رینگ لایت چیست؟ 6 ویژگی و کاربرد رینگ لایت را بدانید.

رینگ لایت چیست

اگر یک عکاس، آرایشگر یا بلاگر هستید حتماً می دانید که رینگ لایت چیست. اما اگر تا به حال اسم آن را نشنیده اید در ادامه همراه ما باشید تا با این وسیله آشنا شده و کاربرد رینگ لایت را بدانید.

رینگ لایت چیست؟

رینگ لایت همانطور که از نامش پیداست منبع نوری دایره ای شکل بوده که دارای ابعاد مختلفی می باشد. معمولاً دوربین در وسط این دستگاه قرار می گیرد و باعث می شود نور یک پارچه ای ایجاد گردد. بر روی این دایره با استفاده از منابع مختلفی نورپردازی شده است. اما کاربرد رینگ لایت چیست؟ در ادامه کاربرد های مختلف این دستگاه را بررسی خواهیم کرد.

کاربرد رینگ لایت

عکاسان یکی از کاربران اصلی رینگ لایت هستند. رینگ لایت با ایجاد نوری یک دست روی چهره شما از ایجاد سایه جلوگیری می کند. شدت تابش از تمام زاویه ها در رینگ لایت به یک اندازه می باشد. به همین علت برای عکاسی پرتره بسیار مناسب می باشد. یکی دیگر از ویژگی های جذاب این دستگاه برای عکاسان، بازتاب حلقه ای شکل آن در چشم سوژه ی عکاسی می باشد. به این ویژگی کچ لایت نیز گفته می شود. علاوه بر این موارد از رینگ لایت برای عکاسی ماکرو که برای اجسامی خاص و با دقت زیاد انجام می شود قابل استفاده می باشد.

علاوه بر عکاسان، بلاگر ها و افرادی که قصد تهیه ویدیوی آموزشی دارند نیز باید بدانند رینگ لایت چیست و از این دستگاه برای تهیه عکس و فیلم استفاده کنند. اگر می خواهید یک فیلم آموزشی بسازید نیاز است که کیفیت تصویر شما بالا باشد. یکی از عوامل تأثیر گذار در این امر نور کافی و یکدست محیط می باشد. قطعاً همه ما در خانه یا محل کار چنین مکانی را نداریم اما با استفاده از یک رینگ لایت می توانید تصویری با کیفیت نور بسیار بالا داشته باشید. به طوری تمام جزئیات دلخواه شما در تصویر دیده شود.

همچنین برای برگزاری کلاس های آنلاین نیز می توانید از رینگ لایت استفاده کنید. بهترین وب کم برای کلاس آنلاین و مجازی می تواند دارای رینگ لایت باشد. به این ترتیب دیگر نیاز ندارید وب کم و رینگ لایت را به صورت جداگانه تهیه کنید.

اگر میکاپ آرتیست هستید حتماً می دانید که رینگ لایت چیست و چه کاربرد هایی می تواند برای شما داشته باشد. اگر در وسط یک رینگ لایت آینه قرار دهید و به میکاپ بپردازید قطعاً جزئیات بیشتری را میبینید و به آن خواهید پرداخت. همچنین برای گرفتن ویدیوی آموزشی در این زمینه نیز می توانید از رینگ لایت استفاده نمایید.

رینگ لایت سالنی

ویژگی های رینگ لایت

1- قطر رینگ لایت

رینگ لایت ها در ابعاد مختلف و برای کاربران متفاوت ساخته می شوند. اگر هدف شما از خرید رینگ لایت استفاده در عکاسی با موبایل می باشد باید مواردی را انتخاب کنید که قطر کوچک تری دارند. اما اگر می خواهید در وسط آن آینه قرار دهید و به میکاپ بپرداید به نمونه های بزرگتری نیاز دارید. برای عکاسی قطر مناسب برای شما باید متناسب با سوژه عکاسی باشد. اگر عکاسی پرتره انجام می دهید قطر های بزرگتر و اگر از اشیای ریز عکاسی میکنید قطر های کوچکتر را انتخاب نمایید. در نتیجه باید مشخص کنید که هدف شما از خرید رینگ لایت چیست. قطر رینگ لایت ها از 2 اینچ شروع شده و می تواند تا 50 اینچ نیز باشد.

