ضد عفونی کردن لوازم برای پیشگیری از کرونا

پیشگیری از کرونا

متأسفانه این روز ها جامعه با چالشی به اسم کرونا درگیر است. اما به همان میزان که این ویروس ترسناک است راه های مقابله پیشگیری از کرونا آسان است. شما با انجام چند کار ساده در روز می توانید خود را در برابر این ویروس ایمن کنید. اگر به طور مکرر دستان خود را بشویید و نظافت را بیشتر از هر زمان دیگری رعایت کنید، خطر ابتلا را به میزان محسوسی کاهش داده اید.

موبایل، میز کار، کامپیوتر یا لپ تاپ لوازمی هستند که ما به صورت مدام از آن ها استفاده می کنیم. در نتیجه علاوه بر شستن دستان برای پیشگیری از کرونا باید لوازم خود را نیز ضد عفونی کنید.

ضد عفونی کردن موبایل برای پیشگیری از کرونا

هر فرد در طول روز به طور متوسط حدود 2000 بار گوشی موبایل خود را لمس می کند. شما بعد از باز کردن درب تاکسی، دست زدن به پول و کارت بانکی، استفاده از آسانسور و خیلی فعالیت های روزانه که دستان شما را آلوده می کند، گوشی موبایل خود را لمس می کنید. بنابراین حتی اگر دستان خود را بار ها بشویید باز هم با لمس موبایلتان تمام آلودگی ها را منتقل می کنید. پس به همان میزان که شستن دستان برای پیشگیری از کرونا مهم است، ضدعفونی کردن موبایلتان نیز اهمیت دارد. اما چگونه گوشی موبایل را ضد عفونی کنیم؟

 

مطابق ویدئو باید مراحل زیر را برای ضد عفونی کردن موبایتان انجام دهید.

1- پنبه یا دستمال پارچه ای نرم را به محلول ضد عفونی کننده مخصوص آغشته و سپس گوش یرا با آن پاک کنید. در صورت نداشتن محلول می توانید با ترکیب آب و الکل خودتان آن را درست کنید. به این صورت که 30 واحد آب را 70 واحد الکل مخلوط کرده و آن را اسپری کنید.

2- شیار ها و درز های دور از دسترس گوشی مثل اطراف لنز و گوشه های موبایل را با استفاده از یک گوش پاک کن تمییز کنید. به این ترتیب مخفی گاهی برای آلودگی ها باقی نمی ماند.

3- قاب گوشی را به صورت جداگانه با استفاده از پنبه آغشته به محلول ضد عفونی کنید.

4- گوشه های قاب، اطراف محل دوربین و اطراف هُلدر را به وسلیه ی گوش پاک کن تمیز کنید.

ضد عفونی کردن ماوس، کیبورد و میز کار

علاوه بر گوشی موبایل، برای پیشگیری از کرونا باید حداقل روزی یک بار میز کار و لوازم روی آن را ضد عفونی کنید. وقتی به محل کارتان می رسید قبل از هر کاری دستان خود را شسته و با استفاده از مواد ضد عفونی کننده ماوس، کیبورد، میز کار و تمام لوازمی که با آن ها در تماس هستید را ضد عفونی کنید. به این ترتیب امکان ابتلا به ویروس کرونا را تا حد زیادی کاهش داده اید.

پیشگیری از کرونا

برای پیشگیری از کرونا هشیار باشید و بدانید با رعایت بهداشت و نظافت می توانید خطر ابتلا را به میزان محسوسی کاهش دهید.

شما از چه راهی برای ضد عفونی کردن لوازم دیجیتالی خود استفاده می کنید؟ نظرات و روش های خود را با ما در میان بگذارید.