آموزش کپی کپشن اینستاگرام به صورت تصویری با 4 روش

آموزش کپی کپشن اینستاگرام

کپی کپشن اینستاگرام چگونه ممکن است ؟ همانطور که می دانید، اینستاگرام به صورت پیش فرض امکان کپی کردن کپشن را در اختیار کاربران قرار نداده است. اما گاهی اوقات پس از خواندن کپشن، دوست دارید آن را کپی کرده در جایی ذخیره و یا منتشر کنید. در این زمان چه کاری باید انجام داد؟

در این مطلب 4 روش کپی کپشن اینستاگرام را بیان می کنیم تا شما بتوانید به راحتی و در چد مرحله ساده کپشن یا کامنت مورد نظر را کپی کنید.

روش کپی کپشن اینستاگرام

1- کپی کردن لینک

می توان گفت استفاده از این روش، ساده ترین راه کپی کردن کپشن اینستاگرام در اندروید ، آیفون و تبلت است. برای استفاده از این روش، باید وارد اینستاگرام شده و پست مورد نظر را باز کنید.

– سه نقطه بالای پست را لمس کرده و گزینه Copy Link را انتخاب کنید.

– اکنون یکی از مرورگرهای خود مثل گوگل کروم یا فایرفاکس را باز کرده و لینک کپی شده را در قسمت آدرس بار ، Past کنید.

– انگشت خود را بر روی بخشی از متن قرار داده و چند ثانیه نگه دارید.

– با حرکت دادن دو نشانگر که بر روی صفحه نمایان می شود، متن را انتخاب کنید.

– در نهایت از بین گزینه های موجود بر روی Copy ضربه زده تا متن در حافظه گوشی شما کپی شود.

کپی کپشن اینستاگرام

2- استفاده از برنامه کپی کپشن اینستاگرام

اخیرا اپلیکیشن هایی ساخته شده اند که می توانید با نصب و لاگین کردن حساب کاربریتان در آن ها ، به سادگی کپشن ها را کپی نمایید. GBinstagram ، instaUltra Plus و OGinstagram سه برنامه ای هستند که این امکان را در اختیار شما قرار می دهند.

اگرچه این برنامه ها در گوگل پلی و سایت های معتبر برای دانلود وجود دارند، اما پیشنهاد می شود برای حفظ امنیت حساب کاربری خود، از برنامه های جانبی استفاده نکنید.

مقاله پیشنهادی : 5 روش دانلود فیلم از اینستاگرام

3- استفاده از نسخه وب اینستاگرام

روش دوم کپی کپشن اینستاگرام ، استفاده از نسخه وب است. به این صورت که با مراجعه به آدرس instagram.com نام کاربری و رمز عبور حساب خود را وارد کرده و به صفحه خود دسترسی پیدا می کنید. سپس مراحل زیر را انجام دهید.

– پست مورد نظر خود را باز کنید.

– متن را انتخاب کنید. (اگر با مرورگر کامپیوتر وارد شده اید با استفاده از درگ کردن ماوس و اگر با موبایل وارد شده اید، مطابق روش قبل)

– متن را کپی نمایید. (اگر با مرورگر کامپیوتر وارد شده اید، با استفاده از کلیدهای Ctrl+C و چنانچه با موبایل وارد شده اید مطابق روش قبل)

– اکنون می توانید متن را در هر مکان که می خواهید Past کرده و یا به اشتراک بگذارید.

کپی کردن کپشن اینستاگرام

4- استفاده از OCR

دیگر روش کپی کپشن اینستاگرام ، قابلیت OCR است. این امکان در بسیاری از سایت ها ارائه شده و قابلیت تبدیل عکس به متن را دارد. کافی است یک عکس که حاوی متن است را در این سایت ها آپلود نمایید تا سایت مورد نظر، متن آن را استخراج کند.

نمونه خارجی این سایت ها سایت onlineocr.net است که متن انگلیسی را از تصاویر استخراج می کند. خوشبختانه این امکان برای متن های فارسی نیز فراهم شده و می توانید متن فارسی یک تصویر را از آن استخراج کنید.

نمونه سایت هایی که این کار را به زبان فارسی انجام می دهند، ایران او سی آر و بینا او سی آر هستند که می توانید با آپلود عکس در آن ها، متن مورد نظر را دریافت نمایید.

به این ترتیب می توانید با گرفتن اسکرین شات یک کپشن و آپلود آن در این سایت ها، متن آن ها را به دست آورده و کپی نمایید.

شما چه روش هایی برای کپی کپشن اینستاگرام می شناسید ؟ آیا با سایت های او سی آر آشنا هستید؟ روش های خود را در قسمت دیدگاه ها در همین صفحه به اشتراک بگذارید تا دیگران از آن بهره مند شوند.