کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با 4 روش

کاهش مصرف حجم اینترنت اینستاگرام

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام به شما در کاهش هزینه های خرید و تمیدید تعرفه های اینترنت بسیار کمک می کند. همه ما ساعت های زیادی را در حال وقت گذراندن در شبکه های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام هستیم.

این اپلیکیشن ، به یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین شبکه های اجتماعی ایران تبدیل شده و اغلب افراد از کسب درآمد تا سرگرمی یا خرید، به این برنامه روی می آورند. به ویژه افرادی که با هدف سرگرمی و تماشای عکس ها و ویدئوها از این برنامه استفاده می کنند، به حجم بیشتری از اینترنت نیاز دارند. به همین دلیل بهتر است همین حالا برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام اقدام کرده و در چند دقیقه با استفاده از مراحل ساده ای که بیان کرده ایم، این کار را انجام دهید.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

1- تنظیمات اینستاگرام

اینستاگرام، در تنظیمات خود، روشی برای کاهش مصرف اینترنت ارائه کرده که می توانید از روش زیر آن را فعال کنید.

– بر روی آیکون پروفایل ضربه زده و از سه نقطه بالا ، Setting یا تنظیمات را انتخاب کنید.

– در این صفحه Account را باز نمایید.

– در نهایت گزینه Cellular Data Use را انتخاب کنید.

– در این صفحه با فعال کردن Data Saver می توانید از بارگیری و پخش خودکار ویدیو ها جلوگیری کرده و تنها ویدئوهای دلخواه شما را بارگیری و پخش می کند. به همین ترتیب از مصرف بی رویه اینترنت جلوگیری می شود.

– پس از فعال کردن Data Saver گزینه High Resolution Media به نمایش در می آید که به کمک آن می توانید انتخاب کنید، در چه مواقعی ویدئوهای اینستاگرام با کیفیت بالا پخش شود.

  • Never : با انتخاب این گزینه، ویدئوها هرگز با کیفیت بالا نمایش داده نمی شود.
  • WiFi Only : این گزینه امکان پخش ویدئوها با کیفیت بالا را تنها زمانی که از وای فای استفاده می کنید، فراهم می کند. به این ترتیب زمانی که از اینترنت گوشی استفاده می کنید، ویدیوها با کیفیت کمتری پخش شده و در نتیجه حجم کمتری مصرف می شود.
  • Cellular+ WiFi : با انتخاب این حالت، در هر دو صورت ( استفاده از اینترنت گوشی یا وای فای ) ویدئوها با کیفیت بالا پخش می شوند.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

مقاله پیشنهادی : آموزش دانلود فیلم از اینستاگرام با 5 روش ساده

2- کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با تنظیمات گوشی

تغییر تنظیمات گوشی ، دیگر روش کنترل مصرف اینترنت در زمان استفاده از اینستاگرام است. البته از این روش می توانید، استفاده از اینترنت را برای سایر برنامه ها نیز محدود کرده، تا کنترل حجم مصرفی برای شما ساده تر شود.

– تنظیمات یا Setting گوشی را باز کنید.

– Data Using یا  Data Usage را در منوی تنظیمات انتخاب کنید.

– در صفحه باز شده Mobile Data Usage را لمس نمایید.

– از لیست برنامه ها، اینستاگرام را انتخاب کنید.

– در این صفحه می توانید مصرف داده های پس زمینه را فعال، غیرفعال یا محدود نمایید.

کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام

3- خاموش کردن اعلان های اینستاگرام

اگر چه این روش نسبت به دو روش قبلی، تاثیر کمتری در کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام دارد، اما استفاده از آن خالی از لطف نیست. چرا که با غیرفعال کردن اعلان ها، علاوه بر کمتر شدن مصرف اینترنت، از باز کردن مکرر اینستاگرام توسط شما جلوگیری می شود.

– از بخش تنظیمات یا Setting ، بر روی Notifications ضربه بزنید.

– در لیست برنامه ها، اعلان های اینستاگرام را خاموش کرده و یا با لمس آن، به تنظیمات پیشرفته تری از اعلان های آن دسترسی داشته باشید.

 

4- مدیریت استفاده از اینستاگرام

اگر با انجام تمام روش های بالا، همچنان حجم زیادی از اینترنت شما، صرف اینستاگرام می شود، پیشنهاد می کنم در روند استفاده از آن تجدید نظر کنید. بهتر است از تماشای ویدئوهای غیر ضروری خودداری کرده و راه های دیگری برای سرگرم شدن انتخاب کنید. مطالعه راه های مدیریت زمان استفاده از اینستاگرام می تواند در این امر به شما کمک کند و مانع تمام شدن زود هنگام حجم اینترنت شود.

شما چقدر از حجم اینترنت خود را صرف وقت گذرانی در اینستاگرام می کنید؟ آیا تا کنون به فکر کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام بوده اید؟ اگر شما هم از مصرف بیش از حد حجم اینترنت توسط این شبکه اجتماعی ناراحتید، از روش های بالا استفاده کنید و نتیجه آن را مشاهده نمایید.