5 مورد از بهترین برند های کابل شبکه

5 مورد از بهترین برند های کابل شبکه

انواع مختلف کابل های شبکه از نظر سرعت، قیمت و کیفیت ساخت با هم متفاوت هستند. کیفیت ساخت کابل های شبکه را برند و شرکت سازنده سازنده آن تعیین می کند. به طور مثال ممکن است شما دو کابل مشابه Cat6 STP داشته باشید ولی عملکرد آن ها متفاوت باشد. در این شرایط برند های کابل شبکه هستند که کیفیت ساخت را تعیین می کنند. پس باید تلاش کنید در هنگام خرید علاوه بر نوع کابل به برند و شرکت سازنده نیز توجه کنید زیرا تأثیر بسیار زیادی بر عملکرد و سرعت دارد. اما بهترین برند کابل شبکه کدام است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به معرفی برند های کابل شبکه بپردازیم.

معرفی برند های کابل شبکه

1- لگراند (Legrand)

لگراند شرکتی نامدار در حوزه تولید تجهیزات شبکه با بیش از 100 سال تجربه می باشد. محصولات این شرکت فرانسوی دارای تنوع بالایی بوده و کابل های شبکه خود را در دسته های Cat5، Cat5e،Cat6،Cat6a و Cat7 ارائه می کند. این دسته از کابل ها در ضخامت روکش، میزان در هم تنیدگی زوج سیم ها و وجود شیلد با یکدیگر متفاوت هستند.

برند های کابل شبکه

2- بلدن (Belden)

شرکت آمریکایی بلدن در سال 1902 فعالیت خود را در حوزه تجهیزات شبکه آغاز نمود. اگر به دنبال یک کابل شبکه مرغوب با طول عمر بالا در بین برند های کابل شبکه هستید بلدن انتخاب مناسبی برایتان می باشد. انواع کابل های Cat5 و Cat6 بلدن در بازار موجود هستند که دارای دو نوع مختلف می باشند. تفاوت این دو نوع در جنس رشته سیم های داخلی کابل است که ممکن است آلومینیومی یا مسی باشند. کابل های مسی کیفیت و سرعت بالا تری دارند و برای شبکه های بزرگ مناسب ترند. پس اگر برای سیتم های بزرگی مثل بانک ها، بیمارستان ها و … نیاز به کابل شبکه دارید نوع مسی آن را انتخاب کنید.

برند های کابل شبکه

3- اشنایدر (Schneider)

یک شرکت فرانسوی دیگر که در حوزه تولید تجهیزات شبکه فعالیت دارد اشنایدر است. این شرکت با چیزی حدود 200 سال سابقه کاری محصولات با کیفیتی را روانه بازار کرده است. تفاوت انواع کابل های اشنایدر را می توانید از روی رنگ آن ها تشخیص دهید. به طور مثال کابل ‌های UTP و  FTP با رنگ آبی و کابل های SFTP  را با رنگ سبز تولید می ‌کند. محصولات دیگر این شرکت از جمله پچ کورد و ترانکینگ نیز دارای کیفیت بالایی بوده و در بازار جهانی نامدار می باشند.

برند های کابل شبکه

4- نگزنس (nexans)

نگزنس شرکت فرانسوی دیگری است که در حال رقابت با سایر برند های کابل شبکه می باشد. کابل های شبکه نگزنس موجود در ایران شامل Cat6 UTP، Cat6 SFTP و Cat6 FTP  می باشد. این شرکت نیز رنگبندی خاص خود را در معرفی محصولات دارد. به طور مثال برای کابل های cat5، cat6 ،cat7 از رنگ نارنجی استفاده کرده و کابل‌ های OUTDOOR خود را با رنگ مشکی تولید می‌کند.

این شرکت برخی از کابل های خود را به صورت تست فلوک عرضه می کند. به این معنی که کابل از نظر نحوه نصب صحیح سوکت، سرعت، حجم انتقال داده و دیگر پارامتر های الکتریکی و فیزیکی مورد تست قرار گرفته و دارای تأییدیه می باشد. کابل های دارای تست فلوک قیمت بالاتری نسبت به سایر کابل های مشابه داشته ولی برای استفاده های صنعتی و ادارات بزرگ مناسب تر و مورد اعتماد تر می باشند.

برند های کابل شبکه

5- دی لینک (D-link)

این شرکت نوپا به تازگی رقابت خود را با سایر شرکت های فعال در حوزه تجهیزات شبکه ای آغاز نموده است. فعالیت آن در سال ۱۹۹۴ در کشور تایوان با نام داتکس آغاز شد و بعد ها این اسم به دی لینک تغییر یافت. این برند بیشتر با مودم و سایر محصولات اکتیو خود شناخته شده اما کابل های شبکه آن نیز دارای کیفیت و عملکرد بالایی است که قابل رقابت با سایر برند های کابل شبکه می باشد. این برند از محبوبیت زیادی در بین ایرانیان برخودار است.

برند های کابل شبکه

شما می توانید کابل و انواع تجهیزات شبکه ای خود را از فروشگاه بهیران با کمترین قیمت با بالاترین کیفیت تهیه نمایید.

به نظر شما از بین برند های کابل شبکه معرفی شده در بالا کدام یک دارای کیفیت بهتری می باشد؟