4 روش برای اتصال موس و کیبورد به گوشی

اتصال موس و کیبورد به گوشی اندروید

اتصال موس و کیبورد به گوشی برای انجام بازی ها، تایپ کردن و … بسیار کارآمد می باشد. اما با چه روشی می توان این کار را انجام داد؟ در اینجا برای شما توضیح خواهیم داد که چطور دستگاه های مختلف با نوع اتصال های متفاوت را به موبایل و تبلت خود وصل کنید.

روش های اتصال موس و کیبورد به گوشی

1- اتصال ماوس و کیبورد با کابل USB

اگر ماوس و کیبوردی که قصد دارید به موبایل خود وصل کنید نوع اتصال باسیم دارند و اتصال دهنده آن ها کابل USB می باشد به یک OTG نیاز دارید. OTG نوعی تبدیل است که از یک سمت دارای خروجی متناسب با موبایل شما و سمت دیگر دارای ورودی USB می باشد. با استفاده از این دستگاه می توانید اتصال موس و کیبورد به گوشی را برقرار کنید. دقت داشته باشید که در هنگام خرید OTG درگاه مناسب با موبایل خود را انتخاب کنید. این تبدیل ها دارای انواع بی سیم و با سیم می باشند که بنا به سلیقه خود می توانید هر کدام را انتخاب کنید.

معمولاً تمام موبایل های جدید از OTG پشتیبانی می کنند اما اگر دستگاه شما قدیمی بود می توانید از برنامه Easy OTG Checker استفاده کنید. این برنامه بستر استفاده از OTG را برای شما فراهم می کند. برای دانلود آن به فروشگاه گوگل مراجعه نمایید.

اتصال کیبورد به گوشی سامسونگ

2- اتصال ماوس و کیبورد با دانگل USB

کیبورد و ماس های بی سیم با استفاده از دانگل USB به دستگاه های مختلف وصل می شوند. همانند اتصال انواع با سیم برای اتصال موس و کیبورد به گوشی به صورت بی سیم نیز نیاز به OTG دارید. OTG را به موبایل خود وصل کرده و در سمت USB آن دانگل را قرار دهید. به این ترتیب اتصال شما برقرار خواهد شد.

اتصال موس بی سیم به گوشی

3- اتصال ماوس و کیبورد با بلوتوث

اگر ماوس و کیبورد شما مجهز به بلوتوث می باشد می توانید آن را به راحتی و بدون هیچ ابزاری به موبایل خود وصل کنید. برای اینکار کافیست بلوتوث موبایل خود را روشن کرده و اسکن کنید تا نام کیبورد و ماوس خود را بیابید. پس از برقراری اتصال و جفت شده دستگاه ها با یکدیگر می توانید از آن ها استفاده نمایید.

4- اتصال ماوس و کیبورد با WIFI

این روش برای کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر نیاز دارید از راه دور روی کامپیوتر خود متنی را تایپ کنید می توانید با استفاده از برنامه WiFi Keyboard این کار را انجام دهید.

1- با نصب نسخه اندورید این برنامه روی موبایل و نسخه ویندوز روی کامپیوتر کار خود را شروع کنید.

2- در ادامه با استفاده از یکی از روش های گفته شده در بالا اتصال موس و کیبورد به گوشی را برقرار کنید.

3-  در تنظیمات موبایل خود روی Language & Input کلیک کنید.

4- روی Current keyboard ضربه بزنید و گزینه WiFi Keyboard را انتخاب نمایید.

5- برنامه را در موبایل خود باز کنید، IP که مشاهده میکنید را در نسخه ویندوز برنامه وارد نمایید.

به این ترتیب می توانید با موس و کیبورد و موبایل خود روی مبل راحت منزلتان بنشینید و متن مورد نظر را در کامپیوتر خود تایپ کنید.

دقت داشته باشید که با استفاده از روش های بلوتوث و WIFI شارژ موبایل شما با سرعت بیشتری تخلیه می شوند. در نتیجه بعد از استفاده از این دو روش اتصال خود را قطع کنید.

اتصال همزمان موس و کیبورد

نکته دیگری که وجود دارد این است که در حالت عادی امکان اتصال یک دستگاه به موبایل وجود دارد. شما فقط می توانید یکی از دو دستگاه موس و کیبورد خود را به موبایل متصل کنید. اما اگر نیاز داشتید اتصال موس و کیبورد به گوشی را به صورت همزمان داشته باشید چه باید کرد؟

شما با استفاده از یک دستگاه هاب می توانید چندیدن دستگاه را به صورت همزمان به موبایل خود متصل کنید. به این ترتیب OTG را به موبایل، هاب را به OTG و سایر دستگاه ها را به هاب وصل کنید. اگر میخواهید بیشتر با این دستگاه آشنا شوید روی لینک هاب usb چیست  کلیک نمایید.

اتصال موس و کیبورد بلوتوث به گوشی اندروید