2 روش اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو

نحوه اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو

اندروید باکس دستگاهی است که با استفاده از آن می توانید تلویزیون خود را به تلویزیونی هوشمند با سیستم عامل اندروید تبدیل کنید. تولید کنندگان مختلفی اقدام به تولید این دستگاه کرده اند که از جمله موفق ترین آن ها شرکت تسکو می باشد. اندروید باکس تسکو مدل tab100 دستگاهی حرفه ای است که قابلیت اتصال به انواع نمایشگر های مختلف، با استفاده از کابل HDMI را برای شما فراهم می سازد. این دستگاه را می توانید به تنهایی، همراه با ریموت کنترل و یا به صورت حرفه ای تر با ریموت و ماوس تهیه نمایید.

در این مقاله قصد داریم به توضیح نحوه اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو بپردازیم. با استفاده از این روش می توانید تصویر موبایل خود را به صورت کامل روی تلویزیون مشاهده کنید. علاوه بر این می توانید به انتقال اطلاعات از موبایل به اندروید باکس بپردازید. اگر می خواهید بیشتر راجع به این دستگاه بدانید به مقاله نحوه نصب اندروید باکس مراجعه نمایید. در این مطلب علاوه بر نحوه نصب، به بررسی کاربرد ها و ویژگی های این دستگاه نیز پرداخته شده است.

اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو

1- Screen mirroring

اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو با استفاده شبکه اینترنت وای فای امکان پذیر می باشد. از این طریق شما می توانید تصویر موبایل را بر روی نمایشگر بزرگ خود مشاهده کنید. به این روش Screen Mirroring گفته می شود. در این روش تلویزیون، آینه موبایل شما خواهد بود و هر آنچه که در صفحه موبایل شما وجود دارد عیناً نمایش می دهد. مراحل زیر را طی کنید تا بتوانید اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو را برقرار سازید.

1- تسکو باکس را با استفاده از کابل HDMI به تلویزیون وصل کنید و آن را راه اندازی نمایید.

2- نمایشگر را روی حالت HDMI قرار دهید.

3- دستگاه را از طریق Wifi به اینترنت متصل نمایید.

4- موبایل خود را به Wifi مشترکی که اندروید باکس نیز به آن متصل است، وصل کنید.

5- صفحه موبایل خود را به پایین کشیده و در بالای بخش اعلان ها گزینه Cast و یا Screen Mirroring را انتخاب نمایید.

6- نام اندروید باکس Tsco tab100 برای شما نمایش داده خواهد شد. آن را انتخاب کرده و اتصال را برقرار کنید.

انتقال تصویر موبایل به اندروید باکس

2- انتقال دیتا از موبایل به اندروید باکس

اگر قصد مشاهده صفحه نمایش موبایل خود را بر روی تلویزیون ندارید و هدف شما از اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو انتقال دیتا و محتوای گوشی شماست نیاز به اتصال اینترنت ندارید. برای انجام اینکار روش های مختلفی وجود دارد که به صورت بی سیم و با سیم امکان پذیر می باشد. به این ترتیب با اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو می توانید عکس، فیلم و سایر محتوای گوشی خود را به اندروید باکس انتقال دهید و از آن ها استفاده نمایید. در ادامه تمام این روش ها را بررسی خواهیم کرد.

  • انتقال اطلاعات از طریق کابل USB: با استفاده از کابل USB متناسب با درگاه موبایل خود می توانید اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو را برقرار کنید. در این روش پس از آن که اتصال دستگاه با موبایل برقرار شد روی صفحه گوشی شما پنجره ای باز می شود که در آن باید گزینه انتقال اطلاعات را انتخاب نمایید. به این ترتیب می توانید اطلاعات خود را بین موبایل و اندروید باکس جابجا کنید.
  • انتقال اطلاعات از طریق OTG: با استفاده از تبدیل OTG که مناسب موبایل شما می باشد می توانید به انتقال اطلاعات بین موبایل و اندروید باکس تسکو بپردازید. در این روش به یک OTG و فلش مموری نیاز دارید. OTG را از طریق درگاه شارژ به موبایل خود وصل کنید و فلش مموری را به آن متصل نمایید. اطاعات مورد نیاز خود را به فلش انتقال دهید و در نهایت آن را به اندروید باکس وصل کرده و دیتا را جابجا کنید.
  • انتقال اطلاعات از طریق پیام رسان ها: بر روی اندروید باکس می توانید شبکه های اجتماعی و مسنجر های مورد استفاده خود را نصب کنید. به این ترتیب به راحتی می توانید فایل مورد نیاز خود را با ارسال به اکانت نصب شده بر روی اندروید باکس تسکو به این دستگاه انتقال دهید.
  • انتقال از طریق بلوتوث: روش دیگر اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو، بلوتوث می باشد. از آنجایی که تسکو باکس ها مجهز به بلوتوث می باشند می توانید برای انتقال اطلاعات از این طریق اقدام نمایید. اما این روش به علت سرعت پایین انتقال اطلاعات ممکن است مطلوب نباشد. اما برای اطلاعات با حجم پایین می تواند کاربرد داشته باشد.
  • انتقال از طریق Wifi: با استفاده از اپلیکیشن های انتقال اطلاعات از طریق Wifi که قابل نصب بر روی موبایل و تسکو باکس شما می باشند می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بین این دو دستگاه جابجا کنید. از جمله پرکاربرد ترین این نرم افزار ها Shareit می باشد.
  • انتقال از طریق کارت حافظه: تسکو باکس ها دارای شیار کارت حافظه می باشند. به این ترتیب می توانید رم حاوی اطلاعات مورد نیاز خود را بین اندروید باکس تسکو و موبایل جابجا کرده و به انتقال اطلاعات بپردازید.

روش اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو

همانطور که گفته شد اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو دارای روش های زیادی می باشد که با استفاده از آن ها می توانید به اشتراک تصویر و یا انتقال اطلاعات بپردازید. کدام یک از روش های گفته شده در بالا برای شما کاربردی تر است؟ ترجیح می دهید با استفاده از کدام روش اتصال موبایل به اندروید باکس تسکو را برقرار کنید؟