6 بهترین راه برای ارسال فایل با حجم بالا

بهترین راه برای ارسال فایل با حجم بالا

بهترین راه برای ارسال فایل با حجم بالا کدام است؟ همه ما حداقل یک بار مشکل ارسال فایل های حجیم را تجربه کرده ایم. هر نرم افزار، اپلیکیشن یا سرویس تحت وب، حجم مشخصی را برای ارسال فایل تعیین می کند و به شما اجازه ارسال فایل های بزرگ تر از آن را نمی دهد. به عنوان مثال، جیمیل، امکان ارسال فایل تا 25 مگابایت را فراهم کرده و فایل های با حجم بیشتر را نمی توانید با استفاده از این سرویس ارسال کنید.

اگر می خواهید، یک فایل بزرگ را برای یکی از دوستانتان بفرستید و نمی توانید از روش های معمول استفاده کنید، نگران نباشید، چرا که ما در این مطلب چند ابزار و روش ساده معرفی کرده ایم.

بهترین راه برای ارسال فایل با حجم بالا

1- استفاده از فضای ذخیره سازی ابری

فضاهای ابری، مانند Google Drive ، Dropbox و OneDrive بهترین ابزارهایی هستند که می توانید از آن ها برای ارسال فایل های بزرگ استفاده کنید. کافی است فایل را در یکی از این فضاهای ابری آپلود کرده و سپس لینک آن را به صورت ایمیل یا پیام برای فرد مورد نظر بفرستید.

Dropbox در نسخه رایگان، اجازه آپلود تا 2 گیگابایت را به شما داده و در صورت خرید نسخه پیشرفته، می توانید تا 1 ترابایت، در آن آپلود نمایید.

بهترین راه برای ارسال فایل با حجم بالا

2- فشرده سازی فایل ها

برنامه های زیادی برای فشرده سازی فایل وجود دارد. کافی است فایل یا فایل هایی را که می خواهید ارسال کنید، فشرده سازی نمایید. 7-Zip و winrar دو نرم افزار با عملکرد عالی برای این کار هستند. می توانید برای ارسال بهینه فایل، فایل مورد نظر خود را با هر دو برنامه فشرده کرده و بررسی کنید، کدام یک حجم کمتری دارند.

ارسال فایل با حجم بالا

3- سرویس های آنلاین

تعداد زیادی سرویس آنلاین برای آپلود فایل وجود دارد که به صورت رایگان ارائه شده و علاوه بر ساده بودن، سرعت بالایی دارند. Jumpshare یکی از این سرویس ها است که در ارسال فایل های با حجم بالا بسیار قدرتمند عمل می کند. یک حساب رایگان از این سرویس اجازه بارگذاری فایل تا 250 مگابایت را می دهد. سپس یک URL در اختیار شما قرار گرفته که می توانید آن را برای فرد مورد نظر ارسال کنید.

همچنین شما می توانید Jumpshare را در دسکتاپ خود داشته باشید و فایل یا فایل های مورد نظرتان را روی آن دراگ کنید، در این زمان، به صورت خودکار یک لینک در کلیپ برد شما کپی می شود که می توانید آن را برای دیگران بفرستید.

ارسال فایل با حجم بالا در تلگرام

Securely Send را نیز می توان به عنوان بهترین راه برای ارسال فایل با حجم بالا ، معرفی کرد. چرا که می توان فایل های خود را در بستر Securely Send برای گیرنده ، ایمیل کرده و حتی از ارسال آن مطلع شد.

کافی است یک ایمیل در آن وارد نموده، فایل ها را آپلود و در نهایت بر روی Send It کلیک نمایید. این سرویس آنلاین اجازه بارگذاری فایل تا 2 گیگ را به صورت رایگان می دهد.

4- استفاده از Firefox send ؛ بهترین راه برای ارسال فایل با حجم بالا

با استفاده از این سرویس می توانید هر بار تا 2 گیگابایت فایل در آن دانلود کرده و لینک آن را برای 20 نفر بفرستید، این سرویس بسیار امن و معتبر می باشد و تمام فایل ها در آن کدگذاری شده است. همچنین می توانید خودتان برای فایل ها رمز تعیین کنید، تا دسترسی به آن ها را محدود نمایید.

به یاد داشته باشید لینکی که برای دیگران ارسال می کنید، تنها تا 24 ساعت فعال است و پس از آن غیرفعال می شود. در ضمن پس از گذشت این مدت، فایل های شما از سرورهای موزیلا نیز حذف شده و به همین دلیل این سرویس به عنوان فضای کاملا امن معرفی شده است.

ارسال فایل با حجم بالا در واتساپ

5- ارسال فایل با حجم بالا در واتساپ

همان طور که سقف آپلود فایل در جیمیل، 25 مگابایت است، در واتساپ نیز نمی توانید فایلی با حجم بیشتر از 100 مگابایت بفرستید. این محدودیت برای فایل های ویدئویی بیشتر بوده و تنها 16 مگابایت است. بنابراین برای اینکه بتوانید فایلی با حجم بالا در واتساپ ارسال کنید، باید به استفاده از فضاهای ابری برگردید. فایل را در آن جا آپلود کرده و لینک آن را برای فرد موردنظرتان ارسال کنید.

مقاله پیشنهادی : واتساپ وب خود را راه اندازی کنید و با 5 ویژگی آن آشنا شوید

6- ارسال فایل با حجم بالا در تلگرام

خوشبختانه تلگرام، اپلیکیشنی است که در این موضوع قدرتمند عمل کرده و اجازه ارسال فایل تا 1.5 گیگابایت را به کاربران می دهد. بنابراین اگر فایل حجیم شما کمتر از 1.5 گیگابایت است، می توانید از تلگرام استفاده کنید. اما اگر بیش از آن است، پیشنهاد ما باز هم فضاهای ذخیره سازی ابری است.