راه های سریع شارژ شدن گوشی موبایل چیست ؟

راه های سریع شارژ شدن گوشی موبایل چیست ؟

آیا با راه های سریع شارژ شدن گوشی موبایل آشنا هستید؟ بیشتر ما در طول روز کارهای زیادی را با عجله انجام می دهیم، اما در این بین گوشی هوشمند خود را فراموش نمی کنیم. حتی در محل کار، هنگام آشپزی در منزل، هنگام رانندگی و در هر زمان دیگری موبایل شما نقش مهمی خواهد داشت. گوش دادن به موسیقی، عکاسی، عملیات پرداخت بانکی، جستجو در اینترنت و کارهای دیگری که با موبایلتان انجام می دهید، شارژ آن را به ندرت کم کرده و دقیقا در زمانی که بیش از همیشه به موبایلتان برای یک تماس ضروری، ارسال پیام و… نیاز دارید، خاموش می شود. به ویژه اگر قصد بیرون رفتن از منزل را داشته باشید، قطعا فرصت کافی برای شارژ موبایلتان وجود ندارد. تاکنون چند بار در چنین شرایطی قرار گرفته اید؟ آیا در چنین شرایطی می توانید شارژ موبایلتان را سرعت ببخشید؟ آشنایی با راه های سریع شارژ شدن گوشی موبایل در این شرایط می تواند به شما کمک کند. بنابراین مطالعه این مطلب به شما پیشنهاد می شود.

راه های سریع شارژ شدن گوشی موبایل

۱- موبایلتان را خاموش کنید

یکی از راه های سریع شارژ شدن گوشی موبایل، خاموش کردن آن است. با این کار در حد قابل توجهی، گوشی هوشمند شما سریع تر شارژ می شود. چرا که تمام برنامه ها، اتصالات و هر آنچه که باعث کاهش سرعت شارژ می شود را غیرفعال کرده اید.

۲- حالت پرواز را روشن کنید

اگر نمی خواهید موبایلتان را خاموش کنید، بهتر است حالت پرواز را روشن کنید. همه ما می دانیم که حالت پرواز یا همان Flight mode هنگام پرواز باید روشن شود، چرا که قرار گرفتن موبایل در این حالت باعث غیرفعال شدن بلوتوث، وای فای، GPS و تمام فناوری هایی که در سیگنال ها تداخل ایجاد می کند. می شود. روشن بودن حالت پرواز در هنگام شارژ باعث کاهش زمان شارژ موبایل شده و همچنین شما می توانید در هر زمان با روشن کردن آن، طول عمر باتری خود را افزایش دهید تا برای مدت طولانی تری موبایلتان شارژ داشته باشد. البته در این حالت امکان دریافت و برقراری تماس، ارسال و دریافت پیامک، اتصال به اینترنت و… را نخواهید داشت، اما می توانید در زمان کوتاه تری موبایلتان را شارژ کنید. پس اگر نمی توانید موبایلتان را در حالت پرواز قرار دهید، اتصالاتی مثل وای فای، دیتای موبایل، بلوتوث و… را خاموش کنید.

مقاله پیشنهادی : نکات مهم در خرید تبلت که قبل از خرید باید بدانید

۳- از شارژر دیواری استفاده کنید

استفاده ار شارژ دیواری نیز از دیگر راه های سریع شارژ  شدن گوشی موبایل است. به جای اینکه کابل شارژ را به درگاه لپ تاپ یا کامپیوتر متصل کنید، از یک شارژر دیواری برای شارژ موبایلتان استفاده کنید؛ چرا که شارژر های دیواری از شدت جریان خروجی قوی تری نسبت به درگاه USB کامپیوتر و لپ تاپ برخوردارند.

راه های سریع شارژ شدن گوشی

۴- از کابل با فناوری شارژ سریع استفاده کنید

یکی از ساده ترین راه های سریع شارژ شدن گوشی موبایل این روش  است. شما می توانید یک شارژر با فناوری شارژ سریع یا همان Fast Charger تهیه کرده و با استفاده از آن، موبایلتان را شارژ کنید. این شارژر ها، دارای شدت جریان خروجی بیشتری نسبت به شارژر های معمولی است و به این ترتیب باعث شارژ گوشی شما با سرعت بیشتر خواهد شد.

۵- کابل و شارژر با کیفیت تهیه کنید

کابل و شارژر های فیک و بی کیفیت زیادی عرضه شده اند که استفاده از آن ها نه تنها روند شارژ موبایل را کند می کند، بلکه ممکن است به باتری موبایلتان آسیب وارد کند. همچنین از سالم بودن شارژر، به ویژه کابل شارژتان اطمینان حاصل کنید.

راه های سریع شارژ شدن گوشی

مقاله پیشنهادی : بهترین بازی های اکشن اندروید را از دست ندهید

۶- در زمان شارژ از موبایل استفاده نکنید

اگر شما هم از افرادی هستید که به محض اتصال موبایل به شارژر شروع به کار با آن می کند، باید بدانید که زمان شارژ باتری را در این حالت افزایش می دهید. هنگامی که موبایل را به شارژر متصل کردید، برای مدتی کار با آن را فراموش کنید تا با سرعت بیشتری شارژ شود. پخش موسیقی از موبایل، وصل شدن به اینترنت و هر عمل دیگری موجب کاهش سرعت شارژ باتری گوشی همراه شما خواهد شد.

شما از کدام راه های سریع شارژ شدن گوشی در شرایط اضطراری استفاده می کنید؟ می توانید این روش ها را در همین صفحه به اشتراک بگذارید.