2 روش حذف جیمیل از روی گوشی و روش حذف اکانت جیمیل برای همیشه

روش حذف جیمیل از روی گوشی

حتماً برای شما هم پیش آمده است که بخواهید ایمیلی را از روی گوشی خود حذف کنید. اما روش حذف جیمیل از روی گوشی به چه صورت می باشد؟ در این مطلب قصد داریم روش حذف اکانت جیمیل برای همیشه و همچنین روش حذف اکانت جیمیل از روی گوشی را بررسی کنیم.  پس از خواندن این مطلب می توانید حساب گوگل یا همان جیمیل خود را برای همیشه و یا فقط از روی یک گوشی موبایل حذف کنید.

اگر می خواهید یک کاربر حرفه ای جیمیل باشید مقاله بهترین ترفندهای جیمیل را از دست ندهید.

روش حذف جیمیل از روی گوشی

دقت داشته باشید که اگر به هر دلیلی ایمیل خود را در موبایل فرد دیگری باز کرده و به آن ورود پیدا کرده اید، به دلیل مسائل امنیتی لازم است که از آن خارج شوید. در غیر این صورت امکان دسترسی به پیام ها و اطلاعات حساب های مختلف شما، برای صاحب موبایل وجود دارد. در این شرایط لازم است که طبق مراحل توضیح داده شده در روش حذف جیمیل از روی گوشی که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت عمل کنید.

1- اولین قدم از روش حذف جیمیل از روی گوشی وارد شدن به بخش تنظیمات یا همان Setting دستگاه موبایل شما می باشد.

2- در ادامه گزینه Accounts را انتخاب کنید. اگر پیدا کردن آن برای شما مشکل است در بخش جستجو این کلمه را سرچ کنید.

روش حذف جیمیل از گوشی

3- ایمیل را انتخاب کنید تا بتوانید تمامی اکانت هایی را که بر روی موبایل شما فعال است مشاهده کنید.

روش حذف جیمیل از موبایل

4- در اینجا لیستی را مشاهده خواهید کرد که تمام اکانت های گوگل فعال بر روی موبایل شما را نمایش می دهد. از بین ایمیل هایی که در این لیست قرار دارد، اکانتی که قصد دارید از روی گوشی شما حذف گردد را انتخاب نمایید.

نحوه حذف جیمیل از روی گوشی

5- در ادامه روش حذف جیمیل از روی گوشی، عبارت Remove را لمس کنید.

6- مجدداً از شما پرسیده می شود که از حذف این حساب جیمیل از روی موبایل خود اطمینان دارید یا خیر. در صورت انتخاب گزینه Remove، جیمیل به صورت کلی از تلفن همراه شما حذف خواهد شد و دیگر به پیام ها و اطلاعات آن دسترسی نخواهید داشت.

نحوه حذف جیمیل از روی گوشی

روش حذف اکانت جیمیل

اما اگر قصد حذف اکانت خود را به طور کلی دارید باید مطابق مراحلی که در زیر گفته می شود عمل کنید. دقت داشته باشید که پس از انجام این مراحل به هیچ عنوان امکان دسترسی مجدد به اطلاعات خود را نخواهید داشت. همچنین دیگر نمی توانید اکانت جدیدی با همان نام بسازید. تمامی اکانت های شما که با استفاده از این حساب گوگل خود به آن وارد می شدید غیر فعال خواهند شد. پس قبل از انجام اینکار از تمامی موارد ذکر شده اطمینان حاصل کنید.

شما می توانید از اطلاعات و ایمیل های خود بکاپ نیز بگیرید تا در صورت نیاز بتوانید به آن ها رجوع کنید. همچنین پیشنهاد می گردد که تا حد ممکن اکانت خود را حذف نکنید مخصوصاً اگر مدت طولانی از آن استفاده می کردید. در این صورت بهترین راه حذف آن از روی موبایل می باشد که روش حذف جیمیل از روی گوشی در بالا توضیح داده شد. اما اگر مدت کوتاهی است که اکانت خود را ساخته و به هر دلیلی قصد حذف آن به صورت دائم را دارید پس از بررسی این نکات، مطابق مراحل روش حذف اکانت جیمیل، به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

1- اکانت جیمیل خود را باز کنید.

2- وارد بخش تنظیمات (Setting) ایمیل خود شوید.

3- در این مرحله از روش حذف اکانت جیمیل، manage your data & personalization را باز کنید.

روش حذف اکانت جیمیل

4- در ادامه روی گزینه Delete a Services or your account کلیک کنید.

نحوه حذف اکانت جیمیل

4- روی گزینه Delete your Google account کلیک کنید.

نحوه حذف اکانت جیمیل برای همیشه

5- پس از تأیید شرایط، روی کادر آبی رنگ Delete Account کلیک کنید تا حذف اکانت جیمیل شما انجام گردد.

روش حذف دائمی اکانت جیمیل