه های اجتماعی به ابزاری برای کسب درآمد تبدیل شده است و افراد از شبکه های اجتماعی برای گسترش کسب و کار خود و یا حتی راه اندازی کسب و کار از آن ها استفاده می کنند. اگر شما هم قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارید و یا می خواهید از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی کسب و کارتان کمک بگیرید، نیاز است شبکه های اجتماعی پرطرفدار در ایران را بشناسید و فعالیتتان را در آن ها آغاز کنید.

شناخت محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران به شما کمک می کند تا دریابید مخاطبان شما در کدام یک از شبکه های اجتماعی بیشتر حضور دارند. به این ترتیب می توانید با استفاده از این شبکه ها به مخاطبان بیشتری دسترسی داشته باشید و در نتیجه به موفقیت بیشتری دست پیدا خواهید کرد. البته بهتر است با توجه به نوع کسب و کارتان ابتدا مخاطبان خود را شناسایی کنید و سپس مناسب ترین شبکه را برای آغاز فعالیت خود انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید یک کسب و کار در حوزه فروش آنلاین لباس راه اندازی کنید، بهتر است یک صفحه تجاری در اینستاگرام ایجاد کرده و محصولات و تولیدات خود را در آنجا به مخاطبین خود معرفی کنید. در مقابل کاربران شبکه اجتماعی لینکدین برای یادگیری و مطالعه در آن حضور دارند، بنابراین سعی کنید ابتدا مخاطبین هدف خود را شناسایی کرده و سپس فضایی را که آن ها فعالیت بیشتری دارند، انتخاب کنید.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی

۱- فیسبوک

فیسبوک بزرگ ترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی در جهان است و بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال دارد. این تعداد تقریبا یک سوم جمعیت جهان است و آماری شگفت انگیز در استفاده از شبکه های اجتماعی می باشد. بیش از ۶۵ میلیون نفر در فیسبوک کسب و کاری راه اندازی کرده و بیش از ۶ میلیون نفر به بازاریابی کسب و کارشان در فیسبوک می پردازند. فیسبوک در ایران نیز طرفداران زیادی دارد و می توانید با رعایت الگوریتم های آن برای بازاریابی و راه اندازی کسب و کارتان از آن استفاده کنید.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی

۲- یوتیوب

یوتیوب یک پلتفرم اشتراک گذاری ویدئو است که حدود ۱٫۹ میلیارد کاربر در آن حضور دارند و در هر روز حدود ۱ میلیارد ساغت در آن ویدئو مشاهده می شود. کسب درآمد از طریق یوتیوب نیز امکان پذیر است. شما می توانید محصولات و خدمات خود را در قالب ویدئو به مخاطبان خود معرفی کنید و به این ترتیب آن ها را به خرید محصولات و خدماتتان ترغیب کنید. همچنین با افزایش تعداد دنبال کنندگان در یوتیوب و افزایش تعداد بازدید ویدئوهای شما، یوتیوب در ابتدای ویدئوهای شما، تبلیغاتی را نمایش داده و در مقابل مبلغی به شما پرداخت می کند. یوتیوب متعلق به گوگل است و دومین شبکه اجتماعی پرطرفداری در جهان است.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی

 

۳- اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی جهان است. به ویژه در ایران این شبکه اجتماعی طرفداران زیادی دارد و تقریبا هر فردی که یک گوشی هوشمند داشته باشد در اینستاگرام فعالیت می کند. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر است و غالب محتوای آن را تصاویر تشکیل می دهند. اگر چه محتواهای ویدئویی و متنی نیز در آن دیده می شود، اما تعداد محتواهای تصویری بسیار بیشتر است.
قطعا شما هم صفحه های تجاری زیادی را در اینستاگرام مشاهده کرده اید که به فروش آنلاین محصولات مختلف می پردازند. شما نیز می توانید با یافتن مخاطبین خود و به اشتراک گذاری محصولاتتان کسب و کار خود را گسترش داده و یا حتی از طریق افزایش تعداد دنبال کنندگانتان به تبلیغ و بازاریابی سایر کارفرمایان بپردازید. اینستاگرام بیش از ۱ میلیار کاربر فعال دارد.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی در ایران

۴- توئیتر

توئیتر یک سایت رسانه ای برای اخبار، سرگرمی، ورزش، سیاست و… است. توئیتر بستری برای انتشار اتفاقات در لحظه است و این موضوع توئیتر را از دیگر شبکه های اجتماعی متمایز کرده است. دیگر وجه تمایز بین این شبکه اجتماعی و سایر شبکه های اجتماعی پرطرفدار ، این است که در توئیتر شما می توانید یک توئیت با متنی تا ۲۸۰ کاراکتر منتشر کنید، اما در شبکه های اجتماعی دیگر این تعداد بیشتر است. تعداد کاربران فعال در توئیتر بیش از ۳۳۵ میلیون نفر است.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی

۵- لینکدین

لینکدین یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی با ۲۹۵ میلیون کاربر است. کارشناسان صنعت و متخصصین با ایجاد یک صفحه در لینکدین با نام تجاری خود و به اشتراک گذاری محتوای حرفه ای با یکدیگر تعامل برقرار می کنند. کاربران لینکدین اغلب با هدف یادگیری مطالب و مطالعه مقاله های تخصصی در این شبکه های اجتماعی فعال هستند.

شبکه های اجتماعی پرطرفدار در ایران

۶- پینترست

پینترست یکی دیگر از محبوب ترین شبکه های اجتماعی و بستری برای انتشار تصاویر مختلف است. این شبکه اجتماعی ۲۵۰ میلیون کاربر دارد و شما می توانید تصاویر خلاقانه خود را در آن به اشتراک بگذارید. می توان پینترست را یک وسله برندسازی موفق دانست. بنابراین اگر می خواهید از شبکه های اجتماعی برای برندسازی استفاده کنید، پینترست گزینه مناسبی برای شما می باشد.

محبوب ترین شبکه های اجتماعی پرطرفدار

علاوه بر شبکه های اجتماعی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم، شبکه های اجتماعی دیگری نیز وجود دارد که در جهان جزء محبوب ترین شبکه های اجتماعی محسوب می شوند اما در ایران از آن ها استفاده نمی شود و یا استفاده از آن ها به ندرت اتفاق می افتد.
شما در کدام یک از شبکه های اجتماعی فعال هستید و کدام یک را برای راه اندازی یا گسترش کسب و کار پیشنهاد می کنید؟ نظرات خود را در همین صفحه به اشتراک بگذارید.