ساخت پروژکتور خانگی با وسایل دور ریختنی در 4 مرحله

ساخت پروژکتور خانگی

آیا تا به حال به فکر ساخت پروژکتور خانگی بوده اید؟ ویدئو پروژوکتور می تواند تصویر یک دستگاه مثل موبایل، لپ تاپ و… را به یک صفحه بزرگ منتقل کند. اتصال موبایل به تلویزیون و سایر نمایگشرها، به روش های متنوع و با استفاده کابل ها و تبدیل های مختلف امکان پذیر است که به طور مفصل آن را در روش اتصال گوشی به تلویزیون توضیح داده ایم. اما اگر تلویزیون در دسترس نباشد و یا نتوان از روش های اتصال موبایل به تلویزیون استفاده کرد، چگونه می توان تصویر موبایل را در یک صفحه بزرگ تر نمایش داد.

ساخت پروژکتور خانگی یکی از بهترین راه ها برای این کار است. سوال مهم این است که چگونه یک ویدیو پروژکتور خانگی بسازیم؟ برای آگاهی از چگونگی ساخت این وسیله کاربردی، در این صفحه با ما همراه باشید.

پیشنهاد می کنم قبل از اینکه ادامه مطلب را بخوانید، ویدیوی زیر را تماشا کنید تا درک مراحل ساخت پروژکتور با وسایل دور ریختنی برای شما راحت باشد.

ساخت پروژکتور خانگی

مواد اولیه لازم

1- جعبه

2- یک لنز یا عدسی محدب دو طرفه

3- نوار چسب، چسب حرارتی و…

4- ابزار برش مثل کاتر، چاقو و…

5- سطح مناسب برای برش

6- مداد

7- نگهدارنده موبایل

جعبه مورد نظر ممکن است جعبه کفش، دستمال کاغذی و… و یا جعبه ای ساخته شده توسط شما باشد. اما نکته مهم در انتخاب جعبه، سادگی و تیره بودن رنگ داخل آن می باشد. جعبه هایی که رنگ آن ها روشن است و یا بر روی آن ها طراحی شده است. تصویر را با کیفیت کمتری منتقل می کنند. بنابراین با انتخاب یک جعبه با رنگ تیره، فضای داخلی آن را تا حد ممکن تاریک نمایید. اگر چنین جعبه ای در اختیار ندارید، نگران نباشید چرا که مطابق ویدئوی بالای صفحه می توانید داخل آن را با رنگ های تیره، نقاشی کنید.

لنزهای محدب دو طرفه را می توانید از فروشگاه های دوربین عکاسی تهیه کرده و یا با جستجو در اینترنت از فروشگاه های آنلاین خریداری نمایید.

ساخت پروژکتور با وسایل دور ریختنی

نصب لنز روی جعبه

لنز را بر روی یک سمت جعبه قرار داده و با یک مداد دور آن را خط بکشید. سپس با استفاده از کاتر آن را برش داده و لنز یا ذره بین را به کمک چسب بر روی فضای خالی جعبه نصب کنید.

نصب موبایل بر روی نگهدارنده

می توانید با چند روش ساده برای ساخت پایه نگهدارنده موبایل اقدام نمایید. اما اگر از قبل یک هولدر دارید که موبایل را به خوبی و بدون تحرک نگه می دارد، می توانید از آن استفاده کنید.

توجه کنید که اندازه هولدر را به گونه ای انتخاب کنید که در جعبه مورد نظر قرار گیرد.

قرار دادن موبایل در جعبه

استند و موبایل خود را به صورت کاملا صاف داخل جعبه قرار داده و با حرکت دادن آن در جعبه، فاصله کانونی مناسب را بیابید.  بررسی کنید فاصله موبایل تا لنز چقدر باید باشد تا تصویر به صورت کامل در صفحه نمایش نشان داده شود.

در آخر برای ساخت پروژکتور خانگی نور موبایلتان را تا حد ممکن زیاد کنید و در جعبه را ببندید. جعبه را در فاصله مناسب از پرده نمایشی قرار دهید و در نهایت اتاق را کمی تاریک کنید. اکنون می توانید تصویر یا ویدئوی در حال پخش روی موبایل را در صفحه نمایش بزرگتری تماشا نمایید.

با استفاده از این چند مرحله ساده و به کمک چند وسیله که در دسترس شما است می توانید به ساخت پروژکتور خانگی بپردازید و از تماشای ویدئو در ابعاد بزرگ تر در شرایط مختلف لذت ببرید. آیا تا کنون به ساخت پروژکتور با وسایل دور ریختنی فکر کرده اید؟ تجربیات و نظرات خود را در بیان کرده تا سایر کاربران بهره مند شوند.