سوئیچ KVM چیست؟

سوئیچ KVM چیست؟

سوئیچ KVM چیست؟ این دستگاه چه کاربردی دارد؟ چگونه می توان یک KVM خوب خرید؟ نحوه اتصال و استفاده از آن به چه صورت می باشد؟

سوئیچ KVM چیست؟

اگر دو یا چند کامپیوتر دارید که به صورت همزمان از آن ها استفاده نمی کنید نیاز نیست برای هر کدام جداگانه مانیتور، ماوس و کیبورد تهیه کنید. با استفاده از یک سوئیچ KVM می توانید به طور محسوسی هزینه های خود را کاهش دهید. به این ترتیب دو یا چند کیس برای کاربرد های مختلف را بدون نیاز به تعویض هر باره کابل، تنها به یک مانیتور، ماوس و کیبورد متصل خواهید کرد. این سوئیچ ها دارای ویژگی های مختلفی هستند که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پراخت.

 

سوئیچ KVM چیست؟

نکات خرید سوئیچ KVM

1- تعداد پورت

تعداد پورت های VGA یک سوئیچ KVM مشخص می کند که چه تعداد کامپیوتر را می توانید به آن متصل کنید. به این ترتیب اگر سوئیچ شما 2 پورت VGA داشته باشد شما می توانید دو کامپیوتر را به آن متصل کنید. همچنین اگر سوئیچ شما 4 پورت داشت می توانید 4 کامپیوتر را به آن وصل نمایید. تعداد این پورت ها معمولاً 2، 4، 8، 16 و 32 عدد می باشد.

2- PS2 یا USB

اگر کیس شما قدیمی می باشد و برای اتصال ماوس و کیبورد، دارای پورت PS2 است باید از سوئیچ های PS2 استفاده نمایید. در غیر این صورت باید از KVM سوئیچ های USB استفاده کنید. پس قبل از خرید در نظر داشته باشید که برای کامپیوتر شما مناسب ترین پورت سوئیچ KVM چیست.

3- کابل KVM سوئیچ

برای استفاده از این نوع سوئیچ ها نیاز به کابل KVM دارید. در برخی از مدل ها این کابل در کنار سوئیچ قرار دارد. اما اگر سوئیچ را به صورت جدا تهیه کردید باید کابل را نیز خریداری کنید. کابل های KVM نیز همانند سوئیچ های آن دارای دو نوع USB و PS2 می باشند. با توجه به نوع کیس و سوئیچ خود باید این کابل را تهیه نمایید. در قدم بعدی طول این کابل حائز اهمیت می باشد که باید مناسب فاصله سوئیچ تا کیس شما باشد.

 

سوئیچ KVM چیست؟

4- اتصال مانیتور

برای اتصال مانیتور به سوئیچ یک پورت جداگانه VGA در نظر گرفته شده است. اگر نمایشگر شما دارای این پورت نیست می توانید از دستگاه هایی که دارای پورت HDMI، DVI و یا  Displayport می باشند استفاده نمایید. همچنین باید کابل متناسب را نیز برای مانیتور خود داشته باشید. پس دقت داشته باشید که پورت مانیتور سوئیچ KVM چیست و سپس اقدام به خرید آن نمایید.

نحوه استفاده از سوئیچ KVM

بر روی همه سوئیچ ها کلید وجود دارد. با استفاده از این کلید می توانید کامپیوتر مورد نظر خود، که قصد استفاده از آن را دارید انتخاب کنید. با هر با فشردن کلید، مانیتور و سایر دستگاه های متصل به سوئیچ روی یک کامپیوتر فعال می شود.

به عنوان نمونه به تصویر زیر دقت کنید. سوئیچ دارای 4 پورت با نام های PC1، PC2، PC3 و PC4 می باشد. هر کدام از این پورت ها به یک کامپیوتر متصل می شوند. برای استفاده از کامپیوتر متصل به پورت PC1 می بایست کلید روی سوئیچ را بفشارید تا چراغ LED مخصوص PC1 روشن شود. عملکرد دستگاه برای استفاده از سایر پورت ها نیز به همین ترتیب می باشد.

 

سوئیچ KVM چیست؟

 

دیدیم که سوئیچ KVM چیست و چه کاربردی دارد. این دستگاه تا حد زیادی می تواند هزینه های شما را کاهش دهد. اگر می خواهید این دستگاه را داشته باشید رو لینک خرید سوئیچ KVM و کابل KVM کلیک نمایید تا بهترین مدل ها با مناسب ترین قیمت را در سایت بازرگانی بهیران مشاهده کنید.