معرفی 3 مدل از انواع هولدر موبایل برای ماشین

معرفی انواع هولدر موبایل برای ماشین

امروزه استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی برای نیاز هایی مثل پخش موسیقی یا مسیریابی یک ضرورت برای اکثر افراد محسوب می گردد. اما در دست گرفتن آن می تواند خطرات زیادی داشته باشد. در این شرایط استفاده از نگهدارنده یا همان هولدر موبایل بهترین گزینه می باشد. انواع هولدر موبایل برای نگهداری از تلفن همراه شما در خودرو وجود دارد که باید با توجه به سلیقه و نیازتان آن را انتخاب کنید.

اگر برای تماشای فیلم، تماس تصویری و غیره نیاز به یک نگهدارنده موبایل دارید می توانید با مطالعه مقاله روش های ساخت پایه نگهدارنده موبایل، با لوازمی که در منزل دارید، در کمتر از 1 دقیقه برای تلفن همراه خود استند و پایه نگهدانده بسازید.

معرفی انواع هولدر موبایل

انواع هولدر موبایل برای ماشین از نظر محل نصب دارای مدل های مختلفی می باشند که در ادامه این مطلب به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

نگهدارنده موبایل داشبورد و شیشه اتومبیل

از انواع پایه نگهدارنده گوشی موبایل مدلی وجود دارد که بر روی داشبورد یا شیشه و روبروی راننده قرار می گیرد. مزیت محل قرار گیری این نگهدارنده، دسترسی راحت به موبایل و از معایب آن محدود کردن قسمتی از دید روبروی راننده می باشد.

پایه های این مدل از انواع هولدر موبایل توسط چسب و یا با ایجاد مکش به شیشه و داشبورد شما میچسبد. استقامت این نوع پایه زیاد نیست و برای موبایل های سنگین مناسب نمی باشد. همچنین درصورت عبور از روی دست انداز ها امکان افتادن آن زیاد می باشد.

علاوه بر این، هولدر، موبایل شما را در معرض تابش نور خورشید قرار می دهد و در طولانی مدت ممکن است این موضوع به موبایل و باتری آن آسیب برساند.

انواع هولدر موبایل

نگهدارنده موبایل دریچه هوا

نگهدارنده هایی که داخل دریچه کولر قرار می گیرند از دیگر انواع هولدر موبایل هستند. برخلاف مورد قبل جلوی دید راننده را نمی گیرند. اما در مواقعی که از سیستم گرمایش یا سرمایش ماشین خود استفاده می کنید می تواند تا حدودی جلوی گردش هوا از طریق آن دریچه را بگیرد. همچنین اگر دمای هوای عبوری بالا باشد باعث گرم شدن و در نتیجه آسیب دیدن تلفن همرتان می گردد. اما اگر سیستم گرمایش و سرمایش اتومبیل خود استفاده نمی کنید این نوع نگهدارنده می تواند یکی از بهترین انواع هولدر موبایل برای شما باشد.

انواع نگهدارنده موبایل در خودرو

 

نگهدارنده موبایل سی دی پلیر

استفاده از CD برای پخش موسیقی در اتومبیل مدت هاست که کم رنگ شده و جای خود را به فلش، کابل AUX و بلوتوث داده است. پس اگر از روش های دیگر به جای CD استفاده می کنید، می توانید  نگهدارنده هایی را انتخاب کنید که داخل پلیر قرار می گیرند. این نوع هولدر ها دید شما را محدود نمی کنند و امکان افتان آن ها نسبت به سایر نگهدارنده های موبایل در خودرو کمتر است.

انواع پایه نگهدارنده گوشی موبایل

نکات خرید هولدر موبایل برای ماشین

پس از اینکه بررسی کردید کدام محل نصب برای شما مناسب تر است باید به نکات دیگری اعم از نحوه نگهداری موبایل توسط هولدر، قابلیت چرخش و غیره دقت کنید. در ادامه این موارد بررسی خواهیم کرد:

1- برخی از انواع هولدر موبایل برای ماشین، تلفن هوشمند شما را توسط بازوهایی کشویی نگهداری می کنند. دقت داشته باشید که حداقل و حداکثر فاصله ی میان بازوها باید متناسب با عرض گوشی شما باشد.

2- انتخاب هولدری که بازوهای آن دارای روکشی نرم است حائز اهمیت می باشد. در صورتی که این روکش را ندارد، پلاستیک سخت آن ممکن است باعث ایجاد خراش روی تلفن همراه شما شود.

3- بازوهای یک نگهدارنده موبایل باید به گونه ای طراحی شده باشند که باعث لمس صفحه نمایش تلفن همراه نشوند.

4- با استفاده از نگهدارنده های مغناطیسی که گوشی موبایل شما را توسط آهنربا نگه می دارند، در هر بار استفاده نیاز به تنظیم اندازه هولدر متناسب با گوشی ندارید.

5- هولدر های مغناطیسی یا همان مگنتی، در اکثر گوشی ها به خوبی عمل می کنند اما برای گوشی هایی که سایز بزرگی دارند یا بسیار سنگین هستند مناسب نیستند.

6- اگر نیاز دارید موبایل خود را به جهت های مختلف بچرخانید باید هولدری انتخاب کنید که قابلیت چرخش داشته باشد.

 

در نهایت بعد از خواندن مطالب گفته شده در بالا اگر می خواهید از بین انواع هولدر موبایل برای ماشین خود بهترین انتخاب ها را داشته باشید به بخش استند و پایه نگهدارنده گوشی موبایل و تبلت فروشگاه بهیران سر بزنید.