4 روش ارسال پیام برای خود در واتساپ

روش ارسال پیام برای خود در واتساپ

امکان ارسال پیام برای خود در واتساپ وجود دارد؟ چگونه می توان به ذخیره پیام در واتساپ پرداخت؟

داشتن یک فضای شخصی در واتساپ برای ذخیره پیام ها بسیار کاربردی می باشد. متأسفانه این پیام رسان امکان ذخیره پیام را برای کاربران خود قرار نداده است. اما با استفاده از روش هایی می توان به انجام این کار پرداخت. به این ترتیب می توانید پیام ها، عکس ها، فیلم ها و تمامی فایل های مورد نیاز خود را در این محل فوروارد کرده و بعداً از آن ها استفاده نمایید.

روش های ارسال پیام برای خود در واتساپ

1- افزودن شماره خود به مخاطبان

اگر شماره خود را در لیست مخاطبان داشته باشید می توانید در یک صفحه خصوصی به ذخیره پیام بپردازید. برای انجام اینکار می توانید از طریق دفتر تلفن و یا بخش New Contact واتساپ اقدام به ذخیره شماره خود نمایید. ایجاد مخاطب ساده ترین روش ارسال پیام برای خود در واتساپ می باشد. ذخیره شماره در دفتر تلفن هر موبایل بسیار ساده می باشد. برای ذخیره شماره از طریق واتساپ مطابق مراحل زیر عمل کنید.

  1.  در بالای صفحه مخاطبان گزینه New Contact را انتخاب کنید.
  2.  اسم مخاطب را وارد نمایید.
  3.  شماره تماس را به صورت کامل وارد نمایید.
  4.  گزینه Save و یا تیک بالای صفحه را انتخاب نمایید.

ذخیره پیام در واتساپ

2- ایجاد گروه خصوصی

یک گروه تشکیل داده و در آن یکی از دوستان خود را اضافه کنید. پس از ایجاد گروه قادر خواهید بود به عنوان مدیر گروه، اعضا را حذف نمایید. با حذف دوست خود از گروه، محیطی شخصی خواهید داشت که برای دیگران قابل مشاهده نخواهد بود و در آن می توانید پیام های خود را ذخیره نمایید. به این ترتیب برای ساخت یک گروه خصوصی که بتوانید در آن به ارسال پیام برای خود در واتساپ بپردازید، مراحل زیر را طی کنید.

  1.  در صفحه مخاطبان گزینه New Group را انتخاب نمایید.
  2.  یک عضو برای گروه خود انتخاب کنید.
  3.  در نهایت گزینه سبز را لمس کنید تا گروه ایجاد گردد.

محل ذخیره واتساپ

3- استفاده از لینک ارسال پیام

شما می توانید بدون ذخیره شماره تماس و با استفاده از لینک ارسال پیام وارد صفحه چت شخصی با خود و یا دیگران شوید. برای انجام اینکار کافیست عبارت (شماره تماس)https/:wa.me/98 را در بخش ارسال پیام یک چت وارد کرده و ارسال کنید. به این ترتیب لینکی ایجاد می شود که با وارد شدن به آن می توانید صفحه چت شماره ای را که وارد کردید را ببینید. پس اگر در بخش شماره تماس، شماره موبایل خود را وارد کنید لینکی از صفحه چت شخصی خودتان خواهید داشت.

به عنوان مثال اگر شماره شما 09371531834 باشد باید عبارت را به این صورت وارد نمایید: https/:wa.me/989371531834

4- WhatsApp Direct

یکی دیگر از روش های ارسال پیام برای خود در واتساپ استفاده از  WhatsApp Direct می باشد. بعد از ورود به این سایت در بخش بالا شماره موبایل خود را بدون صفر و در بخش پایین پیام مورد نظر خود را وارد نمایید. به این ترتیب به صفحه واتساپ وب هدایت خواهید شد و پس از ورود پیام شما برای خودتان ارسال می شود.

برای اینکه بتوانید وارد صفحه واتساب وب خود شوید مقاله نحوه استفاده از واتساپ وب را مطالعه نمایید.

ذخیره پیام های واتساپ

به این ترتیب با این روش ها می توانید به راحتی محتوای دلخواه خود را ذخیره کنید. با استفاده از این روش ها برای پیدا کردن عکس یا متن مورد نظر خود در واتساپ نیاز نیست در میان چت ها و گروه های مختلف جستجو کنید. تنها با وارد شدن به صفحه خصوصی خود می توانید پیام های مهمی را که ذخیره شده اند ببنید و از آن ها استفاده کنید.

شما از چه روش هایی برای ارسال پیام برای خود در واتساپ استفاده می کنید؟ کدام یک از روش های گفته شده در بالا برای ذخیره پیام در واتساپ مناسب تر است؟