روش حذف اکانت واتساپ از طریق وب سایت و اپلیکیشن

روش حذف اکانت واتساپ از طریق وب سایت

روش حذف اکانت واتساپ از طریق وب سایت به چه صورت می باشد؟ آیا ممکن است بدون دسترسی به اپلیکیشن اقدام به حذف اکانت واتساپ کرد؟

پیام رسان واتساپ در سال 2014 توسط غول شبکه های اجتماعی یعنی فیسبوک طی معامله ای 19 میلیارد دلاری خریداری شد. قبل از این دوره با نصب واتساپ اعلانی دریافت می کردید که این پیام رسان برای مدت محدودی رایگان و پس از پایان این دوره به یک سرویس پولی تبدیل خواهد شد. اما بعد از مدتی این شرکت، رایگان شدن اپلیکیشن واتساپ را اعلام کرد. این امر موجب شد تا کاربران بیشتری را به خود جذب کند، به طوری که در حال حاظر بیش از 2 میلیارد نفر از آن استفاده می کنند.

این اپلیکیشن در بین ایرانیان نیز طرفداران بسیاری دارد و با فیلتر شدن تلگرام نیز محبوبیت بیشتری پیدا کرد. اما هر کس ممکن است بعد از مدتی استفاده از این پیام رسان به دلایل مختلفی مثل تغییر شماره، ساخت اکانت جدید و … تصمیم به حذف آن بگیرد. در این شرایط چه اقداماتی باید انجام داد؟ در اینجا روش حذف اکانت واتساپ از طریق وب سایت و اپلیکیشن را به شما آموزش خواهیم داد.

مقاله پیشنهادی: نحوه استفاده از واتساپ وب

روش حذف اکانت واتساپ از طریق وب سایت

خوشبختانه واتساپ برای حذف اکانت روش ساده ای را در نظر گرفته و از طریق خود برنامه می توانید اقدام به این کار کنید. اما در شرایط مفقود موبایل چه باید کرد؟

در این شرایط بهترین کار غیر فعال کردن سیم کارت و دریافت سیم کارت جدید می باشد. پس از آن می توانید با در دست داشتن سیم کارت خود و با دریافت تماس یا پیامک  کد امنیتی اقدام به بازیابی اکانت خود کنید. به این ترتیب اکانت شما روی گوشی مفقود شده غیر فعال خواهد شد.

اما اگر امکان دریافت سیم کارت جدید را ندارید می توانید به واتساپ ایمیلی با محتوای بستن حساب کاربریتان بزنید. در این ایمیل باید شماره موبایل بین المللی خود را با قالب ……98+ بنویسید. شما می توانید با کلیک در اینجا، روش حذف اکانت واتساپ از طریق وب سایت را در سایت رسمی این شرکت مشاهده کنید.

روش حذف اکانت واتساپ از طریق اپلیکیشن

دلیلت اکانت از طریق اپلیکیشن راه ساده تری نسبت به روش حذف اکانت واتساپ از طریق وب سایت دارد. در اینجا طریقه حذف اکانت در دو نسخه اندروید و ios را توضیح خواهیم داد.

حذف اکانت در اندروید

برای حذف حساب WhatsApp در اندروید این مراحل را دنبال کنید:

1- WhatsApp را باز کنید و اگر قبلاً از حساب خود خارج شده اید مجدداً وارد آن شوید.

2- روی سه نقطه گوشه بالای صفحه ضربه بزنید و در بخش تنظیمات وارد تنظیمات اکانت خود شوید.

3- Delete My Account را انتخاب کنید.

4- شماره موبایل خود را با پیش شماره +98 وارد کنید.

5- کارد قرمز رنگ را لمس کنید تا اکانت شما به طور کلی حذف گردد.

روش حذف اکانت واتساپ اندروید

حذف اکانت در io

برای حذف حساب WhatsApp در iOS این مراحل را دنبال کنید:

1- WhatsApp را باز کنید و اگر قبلاً از حساب خود خارج شده اید مجدداً وارد آن شوید.

2- روی تنظیمات ضربه بزنید.

3- وارد بخش اکانت شوید و Delete My Account را انتخاب کنید.

4- شماره موبایلی را که در اکانت شما ثبت شده است، وارد کنید.

5- در ادامه روی کادر delete my account کلیک کنید.

روش حذف اکانت واتساپ ios

همانطور که مشاهده کردید روش حذف اکانت واتساپ از طریق وب سایت و اپلیکیشن آن را در این مقاله توضیح دادیم اما قبل از انجام اینکار باید مواردی را در نظر داشته باشید و به آن ها توجه کنید تا اطلاعات موجود در واتساپ خود را از دست ندهید.

– پس از حذف اکانت اینستاگرام اطلاعات شما از جمله چت ها، گروه ها و … به طور کلی حذف شده و با هیچ روشی نمی توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.

– اسم شما از لیست مخاطبین افرادی که شماره شما را ذخیره کرده اند، حذف می شود.

– بعد از حذف اکانت اینستاگرام قادر نخواهید بود آن را بازیابی کنید.

شما برای روش حذف اکانت واتساپ از طریق وب سایت چه راهی را پیشنهاد می کنید. روش های خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.