رینگ لایت گوشی

2- منبع نورپردازی

منبع نوری که روی این حلقه قرار می گیرد معمولاً دارای سه نوع می باشد. در نوع اول از چراغ های LED استفاده شده است که بسیار کم حجم و کم مصرف هستند. در متداول ترین نوع رینگ ها از این لامپ ها استفاده شده است. یکی از مزیت هایی که این نوع رینگ لایت ها دارند امکان تنظیم میزان نور می باشد.

نوع دوم رینگ لایت ها با استفاده از مهتابی نورپردازی شده اند. با توجه به اینکه از این وسیله برای عکاسی و فیلم برداری استفاده می شود، امکان جابجایی و حمل شدن در آن بسیار حائز اهمیت بوده ولی احتمال شکستگی در نوع دوم یعنی لامپ مهتابی را بالا می برد.

نوع سوم و آخر در رینگ لایت ها رو میتوانید در خانه و به صورت دستی برای خود بسازید. در این نوع رینگ لایت می توانید چندین لامپ را به صورت حلقه ای روی یک پایه با استفاده از سرپیچ ببندید و کلیدی برای روشن و خاموش کردن آن ها در نظر بگیرید. این سبک از رینگ لایت را می توانید بر روی آینه های آرایشی خود نیز اجرا کنید.

ساخت رینگ لایت

3- پایه رینگ لایت

یکی دیگر از مواردی باید در هنگام خرید رینگ لایت به آن توجه کنید پایه می باشد. اما کاربرد پایه در رینگ لایت چیست؟ پایه میتواند حلقه نورپرداز و موبایل یا دوربین شما را به صورت ثابت در محل مورد نظر شما نگه دارد.

پایه هایی که دارای ارتفاع بیشتری هستند برای کاربرد عکاسی بسیار مناسب می باشند. اگر پایه قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد می توانید از آن برای همه موارد دلخواه خود استفاده کنید. علاوه بر این دقت داشته باشید که پایه، نگهدارنده دوربین یا موبایل داشته باشد. به این ترتیب دیگر نیاز به فلیم بردار نخواهید داشت و می توانید دوربین را بر روی پایه قرار داده و با زاویه دلخواه خود تنظیم کنید.

رینگ لایت عکاسی

4- منبع تغذیه

منبع تغذیه یک رینگ لایت چیست و از کجا انرژی خود را تأمین می کند؟ رینگ لایت ها از روش های مختلفی انرژی خود را تأمین می کنند. از جمله این روش ها می توان به پورت USB و باتری کرد. اگر منبع تغذیه رینگ لایت شما پورت USB باشد با اتصال آن به پاوربانک، آداپتور، کامپیوتر و لپ تاپ و یا حتی موبایل (با استفاده از تبدیل OTG) می توانید نورپردازی انجام دهید. برای دستگاه هایی که با باتری تأمین انرژی می کنند نیز باید باتری تناسب را تهیه کرده و همیشه به همراه داشته باشید.

کاربرد رینگ لایت چیست

5- آینه

پیش تر توضیح دادیم که کاربرد آینه در رینگ لایت چیست. پس اگر برای میکاپ قصد خرید رینگ لایت دارید دقت داشته باشید محصولی که انتخاب می کنید دارای آینه باشد و یا بر روی پایه آن امکان نصب آینه باشد.

رینگ لایت رومیزی

6- رنگ نور

نور یک رینگ لایت می تواند آفتابی، مهتابی و یا رنگ های دیگری باشد. شما باید با توجه به نیاز خود بررسی کنید که مناسب ترین رنگ رینگ لایت چیست. همچنین شدت نور در برخی از رینگ لایت ها قابل تنظیم است و می توانید آن را کم یا زیاد کنید.

رینگ لایت موبایل

به نظر شما بهترین برند رینگ لایت چیست؟ کاربرد رینگ لایت برای شما علاوه بر موارد گفته شده در بالا چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.