تنظیمات بستن در لپ تاپ | چگونه با بستن در لپ تاپ خاموش نشود

تنظیمات بستن در لپ تاپ

اکثر ما در طول روز، ساعات زیادی را به کار با لپ تاپ می پردازیم. به ویژه اگر کار و شغلتان به کامپیوتر وابسته باشد، حتما ساعت بیشتری لپ تاپ شما روشن خواهد بود. اما شاید در این بین بخواهید مدت زمانی، در لپتاپ خود را ببیندید؛ بدون آنکه خاموش شود و یا به حالت Sleep برود. همان طور که می دانید، ویندوز به طور پیشفرض، هنگام بستن در لپتاپ، آن را در حالت Sleep قرار می دهد؛ اما شما می توانید با تغییر تنظیمات بستن در لپ تاپ ، این حالت را تغییر دهید. چگونه با بستن در لپ تاپ خاموش نشود ؟

با مطالعه این مطلب با تنظیمات بستن در لپ تاپ آشنا شده و می توانید آن را در حالت های مختلف، Sleep، Hibernate، Shut Down و Do Nothing قرار دهید.

تنظیمات بستن در لپ تاپ

شاید بخواهید با بستن در لپتاپ، ویندوز غیرفعال شده و لپتاپ خاموش شود و یا بخواهید آن را در حالت هایبرنیت قرار دهید. ممکن است سوال شما این باشد که چگونه با بستن در لپ تاپ خاموش نشود و همچنان ویندوز فعال باشد. توضیحاتی که در ادامه می خوانید، آموزش تغییر این حالت ها را در اختیار شما قرار می دهد. کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

1- بر روی آیکون باتری لپ تاپ، در قسمت راست نوار ابزار کلیک راست کرده و گزینه Power Option را انتخاب کنید. (همچنین می توانید با باز کردن کنترل پنل گزینه Power Option را انتخاب نمایید.)

2- از منوی سمت چپ گزینه Choose what closing the lid does را انتخاب کنید. در این صفحه تنظیمات بستن در لپ تاپ و فشردن کلید پاور را در دو حالت باتری و برق مستقیم، مشاهده می کنید.

3- در بخش When I Close the lid می توانید مشخص کنید، هنگام بستن در لپتاپ زمانی که با باتری کار می کند و یا به برق وصل است، در کدام یک از حالت های Sleep، Hibernate، Shut Down و Do Nothing قرار گیرد. که هریک از آن ها را توضیح می دهیم.

Sleep : حالت SLeep  به صورت پیشفرض در این قسمت تنظیم شده است که بستن لپ تاپ را منجر به رفتن به حالت اسلیپ می کند.

Hibernate : هایبرنیت یا Hibernate حالتی است که لپ تاپ شما خاموش شده و هیچ اتصالی به برق یا باتری ندارد، اما تمام برنامه ها و داده های باز بر روی حافظه RAM پس از روشن شدن لپ تاپ، همچنان باز بوده و قابل استفاده هستنند. شما می توانید مشخص کنید، با بستن در لپ تاپ، حالت هایبرنیت برای آن فعال شود.

Shut Down : اگر می خواهید پس از بستن در لپتاپ، خاموش شود، از منوی کشویی When I Close the lid گزینه Shut Down را انتخاب نمایید.

Do Nothing : اما در پاسخ به این سوال که چگونه با بستن در لپ تاپ خاموش نشود ، باید گفت در این قسمت گزینه Do Nothing را فعال نمایید. با این کار به ویندوز این فرمان را می دهید که پس از بستن در لپتاپ ، هیچ عملی انجام نداده و در همان حالت بماند.

4- در نهایت پس از اینکه تغییرات مورد نظر را ایجاد کردید، با کلیک بر روی دکمه Save Changes ، تغییرات را اعمال و ذخیره نمایید.

تنظیمات بستن در لپ تاپ

 

مقاله پیشنهادی : نحوه فعالسازی دارک مود در ویندوز 10

اما این موضوع را فراموش نکنید که ممکن است با تغییر تنظیمات بستن در لپ تاپ ، قرار دادن آن بر روی Do Nothing و استفاده از این روش برای روشن نگهداشتن لپ تاپ، به لپتاپ شما صدماتی وارد کند. به عبارتی روشن بودن لپتاپ و فعال بودن ویندوز زمانی که در لپ تاپ بسته است، به مرور باعث خرابی لپ تاپ خواهد شد.

در این حالت دمای لپ تاپ بالاتر می رود و همان طور که می دانید گرم شدن لپ تاپ، آسیب های جدی به آن وارد می کند. از طرفی با بستن در لپتاپ، همچنان باتری در حال استفاده است و اگر در این حالت برای مدت زمان طولانی بماند، با خراب شدن و از بین رفتن باتری مواجه خواهید شد.