8 راهنمای خرید شارژر دیواری

خرید شارژر دیواری

در راهنمای خرید شارژر دیواری چه نکات مهمی وجود دارد که باید هنگام خرید به آن ها توجه کنید تا در نهایت یک کالا با طول عمر و کیفیت بالا داشته باشید؟ شارژر دیواری هنگام خرید موبایل و یا هر وسیله دیجیتال که باتری قابل شارژ دارد، در بسته بندی محصول کابل شارژ و کلگلی آن نیز وجود دارد. اما اگر پس از مدتی به هر دلیل شارژر آن دستگاه با مشکل مواجه شده یا گم شود، ناچار به خرید یک شارژر دیواری خواهید بود.

شارژر دیواری چیست؟

شارژر دیواری وسیله ای است که توسط یک دو شاخه یا سه شاخه به پریز برق متصل شده و به واسطه یک کابل با درگاه مناسب، دستگاه را شارژ می کند. اما باید هنگام خرید این کالا چه مواردی را در نظر بگیرید تا در نهایت از خرید خود راضی باشید. در راهنمای خرید شارژر دیواری ، نکاتی را یادآور می شویم که برای خرید شارژر دیواری باید به آن ها توجه کنید. بنابراین اگر شما هم نیاز به یک شارژر دیواری دارید در این مطلب همراه ما باشید.

راهنمای خرید شارژر دیواری

1- نوع اتصال به پریز برق

همانطور که گفته شد منبع تغذیه شارژر دیواری، برق شهری است. برخی از آن ها توسط دو شاخه های استاندارد و سازگار با پریز برق ایران و بعضی دیگر به سه شاخه مجهز هستند. شما می توانید به راحتی دو شاخه ها را به پریز برق متصل کرده و توسط کابل مرتبط، دستگاه خود را شارژ نمایید. اما اگر نوع اتصال به پریز برق سه شاخه یا دو شاخه های نامناسب برای پریزهای ایرانی باشند، نیاز به یک تبدیل دارید. البته در بسته بندی برخی شارژرها، تبدیل مورد نیاز نیز وجود دارد. بنابراین اگر این موضوع برای شما حائز اهنمیت است، به نوع دو شاخه توجه کنید.

راهنمای خرید شارژر دیواری

مقاله پیشنهادی : راهنمای خرید شارژر فندکی

2- نوع پورت

در مطلب راهنمای خرید شارژر دیواری ، نوع پورت تعبیه شده در این وسیله دیگر نکته مهمی است که باید به آن بپردازیم. معمولا شارژر های دیواری با پورت USB طراحی و تولید می شوند اما برخی از آن ها به پورت Type-C مجهز هستند که برای شارژ دستگاه های با پورتا Type-C نیاز به کابل PD (کابلی با دو سر Type-C) دارید و در نهایت بعضی دیگر از آن ها هر دو نوع پورت را دارند. همچنین ممکن است بعضی دیگر از کلگی ها از یک کابل متصل برای شارژ استفاده کنند و مجهز به هیچ پورتی نیستند. از آنجا که اغلب کابل های شارژ از یک سمت دارای پورت USB هستند، انتخاب یک شارژر دیواری با پورت USB بهترین گزینه است. بعلاوه مهم ترین مشکل استفاده از شارژر های دیواری که کابل به کلگی متصل است، وابستگی کابل و کلگی آن است. به عبارتی با خراب شدن هر یک از آن ها، دیگری نیز برای شما قابل استفاده نخواهد بود.

راهنمای خرید شارژر دیواری

3- تعداد پورت

تا مدتی قبل، شارژر های دیواری معمولا دارای یک پورت USB بودند. اما اکنون با زیاد شدن تعداد لوازم دیجیتال، تعداد پورت های آن ها بیشتر شده تا هر فرد بتواند به یک شارژر دیواری، چندین کابل متصل کرده و همزمان دستگاه های مختلف را شارژ نماید. در واقع با داشتن این نوع شارژر، می توانید همه لوازم خود را به یک پریز در یک نقطه متصل نمایید.

خرید شارژر دیواری

4- قابلیت شارژ سریع

شارژ سریع نیز یک تکنولوژی نسبتا جدید است که با سرعت بیشنر در شارژ باتری موبایل، تبلت و… همه ما را از انتظار برای شارژ موبایل راحت کرده است. پس با خرید یک شارژر با تکنولوژی Fast Charging ، انتظار را برای تکمیل باتری گوشی خود به حداقل برسانید.

5- سایر امکانات

ممکن است شارژر دیواری قابلیت های دیگری نیز داشته باشند. داشتن نور LED یکی از قابلیت هایی است که شارژر  دیواری را به یک شب خواب تبدیل می کند.

شارژر دیواری

6- کیفیت بدنه

شارژر های اورجینال موجود در بسته بندی موبایل، معمولا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. اما اگر می خواهید یک شارژر دیگر تهیه کنید، جنس بدنه و کیفیت ساخت آن را به خوبی بررسی نمایید تا بر اثر ضربه یا افتادن دچار آسیب یا شکستگی نشود.

 

7- ولتاژ و شدت جریان خروجی

ولتاژ شارژرهای دیواری معمولا 5 ولت هستند و شدت جریان آن ها که تعیین کننده سرعت شارژ باتری است، حداقل 1 آمپر بوده و با توجه به نوع دستگاه می تواند افزایش داشته باشد. شدت جریان خروجی 1 آمپر می تواند موبایل شما را شارژ کرده اما برای کامل شدن شارژ باتریف زمان زیادی نیاز است. شدت جریان 2.0، 2.1، 2.4 و 3.0 آمپر نیز برای شارژ موبایل، تبلت و سایر دستگاه ها مناسب است اما قبل از استفاده از شارژر هایی باید به نوع دستگاه و باتری آن توجه کنید تا دچار آسیب نشود. توجه کنید که خرید از فروشگاه های معتبر لوازم جانبی موبایل، انتخاب از برندهای برتر تولید کننده و تحقیق قبل از خرید سه مورد مهم برای انتخاب هوشمندانه و خرید مفید شارژر می باشد.

8- اقلام همراه

آخرین مورد در راهنمای خرید شارژر دیواری ، اقلام همراهی است که به همراه آن عرضه می شود. به همراه بعضی از شارژر های دیواری، کابل ها و مبدل هایی ارائه می شود که برای برخی افراد پر استفاده هستند. کابل های MicroUSB ، Type-C و lightening از جمله اقلامی هستند که می توانید در بسیاری از پک شارژر ها مشاهده کنید.

شارژر دیواری

در صورتی که شارژر اورجینال موجود در بسته بندی موبایل شما خراب یا مفقود شده و قصد خرید یک شارژر جدید دارید، هنگام خرید حتما به این نکات توجه کنید تا علاوه بر خرید یک شارژر خوب، از صدمه رسیدن به دستگاه هایی نظیر موبایل، تبلت، موزیک پلیر و… جلوگیری نمایید. پیشنهاد شما برای خرید شارژر دیواری چیست و چه نکات مهمی دیگری باید به لیست راهنمای خرید شارژر دیواری اضافه شود؟ نظرات خود را در همین صفحه به اشتراک بگذارید.