6 راهنمای خرید میز لپ تاپ

راهنمای خرید میز لپ تاپ

اگر به دنبال یک راهنمای خرید میز لپ تاپ هستید که قبل از خرید با نکات مهم و استانداردهای آن آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید. لپ تاپ به یکی از لوازم دیجیتال ضروری برای اغلب افراد تبدیل شده است. شرکت در سمینارهای مختلف، برقراری تماس های ویدئویی، خریدهای اینترنتی و بیشتر کارهای روزانه ما توسط این وسیله قابل انجام است. به همین خاطر ساعات زیادی از روز را در حال استفاده از آن هستیم. به ویژه افرادی که به دورکاری یا فریلنسرینگ مشغول هستند، زمان بیشتری از لپ تاپ استفاده می کنند.

اگر میز کار ندارید و یا فضای کافی برای قرار دادن یک میز بزرگ در منزل شما وجود ندارد، می توانید از یک میز لپ تاپ استفاده کنید. نداشتن میز لپ تاپ منجر به مشکلات زیادی از جمله کمردرد، گردن درد و… خواهد شد. به علاوه خستگی ناشی از این دردها، کیفیت و بازدهی عملکرد شما را کاهش می دهد.

بنابراین با مطالعه راهنمای خرید میز لپ تاپ ، یک استند مناسب برای لپ تاپ خود انتخاب و خریداری نمایید. در این صفحه نکته های مهمی بیان می کنیم که در خرید یا ساخت میز لپ تاپ بسیار مؤثر خواهد بود.

راهنمای خرید میز لپ تاپ

ارتفاع میز لپ تاپ

قبل از اقدام به خرید، باید تصمیم بگیرید، در چه موقعیتی از لپ تاپ خود استفاده می کنید، آیا هنگام کار با لپ تاپ بر روی مبل می نشینید و یا نشستن بر روی زمین را ترجیح می دهید. حتی ممکن است یک میز کار کوتاه داشته و بخواهید میز لپ تاپ را بر روی آن قرار دهید. سپس با توجه به نوع استفاده، درباره ارتفاع میز تصمیم بگیرید. البته برخی از میزها، قابلیت تنظیم ارتفاع داشته و می توانید آن را به دلخواه خود تنظیم کنید.

ارتفاع استاندارد میز، به گونه ایست که وقتی لپ تاپ را بر روی آن قرار می دهید، هنگام کار با کیبورد، قسمت آرنج دست ها زاویه 90 درجه داشته باشند.

خرید میز لپ تاپ جلو مبلی

قابلیت تنظیم درجه و زاویه

تنظیم درجه و زاویه میز نیز نکته حائز اهمیتی است که باید به آن توجه کنید. اگر می خواهید لپ تاپ را به صورت زاویه دار قرار دهید و با آن کار کنید. هنگام خرید دقت کنید که میز مورد نظرتان این قابلیت را داشته باشد.

مقاله پیشنهادی : راهنمای خرید کول پد لپ تاپ

جنس

میز لپ تاپ، از مواد مختلفی ساخته می شود. برخی از آن ها از جنس چوب و برخی دیگر فلزی هستند. حتی ممکن است ترکیبی از شیشه و فلز یا شیشه و چوب باشند. میز های فلزی اگر چه مقاومت بالایی دارند اما در اتاق های سرد و یا در مقابل نور، سرد، یا گرم می شوند که دمای کم یا زیاد آن ها، ممکن است برای شما خوشایند نباشد.

اگر به پایه های فلزی و سطح شیشه ای فکر می کنید، باید بدانید که گزینه مناسبی انتخاب کرده اید، اما احتمال شکسته شدن آن را در نظر بگیرید.

در نهایت خرید میز لپ تاپ چوبی ، انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. چرا که نگران شکستن، سرد و یا گرم شدن آن نخواهید بود.

راهنمای خرید میز لپ تاپ

اندازه

علاوه بر ارتفاع میز لپ تاپ، اندازه سطح میز هم نکته مهمی است. آیا می خواهید میز لپ تاپ، دقیقا اندازه لپ تاپ باشد؟ اگر از لوازم جانبی مثل ماوس، اسپیکر و… استفاده می کنید، پیشنهاد می شود حتما یک میز با سایز بزرگ تر تهیه کنید. برخی از میزهای لپ تاپ، فضای مشخصی برای قرار دادن ماوس، اسپیکر و… دارند که می توانید یکی از این مدل ها را نیز خریداری کنید.

خنک نگه داشتن لپ تاپ

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین دلایل خراب شدن لپ تاپ، گرم شدن و بالا رفتن دمای آن است. به همین دلیل بسیاری از کاربران کول پد یا پایه خنک کننده لپ تاپ، استفاده می کنند. شما نیز می توانید یک کول پد بر روی میزتان قرار داده و لپ تاپ را بر روی آن قرار دهید.

البته برخی از انواع میز لپ تاپ، دارای فن های خنک کننده ای هستند که با کاهش دمای لپ تاپ، طول عمر آن را افزایش می دهند. بدیهی است این قابلیت باعث بالا رفتن قیمت میز لپ تاپ می شود. اگر امکان خرید این مدل میز را ندارید، به سطح میز دقت کنید تا دارای شیارهایی برای جریان هوا داشته باشد.

خرید میز لپ تاپ تاشو

میز لپ تاپ تاشو با قابلیت جابجایی

مهم ترین مزیت داشتن لپ تاپ به جای PC ، قابل حمل بودن آن است. بنابراین اگر با هدف جابجایی، لپ تاپ خریده اید، هنگام خرید میز لپ تاپ ، توجه کنید که قابلیت جابجایی داشته باشد. میزهای تاشو یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که می خواهند لپ تاپشان را با خود حمل کنند.

میز لپ تاپ برای حالت خوابیده

برخی از میزهای لپ تاپ، قابلیت چرخش صفحه تا 360 درجه و یا 270 درجه را دارند. به این ترتیب شما می توانید در هر حالتی که می خواهید آن را تنظیم کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید در حالت خوابیده فیلم ببینید، بهتر است از یک میز لپ تاپ برای حالت خوابیده استفاده کنید.

خرید میز لپ تاپ برای حالت خوابیده

آیا شما از یک میز لپ تاپ برای کار استفاده می کنید و یا میزهای معمولی برای شما گزینه بهتری هستند؟ به یاد داشته باشید خرید میز لپ تاپ، علاوه بر اینکه مانع از آسیب رسیدن به عضلات گردن، شانه و… می شود، می تواند باعث طول عمر لپ تاپ شود. به همین خاطر استفاده از میزهای استاندارد برای لپ تاپ، بسیار توصیه می شود.