آموزش نصب وب کم در ویندوز 10

آموزش نصب وب کم در ویندوز 10

در این مقاله قصد داریم به آموزش نصب وب کم در ویندوز 10 بپردازیم. اما وب کم چیست و در چه مواقعی به آن نیاز پیدا می کنید؟

وب کم دستگاهی است که با استفاده از آن می توانید به تماس تصویری و شرکت در کلاس های آنلاین و وبینار ها بپردازید. شما می توانید با استفاده از روش تبدیل گوشی به وبکم بدون صرف هزینه از موبایل خود به عنوان یک وبکم استفاده نمایید. اما اگر مرتباً به این دستگاه نیاز دارید بهتر است وب کم تهیه نمایید. برای تهیه این دستگاه به صفحه وب کم ها در سایت بهیران مراجعه کرده و بهترین و با کیفیت ترین وبکم را با قیمت مناسب تهیه نمایید.

پس از خرید وب کم نیاز دارید که آن را بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید. در ادامه به آموزش نصب وب کم در ویندوز 10 خواهیم پرداخت تا با استفاده از آن بتوانید از وب کم خود استفاده کنید.

آموزش نصب وب کم در ویندوز 10

1- پس از خرید وب کم آن را از طریق کابل رابطی که به آن متصل می باشد به رایانه خود متصل کنید. این کابل معمولاً دارای کانکتور USB می باشد.

2- وب کم را در محل مناسب قرار دهید. بهترین زاویه برای قرار گرفتن وبکم بالای مانیتور می باشد. همچنین دقت داشته باشید که وب کم باید روی یک سطح صاف قرار بگیرد. برای اینکار می توانید از یک دسته کتاب و یا پایه های مخصوص نگهدارنده استفاده نمایید. در بیشتر وب کم ها گیره ای جهت اتصال به مانیتور تعبیه شده است که با استفاده از آن می توانید وب کم را در بخش بالای صفحه نمایش فیکس کنید.

استفاده از وب کم در ویندوز 7

3- در ادامه باید درایور های مخصوص به وبکم نصب شود. دو روش برای نصب درایور وجود دارد. استفاده از CD که توسط شرکت سازنده در پک محصول قرار داده شده است و یا دانلود درایور ها. اگر از روش اول استفاده می کنید با قرار دادن CD در داخل دستگاه فرایند نصب آغاز خواهد شد. اما اگر این اتفاق نیوفتاد می توانید از My Computer روی درایو دیسک یا همان درایو E کلیک کنید تا نصب شروع گردد.

نصب وب کم در کامپیوتر

در حالت بعدی روی وبکم شما لوح فشرده ای قرار داده نشده است. به این ترتیب نیاز نیست شما به صورت دستی به نصب درایور بپردازید. پس از اتصال وبکم، کامپیوتر شما دستگاه را شناسایی کرده و در صورت نیاز درایور های مخصوص را به طور خودکار دانلود و نصب می کند. به این قابلیت Plug and play می گویند.

دقت داشته باشید که آموزش نصب وب کم در ویندوز 10 با سایر ویندوز ها تفاوت چندانی ندارد و با استفاده همین روش می توانید وبکم خود را در سایر ویندوز ها نیز نصب کنید.

4- در صورت نیاز برای آپدیت درایور وب کم خود به Device Manager رفته و روی Cameras یا Imaging Devices کلیک کنید. در ادامه با کلیک راست روی webcam و انتخاب گزینه Update driver می توانید درایور های خود را به روز رسانی کنید.

نصب وب کم لپ تاپ

5- اگر پس از طی مراحل گفته شده در بالا اتصال وبکم برقرار نشد یعنی ویندوز نتوانسته درایور ها را شناسایی کند. در این شرایط باید دفترچه راهنمای وبکم خود را مطالعه کرده و یا به سایت شرکت سازنده مراجعه نمایید.

6- پس از به اتمام رسیدن مراحل نصب، نام نرم افزار وبکم را از منوی Start سرچ کرده و آن را باز کنید. از این بخش می توانید تنظیمات دلخواه خود را روی وب کم اعمال نمایید.

نصب وب کم روی لپ تاپ

7- اگر نرم افزاری که همراه وب کم شماست را دوست ندارید می توانید از برنامه ویندوز 10 استفاده نمایید که با اکثر مارک های وب کم سازگار است و به خوبی کار می کند.

8- هنگام استفاده از نرم افزار هایی که نیاز به وب کم دارند مثل اسکایپ، واتساپ و …  اگر تصویر دریافت نکردید، باید از بخش تنظیمات دستگاه وب کم را به عنوان دریافت کننده پیش فرض تصاویر انتخاب نمایید.

به این ترتیت به آسانی و در 8 مرحله آموزش نصب وب کم در ویندوز 10 را آموختید و می توانید از این دستگاه استفاده نمایید.