نحوه اسکرین شات در ویندوز 10 چگونه است؟

نحوه اسکرین شات در ویندوز 10

نحوه اسکرین شات در ویندوز 10 چگونه است؟ این ورژن از سیستم عامل ویندوز چه امکاناتی را برای گرفتن عکس از صفحه نمایش در اختیار کاربران قرار می دهد؟ پبش از این، روش های فیلم گرفتن از صفحه نمایش با 5 روش ساده را توضیح داده ایم که می توانید از آن ها برای ضبط ویدئو از صفحه نمایش استفاده کنید. اما در اینجا چند راه حل ساده برای شما آماده کرده ایم که می توانید با استفاده از هر یک از آن ها به راحتی از صفحه نمایش خود عکس بگیرید. برای اینکه با این روش ها آشنا شوید، در این مطلب همراه ما باشید.

نحوه اسکرین شات در ویندوز 10

1- استفاده از کلید Prt Sc

استفاده از کلید  Print Screen یا همان Prt Sc ، اگر چه کمی زمان بر است، اما همیشه یکی از راه هایی است که می توانید در نسخه های مختلف ویندوز استفاده نمایید. برای استفاده از این روش باید به شکل زیر عمل کنید.

– کلید Prt Sc را بفشارید.

– برنامه Paint را باز کنید.

– با فشردن کلیدهای Ctrl+V و یا کلیک راست و انتخاب Past ، عکس گرفته شده از صفحه نمایش خود را در Paint انتقال دهید.

– تصویر را در همین برنامه با فرمت دلخواه ذخیره نمایید.

2- ابزار snipping

ابزار snipping نیز یکی دیگر از روش های اسکرین شات در ویندوز 10 است که می توانید به راحتی از آن استفاده نمایید. نحوه اسکرین شات در ویندوز 10 با استفاده از این ابزار به شکل زیر است:

– عبارت snipping را در منوی استارت تاپی کرده و Snipping Tool را باز نمایید.

-در پنجره باز شده از منوی کشویی Mode ، حالت مورد نظر را برای عکس گرفتن انتخاب کنید.

– بر روی New کلیک کرده و در حالت مورد نظر اسکرین شات بگیرید.

اسکرین شات در ویندوز 10

– در پنجره باز شده با کلیک بر روی File و سپس Save As عکس را ذخیره کنید.

این ابزار در ویندوز 7 نیز کاربرد دارد. با این تفاوت که در ویندوز 7 امکان انتخاب شکل ها و حالت های مختلف وجود ندارد.

3- ابزار Snip & Sketch

Snip & Sketch دیگر روش گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 می باشد. که سه حالت مختلف را برای این کار، ارائه می دهد. این روش به صورت زیر انجام می شود:

– عبارت Snip & Sketch را در منوی استارت تایپ جستجو کرده، بر روی New کلیک کنید و یا از کلیدهای ترکیبی Win+Shift+S استفاده نمایید.

– پنجره کوچکی در بالای صفحه ظاهر می شود که سه حالت مختلف برای اسکرین شات در آن مشاهده می کنید.

اسکرین شات در کامپیوتر

– گزینه اول یا Rectangular Clip امکان اسکرین شات از صفحه به صورت یک صفحه مربع یا مستطیل را فراهم می کند. شما می توانید با درگ کردن ماوس ، بخشی از صفحه را اسکرین شات بگیرید.

اسکرین شات در ویندوز 10

– با استفاده از گزینه دوم یا FreeForm Clip ، می توانید به صورت یک شکل نامنظم و دلخواه، از هر بخشی از صفحه اسکرین شات بگیرید.

چگونگی اسکرین شات در ویندوز 10

– در نهایت گزینه سوم یا Fullscreen Clip از تمام صفحه نمایش عکس می گیرد.

اسکرین در ویندوز 10

4- نصب نرم افزار

خوشبختانه نرم افزارهای زیادی برای گرفتن اسکرین شات طراحی شده اند که هریک امکانات و قابلیت های مختلفی ارائه می دهند. بنابراین اگر راه حل های بالا برای رفع مشکلتان مناسب نیست، می توانید یکی از این برنامه ها را نصب کرده و سپس از آن برای گرفتن اسکرین شات استفاده کنید.

PicPick : یکی از بهترین و پرکاربردترین برنامه های اسکرین شات برای ویندوز بوده که دارای یک ویرایشگر داخلی است و به شما اجازه می دهد تا بتوانید به آن تصویر، متن، رنگ، علامت و… اضافه کنید.

 

Gadwin PrintScreen : نحوه اسکرین شات در ویندوز 10 با استفاده از برنامه نرم افزار Gadwin PrintScreen به این شکل است که پس از نصب و راه اندازی آن، می توانید انتخاب کنید که عکس تمام صفحه از صفحه نمایش می خواهید یا تنها از فضای انتخابی خود نیاز به یک تصویر دارید. تصویر گرفته شده را می توانید در فرمت دلخواه ذخیره کرده و آن را به اشتراک بگذارید. تمامی نسخه های ویندوز از این نرم افزار پشتیبانی می کنند.

Jong : یک نرم افزار فوق العاده برای گرفتن اسکرین شات در ویندوز 10 می باشد. این برنامه توسط شرکت TechSmith ارائه شده و تصاویر را مستقیما در سایت screencast.com آپلود می کند تا شما از URL آن برای اشتراک گذاری استفاده نمایید. مزیت دیگر این برنامه امکان ضبط ویدیو از صفحه نمایش می باشد.

FastStone Capture ، Camtasia و Snagit دیگر نرم افزارهای اسکرین شات در ویندوز 10 می باشند که قابلیت های مختلفی ارائه می کنند.

شما کدام یک از روش های ارائه شده در نحوه اسکرین شات در ویندوز 10 را استفاده می کنید؟ نصب نرم افزار یا استفاده از ابزارهای ارائه شده در ویندوز 10 برای شما راحت تر است؟ چه روش هایی باید به این مطلب اضافه شود؟ تجربه و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.