۷ راه های افزایش سرعت اینترنت چیست ؟

۷ راه های افزایش سرعت اینترنت چیست ؟

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که ساعات زیادی را از شبانه روز خود را در اینترنت سپری می کنید، احتمالا با مشکل کاهش سرعت مواجه شده و این موضوع برای شما خوشایند نیست. اما اگر با راه های افزایش سرعت اینترنت آشنا باشید، می توانید همیشه به شبکه با سرعت بیشتری دسترسی داشته باشید. بنابراین مطالعه این مطلب می تواند در این زمینه به شما کمک کند. اگر می خواهید سرعت اینترنت خود را افزایش دهید، روش های زیر را امتحان کنید.

راه های افزایش سرعت اینترنت

به مودم نزدیک تر شوید

بسیاری از مردم تاثیر فاصله از مودم را در سرعت اینترنت نادیده می گیرند. اما اگر دقت کنید زمانی که در اتاق و یا طبقات دیگری از ساختمان هستید و یا به طور کلی فاصله شما با مودم زیاد است، سیگنال ها باید از دیوارها و یا طبقات عبور کنند تا به دستگاه شما برسند و هر یک از این موارد کمی از سرعت شبکه را کم می کند. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید، این است که مودم را در اتاق و مکانی قرار دهید که قصد دارید در آن جا دستگاه مورد نظر خود را به اینترنت متصل کنید.

راه های افزایش سرعت اینترنت

ماکروویو را خاموش کنید

ماکروویو و دستگاه هایی شبیه به آن می توانند باعث ایجاد تداخل در سیگنال های مودم و اتصالات شبکه شوند. تلفن های بی سیم نیز همین مشکل را ایجاد می کنند. اما اگر امکان خاموش کردن این لوازم در منزل شما وجود ندارد، بهتر است مودم را در جایی دور از آن ها قرار دهید.

برنامه های خود را بررسی کنید

یکی از مهم ترین راه های افزایش سرعت اینترنت بستن برنامه های غیر ضروری می باشد. گاهی برنامه هایی در موبایل، تبلت و یا لپ تاپ شما وجود دارد که دائما در حال استفاده از شبکه شما است. این برنامه ها ممکن است باز نباشند اما همچنان در حال استفاده از پهنای باند بوده و سرعت اینترنت را برای همه دستگاه های مرتبط به مودم کاهش می دهد. به روزرسانی های ویندوز، اسکن های امنیتی، اسکایپ و برنامه های مشابه، همگی از مواردی هستند که می توانند بدون آنکه شما اطلاع داشته باشید از پهنای شما استفاده کرده و در نتیجه سرعت شبکه کاهش یابد. همین حالا از کلیدهای ترکیبی ALT + CTRL + DEL استفاده کنید و در صفحه باز شده task manager را انتخاب نمایید. در این پنجره تمامی برنامه هایی که در پس زمینه کامپیوترتان باز هستند را می بینید و می توانید برنامه های غیر ضروری را در این لیست ببندید.

مقاله پیشنهادی : اینترنت ۵ جی چیست ؟

اتصالات اضافه را قطع کنید

یکی از راه های افزایش سرعت اینترنت ، قطع اتصال دستگاه هایی است که بی جهت به مودم متصل شده اند. در واقع هرچه تعداد اتصالات به مودم بیشتر باشد، سرعت آن کاهش می یابد. بنابراین اگر چند موبایل، لپ تاپ، پرینتر و دستگاه های دیگر را به مودم متصل کرده اید، انتظار کاهش سرعت را داشته باشید. ابتدا همه اتصالات را قطع کرده و سپس دستگاه خود را به شبکه متصل کنید.

راه های افزایش سرعت اینترنت

امنیت شبکه را افزایش دهید

افزایش امنیت شبکه، از دیگر راه های افزایش سرعت اینترنت است. این موضوع بسیار اهمیت دارد که با قرار دادن یک رمز قدرتمند، امنیت شبکه خود را بالا ببرید تا از اتصال دیگران به آن جلوگیری کنید. همان طور که گفته شد اتصال چندین دستگاه به یک شبکه، باعث کاهش سرعت آن خواهد شد. بنابراین با این کار به اطرافیان خود اجازه اتصال به مودم و شبکه خود را ندهید. علاوه بر اینکه یک رمز قدرتمند برای وای فای قرار می دهید، پیشنهاد می کنم مقاله امنیت وای فای با مک آدرس در انواع مودم را مطالعه نمایید.

بهترین مودم را تهیه کنید

اگر فکر می کنید استفاده از لوازم موجود در خانه، این بسیار عالی است، اما اگر از یک مودم منسوخ شده و قدیمی استفاده می کنید، نمی توانید انتظار بهترین عملکرد را داشته باشید. بنابراین اگر مودم شما از مدل های قدیمی است، بهتر است به فکر خرید یک مودم جدید باشید. باید گفت مودم ها انواع مختلفی دارند، علاوه بر این برندها و شرکت های زیادی به تولید و عرضه مودم اقدام کرده اند. شما باید بسته به نیاز خود به تهیه مودم بپردازید. اما تحقیق درباره مودم ها را قبل از خرید فراموش نکنید.

راه های افزایش سرعت اینترنت

پهنای باند را تغییر دهید.

تعداد ارائه دهنده های اینترنت افزایش یافته و شما می توانید هر یک از این ارائه دهندگان را برای دریافت پهنای باند مورد نظر خود انتخاب کنید. برای این کار باید لیستی از تمام ارائه ذهندگان شبکه در محل زندگی خود را تهیه کرده و با مقایسه آن ها با یکدیگر و تحقیق درباره هر یک از آن ها، بهترین را انتخاب نمایید. اگر همه ترفندهای بالا را انجام داده و هنوز به نتیجه نرسیده اید،پیشنهاد می کنم با شرکت ارائه دهنده خود تماس گرفته و از آن ها بخواهید برای افزایش سرعت شبکه، به شما پیشنهاد دهند و در صورت عدم رضایت، می توانید ارائه دهنده پهنای باند خود را تغییر دهید.

به نظر شما دیگر راه های افزایش سرعت اینترنت چیست ؟ اگر شما هم از روشی جهت افزایش سرعت شبکه استفاده می کنید، آن را در این صفحه به اشتراک بگذارید.