4 گام تا تعویض باتری هدفون بلوتوثی

تعویض باتری هدفون بلوتوثی

آیا امکان تعویض باتری هدفون بلوتوثی وجود دارد؟ باتری هدفون کجاست؟ بهترین باتری مناسب برای هدفون چه نوع باتری می باشد؟ این ها سوالاتی است که هنگام ضعیف شدن یا از کار افتادن باتری هدفون برای شما پیش می آید. در این مطلب به پاسخ تک تک آن ها خواهیم پرداخت.

هدفون های بلوتوثی و بی سیم با استفاده از باتری انرژی خود را تأمین می کنند. این باتری ها مخصوص انواع هدفون ها, پاوربانک ها و اسپیکر ها می باشد و دارای ظرفیت های متفاوتی هستند. با استفاده از 4 گامی که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت می توانید باتری هدست خود را تعویض کنید.

تعویض باتری هدفون

1- انتخاب باتری مناسب

قبل از هر چیز باید بدانید چه باتری برای هدست خود تهیه کنید. باتری های هدست دارای ظرفیت، ولتاژ و اندازه متفاوتی هستند. این سه مورد مهم ترین ویژگی هایی هستند که باید به آن دقت داشته باشید. ظرفیت هر باتری نشان دهنده میزان ذخیره انرژی در آن می باشد. باتری های هدفون دارای ظرفیت 20 تا چند هزار میلی آمپر ساعت می باشند. هر چه ظرفیت باتری بیشتر باشد ابعاد بزرگتر و وزن بیشتری دارد. پس قبل از تعویض باتری هدفون به ظرفیت مورد نظر خود دقت داشته باشید.

مورد دوم در انتخاب باتری ولتاژ آن می باشد که باید متناسب با هدست شما باشد. اگر ولتاژ باتری از هدست شما بیشتر باشد دستگاه داغ شده و حتی امکان سوختن آن وجود دارد. پس حتماً باتری با ولتاژ متناسب انتخاب کنید.

نکته آخر ابعاد باتری می باشد. باتری باید داخل فضای مشخص شده برای آن در داخل هدست جای بگیرد پس اهمیت زیادی دارد که اندازه باتری بزرگ و یا کوچک نباشد. روی باتری های هدست عددی 6 رقمی نوشته شده که نشان دهنده ابعاد آن می باشد. دو رقم اول نشان دهنده ارتفاع، دو رقم دوم عرض و دو رقم آخر طول باتری را نمایش می دهد. به طور مثال اگر بر روی یک باتری عدد 401025 حک شده باشد، ارتفاع باتری 4 میلیمتر، عرض آن 10 میلیمتر و طول آن 25 میلیمتر می باشد. دقت کنید که دو عدد اول را با یک رقم اعشار بخوانید.

اما نکته مهمی که برای تعویض باتری هدفون وجود دارد تشخیص این موارد در هدست شماست. در ابتدا می توانید روی پک محصول را چک کنید. اگر مشخصات دقیق مورد نیاز که در بالا عنوان کردیم رو بسته بندی و یا بروشور داخل آن نوشته شده بود می توانید از آن ها استفاده نمایید. اما در صورت نداشتن مشخصات و یا گم شدن پک محصول می توانید مشخات را از روی باتری از کار افتاده ای که در حاضر داخل هدست شماست ببینید. برای اینکار گام های زیر را دنبال کنید.

تعویض باتری هدفون بلوتوثی

2- باتری هدفون کجاست؟

باتری هدست های بلوتوث در داخل کاپ آن ها قرار دارد. شرکت های مختلف، این باتری را در کاپ راست و یا چپ قرار می دهند. برای تشخیص محل قرار گیری کاپ در صورت عدم درج در مشخصات کالا ممکن است نیاز باشد هر دو کاپ را باز کره و آن را پیدا کنید. به طور مثال باتری هدست های NIA در کاپ چپ قرار گرفته است.

3- باز کردن کاپ

برای تعویض باتری هدفون نیاز است که کاپ آن را باز کنید. برخی از هدفون ها از بخش بیرونی کاپ باز می شوند و برخی دیگر از بخش داخلی. کاپ هایی که از بخش بیرونی باز می شند دارای دری کشویی هستند که با بالا و یا پایین کشیدن آن باز می شوند. اما اگر هدست شما فاقد این بخش بود از قسمت داخلی ابتدا ابر هدست را خارج کنید. در پشت آن پیچ هایی وجود دارد که با باز کردن آن ها به داخل هدست و باتری آن دست پیدا خواهید کرد.

تعویض باتری هدفون بلوتوثی

4- تعویض باتری

تعویض باتری هدفون به سادگی و بدون نیاز به اتصالات پیچیده انجام می شود. در این مرحله نیاز است که چسبی را که اتصال سیم های باتری به هدست را نگه داشته است باز کنید. در ادامه باتری قدیمی را خارج کرده و باتری جدید را جایگزین کنید. برای جایگذاری باتری جدید سیم ها را به یکدیگر متصل کنید و مجدداً چسب نگهدارنده را بچسبانید تا از باز شدن سیم ها جلوگیری گردد.

 تعویض باتری هدفون بلوتوثی

به این ترتیب با چهار گام ساده می توانید به تعویض باتری هدفون بلوتوثی خود پرداخته و بجای دور انداختن آن با صرف هزینه ای اندک هدست خود را تعمیر کنید.

بازرگانی بهیران  بهترین باتری هدفون با انواع ابعاد و ظرفیت ها را با بالاترین کیفیت و منصفانه ترین قیمت در اختیار شما قرار می دهد. این باتری ها یک هفته مهلت تست دارند و در صورت عدم تطابق با هدست شما و یا وجود مشکل در باتری امکان تعویض در این مدت برای شما فراهم می باشد.