5 راه افزایش طول عمر باتری گوشی

افزایش طول عمر باتری گوشی

امروزه به لطف وجود باتری ها می توانید لپ تاپ، گوشی موبایل و دیگر لوازم دیجیتالتان را همیشه و در هر جا همراه خود داشته باشید و بدون نیاز به پریز برق از آن ها استفاده کنید. این باتری ها با وجود تمام مزایا دارای طول عمر کوتاهی هستند اما از آنجایی که قیمت بالایی دارند بهتر است با نگهداری درست حداکثر استفاده را از آن ها ببریم. پس باید روش های افزایش طول عمر باتری گوشی موبایل و لپ تاپ را بدانیم.

در رابطه با افزایش طول عمر باتری لپ تاپ قبل تر روش هایی را توضیح دادیم در ادامه نیز به معرفی روش های افزایش طول عمر باتری گوشی خواهیم پرداخت.

 

راه های افزایش طول عمر باتری گوشی

1- بهینه سازی تنظیمات گوشی موبایل

برخی از تلفن های هوشمند دارای ویژگی های بهینه سازی هستند که باعث افزایش طول عمر باتری گوشی شما می شود. در صورت نداشتن این گزینه، تنظیمات زیر را انجام دهید تا مصرف انرژی موبایلتان به حداقل رسیده باتری آن بیشتر کند.

 • مدت زمان قفل صفحه نمایش خود را کاهش دهید (ترجیحاً زیر 30 ثانیه)
 • از WiFi به جای داده تلفن همراه استفاده کنید.
 • GPS و بلوتوث خود را خاموش کنید.
 • بررسی کنید که کدام یک از برنامه های شما بیشترین مصرف انرژی را دارند و آن ها را غیر فعال کنید.
 • برنامه هایی را که دیگر از آن استفاده نمی کنید حذف کنید.
 • در صورتی که نیاز به برقراری ارتباط ندارید تلفن خود را روی حالت پرواز قرار دهید.
 • در صورت عدم نیاز به اینترنت، داده تلفن همراه و WiFi خود را خاموش کنید.
 • تنظیمات ایمیل خود را به “sync less often” تغییر دهید تا بازه همگام سازی آن کمتر شود.
 • میزان روشنایی صفحه نمایش را کم کنید.
 • اعلان های غیر نیازتان را غیرفعال کنید.
 • همگام سازی خودکار را برای برنامه هایی که از آن ها استفاده نمی کنید غیرفعال کنید.
 • تبلیغات سایت های مختلف را در مرورگرتان مسدود کنید.
 • تصویر پس زمینه خود را به رنگ تیره انتخاب کنید.

افزایش طول عمر باتری گوشی

2- نگهداری از تلفن همراه در دمای مناسب

نگهداری از دستگاه در دمای مناسب نیز باعث افزایش طول عمر باتری گوشی موبایل شما می شود. دمای محیطی که تلفن همراه خود را در آن قرار می دهید حداقل باید 3 و حداکثر 30 درجه سانتی گراد باشد. به هیچ عنوان گوشی خود را زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. رعایت این نکته در طولانی مدت باعث طول عمر باتری گوشی می شود.

افزایش طول عمر باتری گوشی

3- شارژ به اندازه گوشی موبایل

اجازه ندهید که شارژ دستگاه شما به 0 درصد برسد و در صورت بروز این اتفاق، نگذارید زمان زیادی بگذرد و هر چه زودتر باتری موبایتان را پر کنید. شارژ تلفن همراه همیشه باید بین 40 تا 80 درصد باشد. در صورتی که باتری موبایتان به 40 درصد رسید اقدام به شارژ آن نمایید و وقتی به 80 درصد رسید این کار را متوقف کنید و تا 100 درصد شدن آن صبر نکنید. همچنین حداقل یک بار در هفته موبایل خود را برای چند ساعت خاموش کنید.

افزایش طول عمر باتری گوشی

4- استفاده از شارژر های مناسب

از کیفیت و اصالت شارژر خود اطمینان حاصل کنید. بررسی کنید که کابل شما دچار آسیب دیدگی نباشد. کابل نا مناسب علاوه بر کم کردن عمر باتری باعث دیر شارژ شدن موبایل نیز می گردد. همچنین اگر از آداپتور اصلی موبایلتان استفاده نمی کنید بررسی کنید که ولتاژ آن متناسب با تلفن همراه شما باشد. پس بهتر است با انتخاب یک کابل و آداپتور مناسب از کم شدن عمر باتری جلوگیری کنید.

افزایش طول عمر باتری گوشی

5- استفاده نکردن از موبایل در حال شارژ

هنگامی که موبایل شما در حال شارژ است کار کردن با آن را فراموش کنید. این کار باعث کند شدن روند شارژ و همچنین از بین رفتن باتری می شود. پس برای اینکه قدمی در راه افزایش طول عمر باتری گوشی خود بردارید در زمان شارژ از آن استفاده نکرده و کارهایتان را به زمانی که شارژ به اتمام رسید موکول نمایید.

افزایش طول عمر باتری گوشی

با رعایت نکات ساده ای که در بالا ذکر شد می توانید از صرف هزینه برای تعویض باتری موبایل در امان بمانید. شما چه اقدامات دیگری برای افزایش طول عمر باتری گوشی موبایلتان انجام می دهید؟ نظرات خود را با به اشتراک بگذارید.