6 ترفند عکاسی با گوشی اندروید

ترفند عکاسی با گوشی

دوربین های هوشمند نقش مهمی در زندگی ما ایفا کرده و جایگاه ویژه ای نزد افراد دارند. از ساده ترین کارها مانند تماس تلفنی و ارسال پیامک تا انواع بازی، خرید اینترنتی و… را می توانیم به سادگی و در کمترین زمان با استفاده از یک موبایل انجام داد. طبیعی است با پیشرفت موبایل های هوشمند، کیفیت دوربین آن ها نیز بالا رفته و می توان به عنوان یک دوربین عکاسی خوب از آن ها استفاده کرد. اما دوربین موبایل شما، می تواند کارهایی بجز عکاسی عادی انجام دهد کافی است ترفند عکاسی با گوشی ها را بشناسید و هنگام عکاسی با موبایل آن ها را به کار ببرید. در این صفحه چند نکته که ممکن است تا کنون به آن ها دقت نکرده باشید، بیان می شود که پیشنهاد می کنم برای عکاسی راحت تر و داشتن عکس هایی زیبا، آن ها را به خاطر بسپارید.

ترفند عکاسی با گوشی اندروید

دکمه عکاسی

می دانید که صفحه دوربین دارای یک دکمه برای عکاسی است که با لمس کردن آن عکس ثبت می شود. اما هنگامی که می خواهید عکس سلفی بگیرید، لمس این دکمه راحت نخواهد بود. برای رفع این مشکل سه راه وجود دارد.

در اغلب گوشی های اندروید می توانید با کلید کم کردن صدا، این کار را انجام دهید. اما اگر این کلید برای دوربین شما کار نکرد، ممکن است بتوانید در تنظیمات دوربین این گزینه را فعال کنید. اما اگر همچنان نتوانستید با استفاده از این کلید عکس بگیرید، دو روش دیگر را امتحان کنید.

استفاده از دکمه عکاسی شناور (Floating Camera button) روش دیگری است که در تنظیمات دوربین فعال شده و به شما این امکان را می دهد که یک دکمه عکاسی اضافی را در هر جای صفحه قرار داده و به راحتی آن را لمس نمایید.

روش سوم که روش بسیار راحتی است، فعال کردن گزینه Tap Screen است که می توانید با فعال کردن آن، با لمس هر قسمت از صفحه عکس بگیرید.

پانوراما

پانوراما یکی از امکانات دوربین موبایل های هوشمند است که کمتر کسی از آن استفاده می کند. با استفاده از این قابلیت شما می توانید با حرکت موبایل عکس هایی با طول بیشتر بگیرید. هنگامی که در ماشینتان نشسته اید، از قابلیت پانوراما استفاده کنید و در حین حرکت تصاویر زیبایی ثبت نمایید.

یکی از کارهایی که می توانید توسط این قابلیت انجام دهید تا عکس های زیباتری داشته باشید، این است که از یک شی یا فردی چندبار در یک عکس وجود داشته باشد. به این ترتیب که حالت پانوراما را فعال کنید و از نقطه ای که دوستتان در آنجا حضور دارد، عکاسی در حالت پانوراما را شروع کنید، همان طور که شما گوشی را به آهستگی حرکت می دهید، دوستتان جا به جا شده و در نقطه بعدی بایستد. با تکرار این کار، دوست شما می تواند 4 یا 5 مرتبه در یک تصویر دیده شود. ویدئوی زیر در چند ثانیه و خیلی کوتاه این ترفند عکاسی با گوشی را آموزش داده و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کرده و تصاویری مانند آن خلق نمایید.

اگر می خواهید از فضای بزرگی عکاسی کنید که ممکن است در قاب عکاسی شما جا نشود و یا می خواهید در یک عکس دسته جمعی از تعداد نفرات زیادی عکاسی کنید که همگی در یک قاب باشند، بهترین راه، استفاده از قابلیت پانوراما می باشد.

ترفند عکاسی با گوشی

عکس های پی در پی

دیگر ترفند عکاسی با گوشی ، استفاده از قابلیت عکس های پی در پی است. در اغلب گوشی های اندروید قابلیتی با عنوان Continuous shot وجود دارد که به شما اجازه می دهد با یک بار لمس دکمه عکاسی تعداد مشخصی عکس بگیرید. این کار در برخی موبایل ها با نگه داشتن این دکمه انجام پذیر است. به این ترتیب نگران از دست دادن صحنه خاصی در عکاسی نخواهید بود. این قابلیت بیشتر در عکاسی طبیعت کاربرد دارد.

به عنوان مثال برای عکس گرفتن از رعد و برق می توانید تعداد بیشتری عکس در زمان رعد و برق ثبت کنید تا هیچ لحظه ای از آن را از دست ندهید. به این ترتیب تصاویری خواهید داشت که بین آن ها یک یا چند تصویر بین سایر عکس ها زیباتر است.

تمرکز یا focus دوربین

اگر می خواهید در یک محیط نسبتا شلوغ از یک جسم عکس بگیرید. باید تصویر آن جسم را لمس کنید تا لنز دوربین موبایلتان بر روی آن تمرکز کند. با این کار اطراف آن جسم محو شده و عکس خوبی از شی مورد نظر حاصل می شود. بنابراین پیشنهاد می شود از این ترفند عکاسی با گوشی برای گرفتن عکس از یک جسم یا فرد خاص در محیط شلوغ استفاده نمایید.

افکت های دوربین

افکت های دوربین موبایلتان را بشناسید و هنگام عکاسی از آن ها استفاده کنید. گاهی استفاده از افکت ها، عکس های شما را زیباتر خواهند کرد.

پس از گرفتن عکس، ممکن است آن ها نیاز به ویرایش برای تنظیم نور و… داشته باشند. اپلیکیشن و برنامه های زیادی برای ادیت عکس وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کرده  و عکس های خود را ادیت کنید. بهترین برنامه ادیت عکس اندروید به شما کمک می کند تا تصاویر خود را به راحتی ویرایش نمایید.

ترفند عکاسی با گوشی

عکاسی کار سختی نیست و با شناخت چند ترفند ساده می توانید بهترین عکس ها را ثبت نمایید. با استفاده از چند وسیله ساده می توانید افکت های زیبا و جذابی به عکس های خود بدهید. به تصاویر زیر دقت کنید تا ببنید چگونه عکس های زیبا خلق می شوند.

ترفند عکاسی با گوشی

ترفند عکاسی با گوشی

ترفند عکاسی با گوشی

ترفند عکاسی با گوشی

ترفند عکاسی با گوشی

عکاسی در آب

برای اینکه بتوانید در آب عکاسی کنید نیازی به داشتن یک گوشی ضد آب نیست. بلکه کافی است از یک ترفند عکاسی با گوشی استفاده کنید . به این ترتیب که موبایل خود را (به صورت برعکس) در یک لیوان و یا هر ظرف شیشه ای قرار داده و آن را تا کمی بالاتر از دوربین داخل آب ببرید. با لمس دکمه عکاسی، تصویر زیبایی خلق کنید. ویدئوی زیر روند عکاسی در آب را بیان می کند.