6 راهنمای خرید دسته بازی

راهنمای خرید دسته بازی کامپیوتر

در این مطلب قصد داریم راهنمای خرید دسته بازی را در اختیار شما قرار دهیم که با استفاده از آن بتوانید بهترین گیم پد را برای خود انتخاب کنید. همانطور که میدانید یک گیم پد عالی بلافاصله سطح بازی شما را بالا می برد. در نتیجه یک راهنمای خرید دسته بازی می تواند قبل از هر اقدامی بسیار کارامد باشد. همراه ما باشید تا بررسی کنیم مهم ترین ویژگی های یک دسته بازی برای Xbox ، PlayStation و PC کدام است.

اگر قصد خرید کنسول بازی دارید برای مقایسه این دستگاه ها و گیم پد آن ها به مقاله ایکس باکس یا پی اس 4 مراجعه نمایید.

راهنمای خرید دسته بازی

1- نوع اتصال

دسته های بازی از لحاظ نوع اتصال به دوسته بی سیم و با سیم تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

  • بی سیم: دسته های بازی بی سیم از طریق دانگل USB  و یا بلوتوث به کامپیوتر، موبایل و کنسول های بازی متصل می شوند. در دسته های بلوتوث دو فاکتور مهم وجود دارد که در این راهنمای خرید دسته بازی به آن ها اشاره خواهیم کرد. مورد اول ورژن بلوتوث می باشد. نسخه بلوتوث گیم پد یا همان دسته بازی شما باید مشابه و یا بالا تر از دستگاهی به آن متصل می شود باشد. علاوه بر این ظرفیت باتری دسته بازی مهم می باشد و نشان دهنده آن است که پس از شارژ کامل دسته بازی، تا چه مدت زمانی قادر به استفاده از آن خواهید بود.

gamepad-shopping-guide

  • با سیم: دسته های بازی با سیم عمدتاً با استفاده از کابلی که در سر آن کانکتور USB قرار دارد به کامپیوتر و کنسول های بازی متصل می شود. این گیم پد ها را می توانید با استفاده از OTG به موبایل نیز وصل کنید. علاوه بر این دسته هایی وجود دارد که با استفاده از پورت PS2 به دستگاه مورد نظر شما متصل می شوند. این کانکتور ها با استفاده از تبدیل PS2 به USB قابل تبدیل هستند.

دسته بازی سیم دار

2- قابلیت شوک

یکی از هیجان انگیز ترین آیتم های یک دسته بازی قابلیت شوک در آن ها است. ویژگی ظاهری این دسته های بازی کلید های بزرگ دایره ای شکل آن است که امکان لرزش را در هنگام بازی برای شما فراهم می کند. قبل از خرید دسته بازی دقت داشته باشید که اگر بازی های مورد علاقه تان نیاز به شوک دارد، گیم پدی انتخاب کنید که این قابلیت را داشته باشد. در غیر این صورت می توانید از دسته های بدون شوک استفاده کنید که قیمت پایین تری نیز دارند.

3- تعداد کلید

مورد سوم راهنمای خرید دسته بازی تعداد کلید ها می باشد. همانند قابلیت شوک تعداد کلید مورد نیاز شما نیز به بازی هایی انجام می دهید ربط دارد. به این ترتیب دقت داشته باشید که داشتن کلید های زیاد لزوماً به معنای بهتر بودن دسته بازی نیست. اگر در بازی های شما کلید های زیاد کارایی نخواد داشت بهتر است دسته ای انتخاب کنید که تعداد کلید های آن کمتر است.

معرفی کلید های دسته بازی

4- سازگاری

هر دسته بازی برای دستگاهی خاص طراحی و تولید شده است. دسته های بازی که برای پلی استیشن مناسب می باشند با کنسول های ایکس باکس سازگاری ندارد. به همین ترتیب دسته های بازی کامپیوتر نیز برای بازی های کامپیوتری و مناسب سیستم عامل های ویندوز و لینوکس می باشد. پس هنگام خرید دقت داشته باشید که به دنبال دسته بازی برای چه دستگاهی هستید.

5- تعداد دسته

اگر تنها یک دسته بازی نیاز دارید قاعدتاً می بایست دسته ای تک تهیه نمایید. اما اگر نیاز به دو دسته بازی دارید پیشنهاد می شود به جای تهیه دو دسته تک یک جفت دسته بازی تهیه نمایید. به این ترتیب در هزینه صرفه جویی خواهد شد. علاوه بر این برخی از دسته بازی های دو تایی دارای کابل های متصل به هم هستند و توسط یه کانکتور به دستگاه مورد نظر شما متصل می شوند. به این ترتیب تنها یک پورت اشغال خواهد شد و پورت های دیگر برای اتصال دسته بازی دیگر و یا سایر لوازم جانبی مورد نیاز شما خالی خواهد ماند.

دسته بازی دوبل

6- طراحی

و اما طراحی آخرین فاکتور مهم در راهنمای خرید دسته بازی می باشد. مواد گیم پد معمولاً پلاستیک ABS است و وزن های آن از 200 تا 308 گرم متغیر است. حدود دو نسل است که دسته های بازی دارای دو بخش بلند تر هستند که از طریق آن ها در دست قرار می گیرد. در طراحی های جدید بین این دو بخش تاچ پدی قرار گرفته که با استفاده از می توانید به صورت لمسی به کنترل دستگاه بپردازید.

علاوه بر گیم پد های معمول انواع دیگری دسته بازی وجود دارد که برای کاربرد های خاص و بازی های مشخصی طراحی شده اند. به طور مثال دسته بازی های اسلحه ای برای بازی هایی که نیاز به تیر اندازی دارند و گیم پد هایی به شکل فرمان اتومبیل طراحی شده شده اند برای ماشین بازی، کنترل و هیجان بیشتری را به گیمر انتقال می دهند.

انواع دسته بازی

در این راهنمای خرید دسته بازی به مهمترین ویژگی های یک دسته بازی اشاره شد. به نظر شما دیگر قابلیت هایی که باید به راهنمای خرید دسته بازی اضافه شود چیست؟