تغییر سرعت پخش فیلم اندروید

تغییر سرعت پخش فیلم اندروید

تغییر سرعت پخش فیلم اندروید چگونه انجام می شود؟ ممکن است یک فیلم طولانی در موبایلتان باشد و فرصت کافی برای تماشای آن نداشته باشید و یا از یک رویداد ویدئویی ضبط کرده اید و می خواهید آن را به دوستانتان نشان دهید، اما دوستان شما زمان کافی برای تماشای آن را ندارند. در این زمان با تغییر سرعت پخش فیلم، می توانید آن را در زمان کمتری مشاهده کنید.

اما چگونه می توان سرعت پخش فیلم را در اندروید کم یا زیاد کرد؟ معمولا به صورت پیشفرض این امکان در ویدئوپلیر اندروید وجود ندارد. اما شما می توانید از برنامه های دیگر برای تغییر سرعت پخش فیلم اندروید استفاده کنید.

تغییر سرعت پخش فیلم اندروید

MX Player

یکی از اپلیکیشن های قدرتمند پخش فیلم در اندروید است که قابلیت های زیادی دارد. یکی از امکاناتی که این اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می دهد، اجازه تغییر سرعت پخش ویدئو است. برای افزایش یا کاهش سرعت پخش ویدئو توسط MX Player مراحل زیر را انجام دهید.

  • MX Player را باز کنید.
  • از لیست ویدئوهای ذخیره شده در موبایل، فیلم مورد نظر را باز کنید.
  • بر روی آیکون 1X در بالای صفحه ضربه بزنید (در صورتی که آیکون ها را بر روی صفحه مشاهده نمی کنید، قسمتی از صفحه موبایل را لمس کنید.)
  • کادر کوچکی با عنوان Playback speed مشاهده می کنید.
  • با لمس کلید + می توانید سرعت پخش فیلم را افزایش و با لمس کلید – می توانید سرعت پخش فیلم را کاهش دهید.

تغییر سرعت پخش فیلم در اندروید

توجه کنید که با این کار، فیلم مورد نظر شما با آن سرعت ذخیره نخواهد شد و تنها می توانید در همان زمان با سرعت مورد نظرتان مشاهده کنید.

مقاله پیشنهادی : 8 نرم افزار ویرایش ویدیو اندروید

VLC Player

VLC Player در نسخه ویندوز بسیار قدرتمند عمل کرده و مدتی است که نسخه اندروید آن نیز فعال شده است. اگر می خواهید یک فیلم را با سرعت کمتر یا بیشتری مشاهده کنید، از این برنامه کمک بگیرید.

  • VLC Player را باز کنید.
  • ویدئوی مورد نظر خود را انتخاب و در آن پخش کنید.
  • بر روی سه نقطه ضربه بزنید.
  • Playback speed را انتخاب کنید.
  • سرعت فیلم را در کادر باز شده توسط دکمه های < و > کم یا زیاد کنید.

افزایش سرعت پخش فیلم در اندروید

این دو برنامه، برای تغییر سرعت پخش فیلم اندروید، بسیار مناسب هستند. اما شما فقط در همان لحظه و در همان برنامه می توانید ویدیو را با سرعت مورد نظرتان تماشا کنید. در واقع زمانی که آن را برای فرد دیگری ارسال می کنید و یا در دستگاه یا برنامه دیگری پخش می کنید، سرعت آن در همان حالت اولیه می باشد.

ممکن است بخواهید یک ویدئو را در یکی از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به اشتراک بگذارید. اما محدودیت زمانی آن برنامه، به شما این اجازه را ندهد. در این زمان با کمی افزایش سرعت ویدئو، مدت زمان آن کوتاه تر شده و می توانید آن را در هر سرویس اشتراک ویدئو، آپلود نمایید.

به ویژه این کار در مورد ویدئوهای آموزشی کاربرد بیشتری دارد. چرا که ممکن است یک آموزش ساده در یک ویدئوی طولانی ضبط شده، اما تماشای آن توسط کاربران خارج از حوصله یا وقت باشد و یا یک ویدئو ضبط شده که برای بهتر شدن آموزش، توضیحاتی بر روی آن نوشته شده است. به همین دلیل نیاز به کاهش سرعت پخش ویدئو دارید تا کاربر بتواند مطالب نوشته شده را کامل مطالعه کند. بنابراین تغییر سرعت پخش فیلم در چنین مواقعی ضروری است.

این قابلیت در موبایل ها به صورت پیشفرض وجود ندارد و شما برای این کار نیاز به نصب برنامه دارید. ما در اینجا چند برنامه اندروید معرفی می کنیم تا بتوانید از آن ها استفاده نمایید.

 

KineMaster

از جمله برنامه های اندرویدی که قابلیت تغییر سرعت پخش ویدئو را دارند، KineMaster است. البته این برنامه، قابلیت های زیادی دارد و می توانید ویدئوهای خود را به طور کامل در آن ویرایش کنید. قابلیت کم و زیاد کردن سرعت فیلم نیز در این اپلیکیشن به راحتی در دسترس است.

افزایش سرعت فیلم در اندروید

Adobe Premiere Clip

همانطور که از اسم این برنامه مشخص است، متعلق به کمپانی ادوبی بوده و یکی از بهترین برنامه های ویرایش ویدئو است. پس از کم یا زیاد کردن سرعت ویدئو می توانید از آن خروجی بگیرید.

برنامه تغییر سرعت پخش فیلم اندروید

Video Speed Slow Motion & Fast

مهم ترین مزیت Video Speed Slow Motion & Fast ، قابلیت تغییر سرعت بخش های مختلف یک ویدئو است. به این ترتیب که می توانید ویدئو را به چند بخش تقسیم کرده و در هر یک از آن ها، سرعت مورد نظر خود را اعمال کنید. در نهایت این برنامه اجازه خروجی گرفتن ویدئو و اشتراک آن در شبکه های اجتماعی را به شما می دهد.

شما چه برنامه هایی برای تغییر سرعت پخش فیلم اندروید می شناسید؟ روش های مورد نظر خود را در قسمت نظرات این صفحه بیان کنید تا سایر کاربران هم با آن ها آشنا شوند.