نحوه فعال سازی دارک مود ویندوز 10

دارک مود ویندوز 10

فعال کردن دارک مود ویندوز 10 می تواند باعث کاهش فشار به چشم شود. اگر به صورت طولانی مدت از کامپیوتر یا لپ تاپ استفاده می کنید، تابش مستقیم نور آن باعث خستگی ماهیچه چشم، خارش چشم، خشکی چشم، تاری دید و حتی کاهش بینایی شما می شود. اما نگران نباشید، ما در اینجا به شما یاد می دهیم که چطور دارک مود یا حالت شب را بر روی سیستم خود فعال کنید.

دقت داشته باشید که دارک مود ویندوز 10 فقط بر روی اجزای اجزای همین ویندوز قابل اجرا است و روی برنامه های شما تأثیری ندارد. پس باید تمام برنامه های دیگر خود را به صورت جداگانه روی حالت دارک مود بگذارید. ما در اینجا پرکاربرد ترین آن ها را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه فعال سازی دارک مود ویندوز 10

برای تغییر کل سیستم به حالت شب، باید تنظیمات رنگ را تغییر دهید برای انجام این کار مطابق مراحل زیر عمل کنید. بعد از انجام این مراحل تمامی منو ها و پنجره ها در ویندوز 10 به رنگ تیره در می آیند.

  • بخش Setting سیستم خود را از طریق سرچ در نوار ابزار باز کنید و وارد قسمت personalization شوید.
  • در منوی باز شده Color را انتخاب کرده و دو بخش Change the default Windows mode و Change the default app mode را از Light به Dark تغییر دهید.

دارک مود ویندوز 10

حالت دارک مود مرورگر Microsoft Edge

یکی از پر استفاده ترین برنامه ها در هر کامپیوتر مروگر ها هستند ما در اینجا نحوه تغییر آن ها را به حالت شب را توضیح خواهیم داد:

  • Microsoft Edge را باز کرده و از سه نقطه افقی بالای صفحه وارد بخش تنظیمات شوید.

  • در بخش Customize منوی choose a theme را روی Dark قرار دهید.

دارک مود ویندوز 10

حالت دارک مود مرورگر Google Chrome

  • گوگل کروم خود را باز کرده و وارد بخش تنضیمات شوید.
  • در تنظیمات بخش Apperarance را انتخاب نموده و در همان ابتدا روی Themes کلیک کنید.
  • در آخر morpheon dark را جتستجو و نصب کنید.

دارک مود ویندوز 10

حالت دارک مود برنامه های آفیس

در اینجا ما به عنوان نمونه حالت دارک مود را روی برنامه اکسل فعال می کنیم. به همین ترتیب می توانید این حالت را برای دیگر برنامه های این مجموعه فعال کنید.

  • در ابتدا مسیر File -> Options -> General را دنبال کنید.
  • در ادامه از بخش Personalize your copy of Microsoft Office بخش Office Themes را روی Dark Gray قرار دهید.

دارک مود ویندوز 10

 

دارک مود ویندوز 10 با استفاده از کلید میانبر

علاوه بر تمامی موارد گفته شده در بالا شما می توانید با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl + Shift + Prt به فعال سازی دارک مود ویندوز 10 برای تمامی صفحه ها و پنجره ها و نرم افزار های خود بپردازید. دقت داشته باشید که حتماً باید از کلید های Ctrl و Shift سمت چپ کیبورد خود استفاده نمایید. این یک کلید میانبر است و استفاده از آن کمتر توصیه می شود زیرا در این حالت پنجره کمی از حالت طبیعی خود خارج می شود. واسط گرافیکی در این حالت برای کاربران جذابیت چندانی ندارد و فقط برای شرایط خاص استفاده می گردد.

ویژگی دارک مود ویندوز 10 برای شما کارآمد است؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش زیر با ما در میان بگذارید.