2 روش رفع مشکل صدا در نرم افزار adobe connect

رفع مشکل صدا در نرم افزار adobe connect

راه حل رفع مشکل صدا در نرم افزار adobe connect چیست؟ این روز ها با افزایش کلاس های مجازی و وبینار ها استفاده از نرم افزار adobe connect بسیار گسترش یافته است. این برنامه دارای محیطی امن و انعطاف پذیر می باشد و به همین علت کابران زیادی آن را برای برگزاری کلاس های آنلاین خود انتخاب می کنند.

در کنار تمامی ویژگی های مثبتی که این برنامه دارا است در بسیاری از مواقع مشکل تنظیم صدا در آن مشاهده می شود. در برخی شرایط برای برگزاری Meeting ها نیاز است تنهای صدای برگزار کننده آن پخش شود. در شرایط دیگری که نیاز به تبادل نظر گفتاری دارید باید همه افراد امکان صحبت کردن داشته باشند. حتی ممکن است نیاز داشته باشید صدای هیچ یک از افراد شرکت کننده در وبینار پخش نشده و تنها از طریق تکست و نمایش اسلاید های مورد نظر با هم در ارتباط باشند.

به این ترتیب اهمیت صدا بسیار به چشم می خورد و باید تنظیمات مورد نیاز برای قطع و وصل صدای هر یک از شرکت کننده ها در وبینار وجود داشته باشد. در اینجا قصد داریم تنظیمات مورد نیاز برای رفع مشکل صدا در نرم افزار adobe connect بررسی کنیم. با استفاده از این راه ها می توانید صدا را به راحتی دریافت کرده و صدای خود را به اشتراک بگذارید.

رفع مشکل صدا در نرم افزار adobe connect

1- تنظیمات میکروفون در نرم افزار

برای اینکه صدای شما توسط این نرم افزار ارسال شود لازم است با ورود به کلاس آنلاین خود بر روی آیکون میکروفون که در بالای صفحه مشاهده می کنید کلیک کرده تا به رنگ سبز تغییر پیدا کند. با کلیک بر روی فلش کنار میکروفون می توانید تنظیمات آن را تغییر دهید.

  • Mute: از این گزینه می توانید برای قطع و وصل صدای میکروفون استفاده نمایید. پس اگر می خواهید از میکروفون استفاده نمایید این گزینه باید غیر فعال باشد.
  • Adjust Volume: با استفاده از این گزینه می توانید صدا را کم و زیاد کنید. دقت داشه باشید که در برخی موارد برای رفع مشکل صدا در نرم افزار adobe connect کافیست میزان صدا را تنظیم کنید چون ممکن است در کمترین حالت ممکن خود باشد.
  • Select Microphone: در اینجا تمام میکروفون ها را مشاهده خواهید کرد و باید از میان آن ها میکروفون مورد نظر خود را فعال کنید.
  • Disconnect Microphone: با فعالسازی این مورد میکروفون شما قطع خواهد شد.
  • Allow Participants to Use Microphone: اگر نیاز دارید در کلاس آنلاین خود تمامی شرکت کننده ها امکان صحبت داشته باشند این گزینه باید فعال باشد.
  • Single Speaker Mode: این مورد میکروفون را تنها برای شخص مورد نظر شما فعال می کند.
  • Setting: با استفاده از این گزینه نیز می توانید تنظیمات دقیق تری را برای میکروفون خود در جهت رفع مشکل صدا در نرم افزار adobe connect اعمال کنید.

مشکل میکروفون در adobe connect

2- تنظیمات میکروفون در ویندوز

رفع مشکل صدا در نرم افزار adobe connect علاوه بر محیط این برنامه می تواند با تنظیمات کامپیوتر شما نیز حل گردد. به این ترتیب باید تنظیمات میکروفون و اسپیکر خود را بررسی کنید تا از صحت عملکرد آن ها مطمئن شوید.

  • برای انجام اینکار وارد Control Panel سیستم خود شوید و تنظیمات Sound را باز کنید.
  • از سربرگ Recording میکروفون مورد نظر خود را فعال و سایر میکروفون ها را غیر فعال کنید.
  • با کلیک بر روی میکروفون گزینه Properties فعال خواهد شد. در این قسمت می توانید از سربرگ Levels تنظیمات میزان صدای را اعمال کنید.

روش تبدیل هندزفری به میکروفون کامپیوتر در ویندوز 10

در نهایت اگر رفع مشکل صدا در نرم افزار adobe connect با استفاده از روش های گفته شده در بالا حل نشد امکان آن وجود دارد که میکروفون شما خراب باشد. شما می توانید با استفاده از اموزش تبدیل هندزفری گوشی به میکروفون کامپیوتر در ویندوز 10 و تست میکروفون بررسی کنید که میکروفونی که از آن استفاده می کنید سالم است یا خیر. در صورتی که میکروفون شما مشکل داشت می توانید هندزفری خود را به میکروفون تبدیل کنید.