روش حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه در 12 مرحله

روش حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه

روش حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه به چه صورت می باشد؟ اینستاگرام صفحه اجتماعی پر طرفداری برای اشتراک عکس و فیلم است که کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. اما ممکن است بنا به هر علتی مثل ساخت اکانت جدید و یا دیگر دلایل شخصی، قصد حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود را داشته باشید.

اگر به دلیل عدم توانایی در مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام قصد حذف این اپلیکیشن را دارید، قبل از انجام اینکار مقاله مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام را بخوانید.

برای حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود کنید باید دقت داشته باشید که اطلاعات شما بعد از انجام این کار به هیچ عنوان قابل بازیابی نخواهد بود. همچنین امکان استفاده مجدد از آی دی یا همان نام کاربری خود و همچنین ایمیلی که هنگام ثبت نام وارد کرده اید را نخواهید داشت. در صورتی که می خواهید مجدداً از آن ها استفاده کنید قبل از حذف آن ها را تغییر دهید.

اما اگر نمی خواهید این اتفاق بیافتد و اکانت شما به طور کلی حذف گردد، باید آن را دی اکتیو کنید. به این ترتیب اکانت اینستاگرام شما به صورت موقت پاک خواهد شد و با جستجوی آی دی خود نتیجه ای مشاهده نخواهید کرد. بعد از حذف موقت اکانت اینستاگرام در هر زمان قادر خواهید بود با ورود نام کاربری و پسورد، مجدداً صفحه خود را فعال کرده و از آن استفاده کنید. به این ترتیب هیچ یک از اطلاعات شما از جمله پست، هایلایت، دنبال کننده ها و دنبال شوندگان را از دست نخواهید داد.

روش حذف دائمی اکانت اینستاگرام از طریق سایت این اپلیکیشن صورت می گیرد. اینستاگرام گزینه ای برای حذف اکانت در اپلیکیشن خود قرار نداده است و فقط در بخش راهنمایی لینک ورود به سایت را قرار داده است و روش حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه را توضیح داده است. برای انجام این کار از روش گفته شده باید مطابق مراحل توضیح داده شده در زیر عمل کنید. اما اگر میخواهید مستقیماً به سایت ورود پیدا کنید روی لینک روش حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه کلیک کرده و مراحل زیر را از مورد 8 به بعد ادامه دهید.

روش حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه

1- وارد اکانت اینستاگرام خود شوید و سه خطی که در گوشه بالای صفحه می بینید را لمس کنید.

2- وارد بخش تنظیمات شوید.

3- منوی Help را باز کنید.

4- گزینه Help Center را لمس کنید.

روش حذف دائمی اکانت اینستاگرام

5- در این مرحله صفحه مرورگری برای شما باز می شود که در آن باید گزینه Managing Your Account را انتخاب کنید.

6- وارد بخش Delete Your Account شوید.

7- صفحه ای باز خواهد شد که در آن برای شما روش حذف اکانت اینستاگرام برای همیشه توضیح داده شده است. در این صفحه روی لینک گزینه اول یعنی عبارت the Delete Your Account page ضربه بزنید.

8- در این مرحله باید نام کاربری و رمز عبور صفحه اینستاگرام خود را وارد کنید و منتظر بمانید تا صحت اطلاعات شما تأیید گردد. در صورت فراموشی رمز عبور، گزینه Forget Password را انتخاب کنید و رمز عبور جدیدی برای صفحه خود قرار دهید.

9- یک صفحه برای شما باز خواهد شد که در آن باید دلیل حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود را وارد کنید. اگر علت حذف شما در بین گزینه ها وجود دارد آن را انتخاب کنید و در غیر این صورت گزینه something else را وارد نمایید.

10- در مرحله باید مجدداً پسورد خود را وارد نمایید.

11- در نهایت روی گزینه قرمز رنگ که روی آن عبارت Permanently delete my account نوشته شده است، کلیک کنید.

12- مجدداً از شما پرسیده می شود که نسبت به حذف اکانت خود اطمینان دارید یا خیر. با تأیید این گزینه اکانت اینستاگرام شما برای همیشه حذف خواهد شد.

روش حذف دائمی اکانت اینستاگرام

در این مقاله به روش دائمی حذف اکانت اینستاگرام پرداختیم. شما از چه روشی برای اینکار استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.