تنظیم زیرنویس در VLC Player

زمانبندی زیرنویس در VLC Player

تنظیم زیرنویس در VLC Player برای اصلاح زمان بندی و هماهنگ کردن با فیلم چگونه انجام می شود؟ حتما برای شما هم پیش آمده که هنگام تماشای فیلم، زیرنویس آن مشکل هماهنگ نبودن زیرنویس دارد. ممکن است حتی چند صدم ثانیه، زودتر و یا دیرتر نمایش دادن زیرنویس بر روی فیلم، لذت تماشای آن را کم کند. بنابراین همه افرادی که می خواهند فیلمی را با زیرنویس تماشا کنند، به هماهنگ بودن زیرنویس توجه زیادی می کنند.

اگر با این مشکل مواجه شده اید و می خواهید زیرنویس فیلم مورد نظرتان زمان بندی دقیق داشته باشد، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

تنظیم زیرنویس در VLC Player

برای حل مشکل زیر نویس در VLC Player کافی است چند مرحله زیر را دنبال کنید.

روش اول تنظیم زیرنویس در VLC Player

1- فیلم را باز کرده و زیرنویس را به آن اضافه کنید.

2- از منوی Tools گزینه Track Synchronization را انتخاب کنید.

تنظیم زیرنویس در VLC Player

3- در پنجره باز شده، قسمت Subtitle Track Synchronization را پیدا کرده و آن را با توجه به زود یا دیر نمایش دادن زیر نویس، تغییر دهید.

4- بر روی دکمه Close کلیک نمایید.

تنظیم زیرنویس VLC Player

مراحل بالا را در صورت نیاز، چندین مرتبه تکرار کنید تا زیرنویس به صورت دقیق با فیلم هماهنگ شود.

مقاله پیشنهادی : بهترین قابلیت های VLC Player

روش دوم حل مشکل زیرنویس در VLC Player

همواره استفاده از کلیدهای میانبر، روش سریع تر راحت تری نسبت به استفاده از ماوس و ورود به پنجره تنظیمات است. اگر شما هم استفاده از کلیدهای میانبر را ترجیح می دهید این روش برایتان کاربردی تر خواهد بود.

دو کلید G و H برای تنظیم زیر نویس در VLC Player استفاده می شود. کلید G به اندازه 50 میلی ثانیه، زیر نویس را عقب و کلید H به اندازه 50 میلی ثانیه جلو می برد. بنابراین می توانید با چند مرتبه فشردن این کلیدها، زیر نویس را با فیلم مورد نظرتان هماهنگ کنید. همچنین می توانید با شناخت پرکاربردترین کلید های میانبر ویندوز 10 ، به راحتی و با سرعت بیشتری با کامپیوتر یا لپ تاپ کار کنید.

شما کدام یک از دو روش بیان شده را برای تنظیم زیرنویس در VLC Player ترجیح می دهید؟ آیا با روش دیگری برای این کار آشنا هستید؟ روش های پیشنهادی خود را در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران از آن استفاده کنند.