بهترین روش نوشتن یادداشت در ویندوز 10

بهترین روش نوشتن یادداشت در ویندوز 10

یکی از بهترین روش ها برای سازماندهی ذهن، نوشتن یادداشت برای امور روزانه می باشد. حتی اگر حافظه شما بسیار قوی باشد هنگامی که مطلبی را یادداشت می کنید، بار ذهنی خود را خالی کرده و می توانید کارهایتان را بهتر مدیریت کنید. اگر لیستی از وظایفی که باید هر روز در محل کارتان انجام دهید را داشته باشید از هدر رفتن وقت جلوگیری کرده و دیگر نگران فراموش شدن آن ها نخواهید بود. از طرفی نوشتن یادداشت روی کاغذ مدت هاست منسوخ شده، روش جایگزین پیشهادی ما برای شما، نوشتن یادداشت در ویندوز 10 است. با این روش از گم شدن یادداشت های خود جلوگیری می کنید و به محیط زیست آسیب نمی رسانید.

برای نوشتن یادداشت در ویندوز 10 می توانید از برنامه Sticky Notes استفاده کنید که به صورت پیش فرض در ویندوز 10 وجود دارد و به دانلود آن نیاز ندارید. اما اگر Sticky Notes سهواً از رایانه شما حذف شد، می توانید مجدداً آن را از فروشگاه مایکروسافت بارگیری کنید. استفاده از این نرم افزار کاربردی بسیار ساده است.

نوشتن یادداشت در ویندوز 10 با Sticky Notes:

1- ابتدا پس از فشردن کلید ویندوز از روی کیبورد خود کلمه Sticky Notes را تایپ و جستجو کنید.

یادداشت در ویندوز 10

2- برای شروع استفاده از برنامه یادداشت در ویندوز 10، Open را انتخاب کنید تا پنجره Welcome to Sticky Notes باز شود. در این مرحله می توانید برنامه را در Taskbar خود پین کرده تا برای استفاده های بعدی راحت تر به آن دسترسی پیدا کنید.

یادداشت در ویندوز 10

3- اگر می خواهید با حساب مایکروسافت سیستم خود از این برنامه استفاده کنید گزینه Get Started را انتخاب کنید. همچنین می توانید با استفاده از حساب Microsoft دیگری وارد برنامه شوید و از آن استفاده کنید. به این ترتیب یادداشت های شما با سیستم های دیگری که از طریق اکانت خود وارد آن می شوید همگام سازی می شوند و از هر جا می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.

4- پس از ورود به برنامه یادداشت در ویندوز 10، روی گزینه پلاس(+)، در گوشه سمت چپ بالای پنجره Sticky Notes کلیک کرده و یک یادداشت جدید ایجاد کنید. هنگامی که اطلاعات مورد نظر خود را تایپ می کنید، به طور خودکار در برنامه ذخیره می شود. برای پیدا کردن یادداشت های از قبل ذخیره شده باید لیست یادداشت ها را باز کنید و یا در کادر جستجو یک کلمه کلیدی یا عبارت را جستجو کنید.

5- شما می توانید دسته بندی شخصی خود را با استفاده از رنگ ها روی یادداشت هایتان اعمال کنید. برای این کار کافیست در گوشه بالا سمت راست، نماد منو سه نقطه را انتخاب کنید و رنگ مورد نظر خود را برای یادداشت فعلی انتخاب کنید. به طور مثال می توانید تمام یادداشت های مربوط به جسلات و قرارهای ملاقات را قرمز و یادداشت های مربوط به پیگیری ها را سبز کنید.

6- برای تغییر فرمت نوشته ها نیز می توانید از کلیدهای میانبر استفاده کنید. به این ترتیب در متن یادداشت خود ابتدا قسمت مورد نظر را انتخاب کرده و سپس برای توپر کردن آن، از کلید Ctrl+B، ایتالیک کردن Ctrl+I و برای زیر خط دار کردن کلید Ctrl+U استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی: کلیدهای میانبر در گوگل کروم

نرم افزار های دیگری هم برای یادداشت در ویندوز 10 وجود دارند، از جمله آن ها می توان به نرم افزار Simple Sticky Note و نرم افزار Stickies اشاره کرد که براحتی می توانید دانلود کرده و با استفاده از آن ها روی دسکتاپ خود یادداشت ایجاد کنید. همچنین روش های دیگری برای این کار وجود دارد، که در مقاله های بعدی به معرفی آن ها می پردازیم.