6 روش اتصال گوشی به تلویزیون را بیاموزید

روش اتصال گوشی به تلویزیون

روش اتصال گوشی به تلویزیون دارای انواع مختلفی است که با در دست داشتن ابزار آن به راحتی می توانید این کار را انجام داده و تصویر موبایلتان را روی تلویزیون مشاهده کنید. پس اگر نیاز دارید تصاویر گالری خود را روی تلویزیون و با اندازه بزرگتر ببینید، به لیست موسیقی های خود دسترسی داشته باشید و یا بازی های موبایلتان را در سایز بزرگ مشاهده کنید همراه ما باشید تا 6 روش اتصال گوشی به تلویزیون را به شما آموزش دهیم.

این روش ها به صورت سیمی و بی سیم هستند که اتصال با سیم آن ها به وسیله کابل های USB، HDMI و VGA امکان پذیر می باشد. برای اینکه تفاوت کابل های HDMI و VGA را بشناسید و بتوانید تشخیص دهید که دستگاه شما از کدامیک از این پورت ها پشتیبانی می کنند مقاله مقایسه کابل های VGA ,DVI ,HDMI ,AV و بررسی تفاوت های آن ها را بخوانید.

روش اتصال گوشی به تلویزیون

1- تبدیل HDMI

استفاده از تبدیل HDMI ساده ترین روش اتصال گوشی به تلویزیون می باشد. این نوع تبدیل ها از یک سمت دارای کانکتور Micro USB، لایتنینگ و یا سایر کانکتور های متناسب با انواع موبایل ها می باشند و از سمت دیگر دارای درگاه HDMI هستند. به این ترتیب علاوه بر تبدیل، به یک کابل HDMI نیز نیاز دارید تا بتوانید تبدیل را به صفحه نمایش خود متصل کنید.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون سامسونگ

2- استفاده از برنامه های DLNA

دیگر روش اتصال گوشی به تلویزیون که مخصوص تلویزیون های هوشمند است، استفاده از برنامه های DLNA می باشد. DLNA یک پروتکل پخش جریانی است و توسط اکثر تلویزیون های هوشمندی که مجهز به اینترنت هستند پشتیبانی می شود. دستگاه های دارای استاندارد DLNA همگی از یک روش برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند به این ترتیب در اتصال دستگاه های مختلف که مدل و برند متفاوتی دارند به مشکل نخواهید خورد. از جمله این برنامه ها می توان به Local Casts اشاره کرد.

در صورتی که تلوزیون شما از قابلیت پشتیبانی از DLNA را ندارد می توانید با استفاده از دانگل DLNA اتصال گوشی به تلوزیون خود را به صورت بی سیم برقرار سازید.

3- تبدیل VGA

یک روش اتصال گوشی به تلویزیون وجود دارد که با استفاده از تبدیل VGA می باشد. این روش نیز همانند تبدیل HDMI به صورت سیمی ارتباط بین دستگاه های شما را برقرار می کند. به این ترتیب می توانید یک تبدیل که دارای کانکتور متناسب با موبایل شما است، تهیه نمایید و آن را به وسیله یک کابل VGA به تلویزیون خود وصل نمایید. به این ترتیب می توانید محتوای تلفن همراه خود را روی صفحه نمایشی بزرگتر داشته باشید.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون سونی

4- اتصال از طریق اینترنت

این روش برای تلوزیون هایی که قابلیت اتصال به اینترنت دارند قابل استفاده می باشد. در این روش باید موبایل و تلویزیون را به یک wifi مشترک وصل کنید. سپس گزینه Smart View را در موبایل خود فعال کرده و به تلوزیون متصل شوید. قبل از نهایی شدن اتصال باید کدی که روی صفحه نمایش می بینید را در موبایل خود وارد کرده تا عملیات اتصال به اتمام برسد. در نهایت محتوای موبایل خود را در تلویزیون خواهید دید.

5- استفاده از دانگل Chromecast

روش اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از دانگل Chromecast  نیز امکان پذیر است که از طریق پورت HDMI به تلویزیون شما متصل می شود. برای استفاده از این روش باید اپلیکیشن Google Home را روی موبایل هوشمند خود نصب کرده و وارد گزینه Cast Screen/Audio شوید. سپس تلویزیونی که قصد اتصال به آن را دارید انتخاب کرده و به آن متصل شوید.

روش اتصال گوشی به تلویزیون با بلوتوث

6- استفاده از کابل USB

با استفاده از کابل USB نیز می توانید به داده های تلفن همراه خود دسترسی پیدا کنید. در این روش Screen Mirroring نخواهید داشت یعنی صفحه نمایش موبایل خود را عیناً در تلویزیون مشاهده نخواهید کرد ولی به موزیک ها، تصاویر، ویدئو ها و سایر فایل ها دسترسی خواهید داشت و قادر خواهید بود آن ها را در تلویزیون مشاهده کنید. به این ترتیب باید کابل USB متناسب با موبایل خود که می تواند Micro USB، Type C  و یا لایتنینگ باشد را به پورت USB تلویزیون خود وصل کنید. دقت داشته باشید که کابل شما باید قابلیت انتقال داده داشته باشد.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون با کابل شارژر

برای خرید انواع اتصالات صوتی و تصویری که با استفاده از آن ها می توانید موبایل خود را به تلویزیون متصل نمایید به صفحه کابل رابط و مبدل های صوتی و تصویری مراجعه نمایید.