نحوه اتصال دسته PS4 به کامپیوتر با 3 روش

نحوه اتصال دسته ps4 به کامپیوتر

اتصال دسته PS4 به کامپیوتر به شما کمک می کند از انجام بازی های کامپیوتری لذت بیشتری ببرید. اگر به بازی های کامپیوتری علاقه دارید و از آن دست افرادی هستید که زمان زیادی را پشت کامپیوتر یا لپ تاپ برای بازی می گذرانید، حتماً می دانید که بازی با گیم پد تجربه بهتری نسبت به بازی با کیبورد و ماوس خواهد بود.

اما دسته های PS4 مخصوص دستگاه پلی استیشن هستند و به سادگی به کامپیوتر متصل نمی شوند. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که در این مقاله قصد داریم به آن ها بپردازیم. با استفاده از این روش ها هنگام انجام بازی های کامپیوتری دیگر نیاز به ماوس و کیبورد ندارید و با دسته کنسول بازی PS4 خود می توانید از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ بازی کنید.

در ابتدای انجام این کار به یک کامپیوتر یا لپ تاپ و یک دسته بازی PS4 نیاز دارید. برای تهیه بهترین دسته بازی های بی سیم و باسیم برای کنسول های مختلف می توانید از فروشگاه بهیران دیدن نمایید.

نحوه اتصال دسته PS4 به کامپیوتر

1- استفاده از نرم افزار DS4Window

قدم اول برای اتصال دسته PS4 به کامپیوتر دانلود و نصب برنامه DS4Windows است. این نرم افزار دسته بازی PS4 را به عنوان یک دسته بازی Xbox به کامپیوتر شما معرفی می کند تا بتوانید از آن استفاده کنید. برای نصب، فایل DS4Windows.exe را اجرا کرده و در مرحله ای که از شما مشخصات محل ذخیره را می خواهد گزینه Appdata را انتخاب کنید.

در این مرحله پنجره ای برای شما باز خواهد شد که شامل دو گزینه می باشد. در صورتی که ویندوز شما 8 به بالا می باشد گزینه Install the DS4 Driver و در صورتی که از ویندوز 7 استفاده می کنید گزینه Install Driver 360 را انتخاب کنید. به این ترتیب مراحل نصب به پایان خواهد رسید.

در قدم دوم باید اتصال دسته PS4 به کامپیوتر را از طریق کابل و یا بلوتوث برقرار کنید. در روش اتصال با سیم کافیست کابل USB خود که دارای قابلیت انتقال دیتا می باشد را به درگاه کامپیوتر خود متصل نمایید. اما برای اتصال بی سیم از طریق بلوتوث باید بررسی کنید که آیا سیستم شما مجهز به بلوتوث می باشد یا خیر. در صورتی که این قابلیت را دارد لیست بلوتوث های اطراف را بررسی نمایید، به دسته بازی متصل شوید و سپس از آن استفاده نمایید. در صورتی که رایانه شما از بلوتوث پشتیبانی نمی کند می توانید با تهیه یک گیرنده بلوتوث این قابلیت را به آن اضافه کنید.

اتصال دسته PS4 به کامپیوتر با بلوتوث

2- استفاده از نرم افزار InputMapper

نرم افزار دیگری که به شما کمک می کند اتصال دسته PS4 به کامپیوتر خود را برقرار سازید InputMapper می باشد. جدید ترین ورژن این نرم افزار را دانلود و نصب کنید و از بخش تنظیمات آن گزینه Use Exclusive Mode را فعال کنید. شما نیاز دارید که در هر بار استفاده از گیم پد این برنامه باز نگه دارید. از بخش پروفایل این برنامه می توانید عملکرد هر دکمه از گیم پد را مطابق سلیقه خود تغییر دهید.

نحوه اتصال دسته ها نیز همانند روش قبل به دو صورت سیمی و بی سیم امکان پذیر خواهد بود. توصیه می شود برای به حداقل رسیدن امکان قطع شدن دسته ها از روش اتصال سیمی با استفاده از کابل USB استفاده نمایید.

مقاله پیشنهادی: کنسول بازی ایکس باکس یا پی اس 4 

اتصال دسته PS4 به کامپیوتر با کابل

3- استفاده از دانگل اتصال دسته PS4 به کامپیوتر

ساده ترین روش برای اتصال دسته PS4 به کامپیوتر استفاده از دانگل های شرکت سونی می باشد. با استفاده از این دانگل می توانید یک دسته بازی را به سیستم خود متصل کرده و از آن استفاده کنید. در صورتی که نیاز به اتصال بیش از یک دسته دارید، باید به ازای هر گیم پد یک دانگل جداگانه تهیه نمایید. این دانگل ها برای سیستم عامل های ویندوز و مک قابل استفاده هستند و از طریق نرم افزار های PS4 Remote Play و Play Station Now قابل اجرا می باشد.

اتصال دسته PS4 به کامپیوتر با دانگل سونی