دو روش اکتیو ویندوز 10 با آموزش تصویری

اکتیو ویندوز 10

اکتیو ویندوز 10 با دو روش قانونی از طریق لایسنس و کرک کردن انجام می شود. اما از آنجا که کشور ایران عضو سازمان جهانی تجارت نیست، قانونی کپی رایت در آن، درباره محصولات بسیاری از کشورها رعایت نمی شود.

هر دو روش اکتیو کردن ویندوز 10 را در این صفحه به صورت تصویری توضیح می دهیم تا شما بتوانید ویندوز خود را پس از نصب، فعال نمایید. همان طور که می دانید اکتیور کردن ویندوز امکان دسترسی و استفاده از همه قابلیت های آن را در اختیار شما قرار می دهد. اما در صورتی که فعالسازی ویندوز 10 را انجام نداده باشید، محدودیت هایی در استفاده از این سیستم عامل خواهید داشت.

روش های اکتیو ویندوز 10

1- اکتیو کردن ویندوز 10 به روش قانونی

برای اکتیو کردن ویندوز 10 به روش قانونی نیاز به لایسنس یکی از نسخه های Enterprise، Pro و Home دارید. کامل ترین ورژن ویندوز 10، Enterprise و پس از آن به ترتیب Pro و Home می باشند. پس از تهیه لایسنس، مراحل ساده زیر را انجام دهید.

1- با جستجوی کلمه Setting در منوی استارت و یا فشردن همزمان کلیدهای Win+I، تنظیمات ویندوز را باز کنید.

2- پنجره باز شده را اسکرول کرده و بر روی Update & Security کلیک نمایید.

3- در صفحه جدید Activation را انتخاب کنید.

4- بر روی Change Product Key کلیک کنید.

5- کد لایسنس خود را در پنجره جدید وارد نمایید.

اکتیو کردن ویندوز 10

با انجام مراحل بالا، فعالسازی ویندوز 10 شما با موفقیت انجام شده و می توانید از تمام قابلیت ها و امکانات آن استفاده نمایید. توجه کنید که ممکن است برای اکتیو ویندوز 10 با این روش، گاهی داشتن اکانت Microsoft الزامی است.

مقاله پیشنهادی : آموزش نصب ویندوز 10 با فلش

2- اکتیو ویندوز 10 با نرم افزار

نرم افزارهای زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها، فعالسازی ویندوز 10 را انجام دهید. ما در این مطلب به معرفی نرم افزار KMS Auto می پردازیم که کار با آن بسیار ساده بوده و می توانید بلافاصله پس از نصب ویندوز از آن جهت کرک کردن ویندوز 10 استفاده کنید. این نرم افزار می تواند تمام نسخه های مختلف ویندوز و آفیس را فعال کند.

برای کرک کردن ویندوز با استفاده از KMS Auto، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

1- نرم افزار KMSAuto را دانلود و از حالت فشرده خارح نمایید.

2- KMS Auto را در حالت administrator اجرا کنید. ( این نرم افزار نیاز به نصب ندارد.)

3- بر روی Activation کلیک کنید.

4- گزینه Activate Windows را انتخاب نمایید.

فعالسازی ویندوز 10

5- در مرحله پنجم از اکتیو ویندوز 10 با KMS Auto، پنجره جدیدی با عنوان Task Scheduler باز می شود که باید دکمه Yes را بزنید.

6- در صورتی که پیغام successfully را دریافت کردید، فعالسازی ویندوز با موفقیت انجام شده و کافی است یک بار سیستم خود را ریستارت نمایید.

7- چنانچه با ارور یا پیغام خطا مواجه شدید، دوباره مراحل بالا را انجام دهید تا پیام مبنی بر موفقیت فعالسازی را دریافت نمایید.

لازم است بدانید که فعالسازی آفیس نیز با استفاده از نرم افزار KMS Auto قابل انجام است. کافی است در مرحله 4 به جای انتخاب Activate Windows، گزینه Activate Office را انتخاب نمایید. اما قبل از فعالسازی آفیس، باید یکی از برنامه های آن مثل ورد یا اکسل را یک بار باز کرده و مجدد ببندید.

شما کدام روش فعالسازی ویندوز را انتخاب می کنید؟ آیا برای دسترسی به ویزگی های کامل ویندوز، لایسنس آن را تهیه می کنید و یا کرک کردن را ترجیح می دهید؟