معرفی 11 شبیه ساز اندروید در ویندوز

شبیه ساز اندروید در ویندوز

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید نرم افزاری اندروید را بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود داشته باشید ولی نسخه ویندوز آن برنامه موجود نباشد. در چنین شرایطی نرم افزار های شبیه ساز اندروید در ویندوز به کمک شما می آیند. با استفاده از این اپلیکشن ها می توانید محیطی مشابه اندروید را بر روی ویندوز خود داشته باشید و در نهایت از برنامه ها و کاربرد های تلفن همراه خود روی کامپیوترتان استفاده کنید.

نرم افزار های Android Emulator می توانند تمام قابلیت های یک تلفن همراه اندروید را برای شما فراهم کنند. می توانید تماس های تلفنی برقرار کنید، پیام های متنی ارسال کنید، لوکیشن خود را مشخص کرده و از دیگر امکانات این سیستم عامل روی لپ تاپ یا کامپیوتر خود استفاده کنید.

بهترین نرم افزار های شبیه ساز اندروید در ویندوز

1- BlueStack

یکی از حرفه ای ترین نرم افزار های شبیه ساز اندروید در ویندوز BlueStacks می باشد که علاوه بر ویندوز از سیستم عامل مک نیز پشتیبانی می کند. با استفاده از آن بدون نیاز به داشتن دستگاه های فیزیکی، انواع نرم افزار های اندروید بر روی کامپیوتر اجرا خواهند شد. این شبیه ساز گیمر های موبایل را مورد هدف خود قرار داده است.

شبیه ساز اندروید در ویندوز

2- LDPlayer

LDPlayer یک شبیه ساز اندروید در ویندوز بوده که برای گیمر ها مناسب می باشد. این شبیه ساز دارای صفحه کلید خوب و پشتیبانی گرافیکی بالا است که محیطی عالی برای بازی ها را فراهم می کند. قابلیت پشتیبانی از بازی هایی مثل Garena Free Fire ، Clash of Clans ، Black Desert Mobile و … را دارد.

شبیه ساز اندروید در ویندوز

3- Android Studio

Android Studio محیطی مناسب برای توسعه دهندگان است که کمک می کند برنامه ها و بازی ها را به طور خاص برای Android بسازند. این شبیه ساز می تواند در چرخه ویرایش، کامپایل و اشکال زدایی نقش مهمی را برای شما ایفا کند.

شبیه ساز اندروید در ویندوز

4- GameLoop

GameLoop که قبلاً با نام Tencent Gaming Buddy شناخته می شد، یک شبیه ساز اندروید در ویندوز برای گیمر ها است. این برنامه به عنوان شبیه ساز رسمی Call of Duty از طرف شرکت سازنده این بازی اعلام گردیده است. عملکرد کنترلر ها و صفحه کلید در این برنامه بسیار مطلوب می باشد.

شبیه ساز اندروید در ویندوز

5- Genymotion

این شبیه ساز اندروید در ویندوز، بیشتر برای توسعه دهندگان مورد استفاده قرار می گیرد. Genymotion این امکان را برای شما فراهم می کند که برنامه های خود را بر روی دستگاه های مختلف با نسخه های مختلف اندروید تنظیم و تست کنید و آن ها را همانطور که کاربران مشاهده می کنند ارزیابی کنید.

شبیه ساز اندروید در ویندوز

6- MEmu

از دیگر شبیه ساز های اندروید می توان به MEmu اشاره کرد که از زبان فارسی پشتیبانی نموده و برنامه های اندروید شما را به صورت تمام صفحه در محیط ویندوز اجرا می کند. عملکرد این نرم افزار نو ظهور بیشتر برای بازی ها مناسب می باشد و با استفاده از آن می توانید چندین برنامه را به طور همزمان اجرا کنید.

شبیه ساز اندروید در ویندوز

7- Nox

یکی از برنامه های رایگان و در حال توسعه شبیه ساز اندروید در ویندوز NOX می باشد که با استفاده از آن و بدون نیاز به موبایل یا تبلت می توانید برنامه های اندرویدی خود را اجرا کنید. این نرم افزار دارای طراحی دقیق کنترلر و صفحه کلید در بازی ها بوده و از این رو برای گیمر ها گزینه ی مناسبی می باشد.

شبیه ساز اندروید در ویندوز

8- Phonix OS

Phoenix OS یکی از جدیدترین شبیه ساز های اندرویدی برای کامپیوتر است که همانند اکثر برنامه های مشابه برای گیمر ها مناسب می باشد. دارای سرویس های Google Play می باشد که از طریق آن می توانید هر برنامه و بازی را در فروشگاه Google Play دریافت کنید.

شبیه ساز اندروید در ویندوز

10- Remix OS Player

Remix OS Player شبیه سازی مناسب برای گیمر ها بوده که استفاده از آن بسیار ساده می باشد. با استفاده از این برنامه می توانید چندین بازی را به طور همزمان اجرا کرده و در زمان دلخوان بین آن ها سوئیچ کنید.

شبیه ساز اندروید در ویندوز

11- Xamarin

اگر به دنبال یک برنامه شبیه ساز برای بازی و توسعه هستید Xamarin به شما توصیه می گردد. این نرم افزار به اندازه ی Genymotion برای توسعه قوی نیست اما برای راه اندازی پروژه های کوچک مناسب می باشد.

شبیه ساز اندروید در ویندوز

مقاله پیشنهادی: معرفی 8 نرم افزار ویرایش ویدیو اندروید

دقت داشته داشته باشید که لازمه ی استفاده از این نرم افزار ها داشتن CPU با قابلیت مجازی سازی یا Intel VT-x/AMD-V است و در صورت نداشتن این گزینه قادر به استفاده از برنامه ها نیستید.

شما از چه نرم افزاری به عنوان شبیه ساز اندروید در ویندوز استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.