تنظیم سرعت اسکرول ماوس و کاربردهای آن

تنظیم سرعت اسکرول ماوس

تنظیم سرعت اسکرول ماوس چگونه انجام می شود؟ اگر سرعت اسکرول ماوس شما، کم یا زیاد است و این موضوع برای شما خوشایند نیست، می توانید با استفاده از این مطلب، آن را تغییر داده، کم یا زیاد کنید. زیاد بودن سرعت اسکرول ماوس، بسیار آزار دهنده است، چرا که ممکن است کنترل صفحه را از دست شما خارج کند. از طرفی کم بودن سرعت اسکرولر ماوس، باعث آزردگی و آسیب دست یا انگشتان شما خواهد شد.

بنابراین برای تنظیم و تغییر سرعت اسکرول ماوس ، با ما همراه باشید.

روش تنظیم سرعت اسکرول ماوس

برای کاهش یا افزایش سرعت اسکرول ماوس، کافی است مراحل زیر را انجام دهید.

1- عبارت Setting را در منوی استارت جستجو کرده و یا با فشردن کلیدهای ترکیبی windows+I وارد تنظیمات ویندوز شوید.

2- بر روی Devices کلیک کنید.

تنظیم سرعت اسکرول ماوس

3- Mouse را انتخاب کنید.

تنظیم سرعت اسکرولر ماوس

4- صفحه را اسکرول کرده تا گزینه Choose how many lines to scroll each time را مشاهده کنید.

تغییر سرعت اسکرول ماوس

5- با حرکت دادن اهرمی که در زیر این گزینه قرار دارد، می توانید تنظیم سرعت اسکرول ماوس را انجام دهید.

6- با حرکت اهرم به سمت راست، افزایش سرعت اسکرول و با حرکت آن به سمت چپ کاهش سرعت اسکرول را مشاهده می کنید.

این تنظیمات به محض تغییر، بر روی ماوس اعمال می شوند و شما می توانید در همان لحظه آن را آزمایش کرده تا بهترین سرعت را برای اسکرول صفحات تنظیم نمایید.

مقاله پیشنهادی : استفاده از کیبورد به جای ماوس در ویندوز 

کاربردهای اسکرولر ماوس

اگر تا کنون از کلید اسکرولر فقط برای بالا یا پایین بردن صفحات، به ویژه صفحات وب استفاده می کردید، بهتر است در ادامه مطلب همراه ما باشید، تا چند نمونه از کاربردهای آن را بشناسید.

بستن و باز کردن تب های گوگل کروم

همانطور که می دانید هنگام وبگردی و یا خرید اینترنتی، زمانی که می خواهید با کلیک بر روی یک لینک داخلی، آن را در یک تب جدید باز کنید، باید بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Open link in new tab را انتخاب کنید. اما یک روش راحت تر برای این کار، این است که با قرار گرفتن نشانگر ماوس بر روی لیک مورد نظر، کلید اسکرول ماوس یا همان کلید غلطکی را فشار دهید. مشاهده می کنید که لینک مورد نظر در تب جدید باز شده است.

و در مقابل با فشردن این کلید بر روی تب ها، می توانید آن ها را ببندید.

 

باز کردن برنامه های Taskbar

اگر نرم افزارها، یا پنجره هایی در ویندوز شما باز بوده و در Taskbar نیز دیده می شوند، با کلیک بر روی آن ها توسط اسکرولر ماوس، می توانید یک نمونه جدید از آن ها را باز کنید. به عنوان مثال، فرض کنید یک فایل اکسل بر روی ویندوز سیستم شما باز و در Taskbar دیده می شود. با فشردن کلید اسکرولر، یک فایل خام اکسل باز خواهد شد.

با فشردن همین کلید بر روی پیش نمایش برنامه ها در Taskbar می توانید آن ها را ببندید.

اسکرول خودکار صفحات وب

اگر می خواهید یک صفحه وب به صورت خودکار اسکرول شود، می توانید از این کلید استفاده کنید. کافی است در یک قسمت خالی از صفحه کلید اسکرول را فشار داده و سپس آن را کمی به بالا یا پایین هدایت کنید. با رها کردن ماوس مشاهده می کنید صفحه به صورت خودکار به سمت بالا یا پایین حرکت می کند.