ساخت عکس پازلی در اینستاگرام با فتوشاپ در 5 مرحله

عکس پازلی در اینستاگرام با فتوشاپ

برای ساخت عکس پازلی در اینستاگرام با فتوشاپ ، لازم نیست مهارت زیادی در این نرم افزار قدرتمند داشته باشید. البته برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها نیز استفاده کنید. اما شاید برای شما استفاده از فتوشاپ راحت تر باشد. گذاشتن عکس پازلی در اینستاگرام به معنی چند تکه شدن یک عکس و به اشتراک گذاری هر یک از آن قطعه هاست، به طوری که هر عکس تنها بخشی از عکس اصلی را نشان می دهد و زمانی که به صفحه خود مراجعه می کنید، می توانید قطعه های عکس را کنار یکدیگر مشاهده کرده و در نهایت، عکس را به صورت کامل ببینید.

در این مطلب روش ساخت عکس پازلی در اینستاگرام با فتوشاپ را بیان می کنیم، اما به این نکته توجه کنید که عکس اصلی شما که قرار است به صورت پازلی به اشتراک گذاشته شود، باید از کیفیت بسیار عالی برخوردار باشد.

ساخت عکس پازلی در اینستاگرام با فتوشاپ

همان طور که می دانید فتوشاپ یک نرم افزار قدرتمند ویرایش تصویر است و می توان به منظورهای مختلف از آن استفاده کرد. اگر قصد دارید یک عکس را به صورت پازلی در اینستاگرام منتشر کنید و با فتوشاپ آشنا هستید، می توانید از این برنامه استفاده نمایید. کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

– عکس مورد نظر خود را در فتوشاپ باز کنید.

– از منوی ابزارها، گزینه Slice tool را انتخاب کنید.

– روی عکس کلیک راست کرده و بر روی Divide Slice کلیک کنید.

عکس پازلی در اینستاگرام

– در این مرحله از ساخت عکس پازلی در اینستاگرام با فتوشاپ ، پنجره کوچکی باز می شود که با فعال شدن گزینه اول می توانید تعداد ردیف ها و با فعال کردن گزینه دوم، تعداد ستون ها را مشخص کرده و در نهایت OK را بزنید. مشاهده می کنید، عکس مورد نظر شما، به اندازه دلخواهتان تقسیم شده است.

ساخت عکس پازلی اینستاگرام

از آنجا که در هر سطر پیج اینستاگرام، سه تصویر قابل انتشار است، پس تعداد ستون ها را 3 قرار می دهیم. اما تعداد ردیف ها می تواند کمتر یا بیشتر باشد. (پیشنهاد می شود تعداد ردیف ها به اندازه ای باشد که در موبایل هایی با اندازه کوچک تر نیز، تصویر به صورت کامل نشان داده شود.)

مقاله پیشنهادی : آموزش ساخت گیف در فتوشاپ در 8 مرحله

 

– در مرحله آخر ساخت عکس پازلی در اینستاگرام با فتوشاپ ، کافی است عکس را ذخیره کنید، تا هر قطعه از عکس به صورت جداگانه ذخیره شود. برای این کار از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Shift+S استفاده کرده و یا از منوی File ، در بخش Export گزینه Save for Web را بزنید. در پنجره باز شده، فرمت را از قسمت بالای صفحه، بر روی Jpeg تنظیم کرده و در قسمت پایین صفحه اندازه دلخواه را برای تصاویر وارد نمایید. در نهایت بر روی دکمه Save کلیک کنید.

آموزش عکس پازلی اینستاگرام

همه قطعات عکس پازلی، به صورت خودکار در یک فولدر ذخیره می شود. کافی است به ترتیب آن ها دقت کرده و از به ترتیب از گوشه راست سمت پایین عکس، هر قطعه را منتشر کنید.

عکس پازلی در اینستاگرام اندروید

همان طور که گفته شد برای ساخت عکس پازلی اینستاگرام، روش های زیادی وجود دارد که می توانید هر یک از آن ها که برای شما راحت تر است انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بهتر است دائما از این روش برای انتشار پست در صفحه اینستاگرامی خود استفاده نکنید. انتشار عکس پازلی در اینستاگرام، زمانی تاثیرگذار و جذاب است که به ندرت در صفحه شما دیده شود. در غیر این صورت صفحه مرتبی نخواهید داشت.

مزیت و کاربرد دیگر، انتشار عکس های پازلی در اینستاگرام، نشان دادن جزئیات عکس است. زمانی که شما یک عکس را یک جا و به صورت کامل منتشر می کنید، فالورهای شما تا حد مشخصی می توانند با کشیدن دو انگشت خود بر روی آن، زوم کنند. بنابراین طبیعی است جزئیات عکس به خوبی دیده نشود. اما زمانی که شما یک عکس را به صورت پازلی در تعداد بیشتری عکس، منتشر می کنید، هر عکس نشان دهنده بخشی از جزئیات عکس اصلی است. به عنوان مثال زمانی که می خواهید جزئیات یک لباس را در پیج فروش لباس، به نمایش بگذارید، این کار یک روش عالی، زیبا و تاثیرگذار است.