5 روش انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی اندروید

روش انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی اندروید

انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی دارای روش های ساده ای است که با استفاده از آن ها به راحتی می توانید در موبایل های اندروید و آیفون خود به صورت بی سیم و یا با سیم فایل هایتان را جابجا کنید. در این مقاله قصد داریم روش های انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی اندروید را بررسی کنیم تا بتوانید بهترین روش را برای خود انتخاب نمایید.

انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی اندروید

1- از طریق کابل USB

در این روش می توانید به صورت سیمی و با یک کابل USB که قابلیت انتقال دیتا دارد، به انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی بپردازید. برای انجام اینکار پس از وصل کردن کابل به موبایل و لپ تاپ صفحه ای روی گوشی نمایش داده می شود که در آن گزینه های انتقال داده و شارژ وجود دارد. گزینه انتقال دیتا را انتخاب کنید و پس از آن فایل های مورد نظر را در پوشه مناسب کپی کنید. این روش ممکن است کمی زمان بر باشد و باید پوشه هدف خود را بشناسید. روش های بی سیم، جایگزین بهتری برای انتقال داده از لپ تاپ به گوشی و یا بالعکس می باشد.

انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی

2- از طریق بلوتوث

تمامی لپ تاپ های جدید و موبایل های هوشمند مجهز به بلوتوث هستند. شما می توانید برای انتقال فایل ها و تصاویر کم حجم از آن استفاده نمایید. به این ترتیب ابتدا باید بلوتوث هر دو دستگاه را روشن کرده و با جستجوی نام، آن ها را با هم جفت کنید. پس از آن می توانید فایل های مورد نظر خود را جابجا کرده و از لپ تاپ به گوشی و یا بالعکس انتقال دهید.

3- از طریق OTG

OTG ها نیز می توانند به شما در انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی کمک کنند. از این طریق شما می توانید اطلاعات خود را به صورت بی سیم جابجا کنید. به این ترتیب باید یک OTG متناسب با درگاه موبایل اندروید خود خریداری کنید که می تواند Micro USB و یا Type-C باشد. اطلاعات خود را از لپ تاپ به یک فلش مموری منتقل کرده و با استفاده از OTG داده های آن را روی موبایل خود کپی کنید.

برای خرید OTG می توانید به بازرگانی بهیران مراجعه نمایید.

روش انتقال تصویر از لپ تاپ به موبایل اندروید

4- استفاده از پیام رسان ها

همه ما از پیام رسان های مختلفی مثل واتساپ یا تلگرام استفاده می کنیم. می توانید نسخه ویندوز آن ها را دانلود کرده و روی لپ تاپ خود نصب نمایید و یا از نسخه تحت وب آن ها استفاده نمایید. به این ترتیب دیگر نیاز به نصب برنامه ندارید. برای انجام اینکار می توانید به مقاله نحوه راه اندازی واتساپ وب مراجعه نمایید. در نهایت با انتقال تصاویر به پیام رسان می توانید آن ها را در موبایل خود نیز داشته باشید. در این روش انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی، نیاز به اینترنت خواهید داشت.

5- از طریق wifi

برنامه های زیادی برای انتقال داده از طریق wifi وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید به انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی خود بپردازید. در این شرایط باید نسخه اندروید برنامه مورد نظر را روی موبایل خود و نسخه ویندوز آن را روی لپ تاپ خود نصب نمایید. هر دو برنامه را روشن کرده و با اسکن کردن، آن ها را به یکدیگر متصل نمایید. به این ترتیب به سادگی با درگ کردن فایل یا تصویر مورد نظر می توانید آن را به موبایل خود انتقال دهید. در ادامه چند نرم افزار که با استفاده از آن ها می توانید به انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی بپردازید را معرفی خواهیم کرد.

  • Shareit : شیریت یکی از محبوب ترین نرم افزار های انتقال اطلاعات است که دارای نسخه های اندروید، ios و ویندوز می باشد. با استفاده از آن می توانید انواع داده ها از جمله تصاویر، ویدئو، موزیک و سایر فایل های خود را از موبایل های مختلف به یکدیگر و همچنین لپ تاپ به گوشی انتقال دهید.
  • Xender : یکی از سریع ترین ابزار های انتقال تصویر از لپ تاپ به گوشی و بالعکس Xender می باشد. این نرم افزار نسخه های مختلف، مناسب برای تمامی سیستم عامل ها را دارد. سرعت انتقال با استفاده از این نرم افزار تا 40 برابر بیشتر از بلوتوث می باشد.
  • AirDroid : از دیگر نرم افزار های انتقال عکس از لپ تاپ به گوشی AirDroid می باشد که می توانید به صورت رایگان در نسخه های ویندوز، اندروید و … دانلود و نصب کنید. این نرم افزار با ایجاد شبکه وایرلس فایل های مورد نظر شما بین دستگاه های مختلف جابجا می کند.
  • Feem : این برنامه کار انتقال تصاویر از لپ تاپ به گوشی را با استفاده از شبکه wifi انجام می دهد. شما می توانید انواع فایل ها از جمله تصاویر را از موبایل، تبلت، لپ تاپ و کامپیوتر، به یکدیگر انتقال دهید. این نرم افزار همانند سایر برنامه های معرفی شده نیاز به اینترنت ندارد و به صورت بی سیم جابجایی اطلاعات را انجام می دهد.

انتقال بی سیم عکس از لپ تاپ به گوشی