الگوریتم جدید گوگل برای سئو در سال ۲۰۲۰ چگونه است؟

الگوریتم جدید گوگل برای سئو

الگوریتم های جدید گوگل برای سئو در سال ۲۰۲۰ چگونه است؟ گوگل به صورت مرتب الگوریتم ها و ربات های خود را به روز کرده و صفحه SERP یا همان صفحه نتایج جستجو را بر اساس این الگوریتم ها به کاربران نمایش می دهد. اگر می خواهید در سال ۲۰۲۰ وب سایتتان با کلمات کلیدی مختلف د۰ر صفحه اول گوگل نمایش داده شود، باید با الگوریتم جدید گوگل برای سئو آشنا بوده و سایت خود را با توجه به آن ها سئو کنید. اگر چه گوگل هرگز عملکرد الگوریتم های خود را به صورت شفاف بیان نکرده، اما در این مطلب تغییرات الگوریتم ها و ربات های گوگل تا سال ۲۰۲۰ را بررسی کرده و راهکارهایی را برای سئوی وب سایت بیان نماییم.

الگوریتم جدید گوگل برای سئو در سال ۲۰۲۰

۵ موردی که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم، مواردی هستند که بیش از تصورتان در سئوی شما تاثیر خواهد داشت. بنابراین اگر می خواهید با استفاده از بک برنامه ریزی بلند مدت، وب سایت خود را برای سال ۲۰۲۰ آماده کنید، این ۵ نکته را در مدیریت سایتتان لحاظ کنید.

۱- جستجوی صوتی یا Voice Search

 جستجوی صوتی یا Voice Search قابلیتی است که طی چند سال اخیر به گوگل اضافه شده و کاربران می توانند عبارت مورد نظر خود را به صورت صوتی در موتور جستجوی گوگل سرچ کنند. اما استفاده از این قابلیت در سال گذشته بیشتر شده و قطعا در سال ۲۰۲۰ کاربران از جستجوی صوتی نسبت به تایپ کردن عبارت بیشتر استفاده می کنند. بنابراین از این پس به جای استفاده از کلمات کلیدی کوتاه، باید صفحات وب سایت خود را با عبارت هایی که کاربران به صورت صوتی جستجو می کنند، بهینه سازی کنید.

همچنین باید به این نکته توجه کنبد که استفاده از متن محاوره ای در صفحات وب سایت، نتیجه بهتری نسبت به متن نوشتاری خواهد داشت. چرا که قطعا کاربران هنگام استفاده از قابلیت جستجوی صوتی گوگل ، عبارت یا سوال خود را به زبان گفتاری و محاوره ای بیان می کنند و از آن جا که گوگل قابلیت تشخیص صدا را دارد، همان عبارت را با زبان محاوره ای جستجو خواهد کرد. بنابراین چنانچه شما محتوای وب سایت خود را به صورت عامیانه، نوشته باشید، در سئوی وب سایت شما تاثیر مثبت خواهد داشت. این موضوع به ویژه در سوالات روزمره اهمیت بیشتری دارد و شما می توانید در موضوعات تخصصی، از زبان نوشتاری برای تولید محتوا استفاده کنید چون کاربرانی که به دنبال متن های تخصصی هستند، احتمالا عبارت خود را با زبان نوشتاری و کتابی بیان می کنند.

الگوریتم جدید گوگل برای سئو

۲- بهبود تجربه کاربری یا UX

تجربه کاربری شامل تجربیات مثبت و منفی کاربر در سایت شما است که موجب ماندگاری بیشتر کاربر در سایت و یا ترک سایت توسط کاربر می شود. بنابراین باید وب سایت خود را به گونه ای طراحی و مدیریت کنید که کاربر زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری کند. به عنوان مثال استفاده از تصاویر با کیفیت، فونت مناسب، دسته بندی ساده و… میزان رضایت کاربر را از وب سایت شما افزایش می دهد. در سال ۲۰۲۰ یکی از مهم ترین مسائلی که گوگل به آن اهمیت می دهد تجربه کاربری است و بر اساس تجربه کاربری وب سایت شما، به آن رتبه می دهد. بنابراین بهبود تجربه کاربری نیز از دیگر مسائل مهم در الگوریتم جدید گوگل برای سئو در سال ۲۰۲ است.

الگوریتم جدید گوگل برای سئو

 

۳- ریسپانسیو بودن سایت

ریسپانسیو بودن یا همان Mobile friendly بودن سایت مسئله دیگری است که در الگوریتم جدید گوگل برای سئو به آن توجه شده است. بررسی ها نشان داده در صد بیشتری ار مردم از موبایل برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند و در صد کمی از آن ها به کامپیوتر و یا لپ تاپ برای این کا روی می آروند. بنابراین وب سایت هایی به که به صورت ریسپانسیو طراحی شده و با دستگاه های مختلف مثل تبلت و موبایل ، سازگار هستند، نزد گوگل محبوبیت بیشتری دارند. علاوه بر این، Mobile friendly بودن سایت، تجربه کاربری بهتری را برای افرادی که از موبایل برای جستجو. استفاده می کنند، ایجاد می کند؛ و همان طور که می دانید، بهبود تجربه کاربری در سئوی سایت موثر است. چرا که این موضوع باعث می شود، کاربران زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری کرده و حتی از صفحات مختلف وب سایت شما بازدید کنند.

الگوریتم جدید گوگل برای سئو

۴- محتوا ، عاملی مهم در الگوریتم جدید گوگل برای سئو

اگر چه محتوا همیشه حائز اهمیت بوده، اما می توان گفت اخیرا اهمیت آن چندین برابر شده است. در واقع شما باید برخلاف سال های گذشته به جای اینکه محتوای خود را از کلمات کلیدی سرشار کنید، سعی کنید محتوایی را بر اساس نیاز کاربران و به شکلی که مورد پسند آن ها باشد، تولید کنید. ربات های گوگل عملکرد کاربران را در نظر گرفته و با توجه میزان رضایت آن ها از مطالب شما، وب سایتتان را رتبه بندی می کنند. تولید محتوای ویدئویی ، استفاده از اینفوگرافیک ها، پادکست ها و… انواع دیگر محتوا هستند که به جذب کاربران کمک می کند.

الگوریتم جدید گوگل برای سئو

۵- ریچ اسنیپت

زمانی که در موتور جستجوی گوگل عبارتی را جستجو می کنید، با صفحه نتایج جستجو یا همان صفحه SERP روبرو می شوید. در این صفحه متنی که در زیر عنوان ظاهر می شود، ریچ اسنیپت است. این مسئله علاوه بر اینکه در سال ۲۰۲۰ یکی از مسائل حائز اهمیت در الگوریتم جدید گوگل برای سئو خواهد بود، به جذب بیشتر کاربران نیز کمک می کند. ریچ اسنیپت انواع مختلفی دارد که شما باید با توجه به نوع سایت و محتوای صفحه خود، یکی از آن ها را در ریچ اسنیپت به کار برید. به عنوان مثال در برخی از صفحات از دسته بندی محتوا در سایت، به جای نمایش URL استفاده می کنند. گاهی در ریچ اسنیپت امتیاز و بازخورد کاربران از صفحه را نمایش می دهند؛ همچنین برخی از سایت ها ویدئویی از محتوا را در این قسمت قرار می دهند.

پس با توجه به مطالب گفته شده، از همین حالا شروع کرده و وب سایت خود را برای سال ۲۰۲۰ سئو کنید.