4 راهنمای خرید پاوربانک خورشیدی و مزیت های آن

راهنمای خرید پاوربانک خورشیدی

خرید پاوربانک خورشیدی چه مزیت هایی دارد؟ بلافاصله پس از ورود این نوع شارژرهای همراه به بازار، طرفداران زیادی پیدا کرد. چرا که به کمک آن، کمبود برق شهری در یک منطقه و خاموش شدن دستگاه های دیجیتال را تجربه نخواهید کرد. اما پاوربانک خورشیدی چیست و هنگام خرید آن باید به چه نکاتی توجه کرد؟

پاوربانک خورشیدی چیست ؟

پاوربانک خورشیدی وسیله ای است برای دریافت و ذخیره انرژی از خورشید و استفاده از آن برای تأمین انرژی مورد نیاز وسایل الکترونیکی مختلف مانند موبایل، تبلت، دوربین، موزیک پلیر و…

این نوع پاوربانک ها با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، انرژی را ذخیره کرده و در زمان های مختلف آن را در اختیار شما قرار می دهد. البته ممکن است برخی از شارژرهای خورشیدی، علاوه بر نور خورشید، با برق شهری نیز شارژ شوند که این مورد یک مزیت محسوب می شود.

راهنمای خرید پاوربانک خورشیدی

بهتر است قبل از خرید پاوربانک های خورشیدی ، به چند نکته مهم دقت کنید تا از خرید خود راضی باشید. ما در اینجا به برخی از این موارد اشاره می کنیم.

1- اندازه

برخی از پاوربانک های خورشیدی، در اندازه های کوچک و قابل حمل طراحی شده اند که طرفداران زیادی دارند، در مقابل برخی دیگر از آن ها ابعاد بزرگ تری دارند که جابجایی آن ها برای افراد دشوار بوده و صرفا برای قرار گرفتن در یک نقطه طراحی و تولید شده اند.

بنابراین اگر می خواهید، پس از خرید پاوریانک خورشیدی ، آن را در جیب یا کیف خود حمل کنید، به اندازه آن توجه کنید. در غیر این صورت، اگر آن را برای نقطه ای از منزل خود، یا کلبه روستایی که در آن برق وجود ندارد، تهیه می کنید، می توانید اندازه های بزرگ تری از آن را خریداری نمایید. بدیهی است هرقدر ظرفیت پاوربانک بیشتر باشد، ابعاد بزرگ تری دارد.

راهنمای خرید پاوربانک خورشیدی

2- ظرفیت

نکته بعدی در خرید پاوربانک خورشیدی ، ظرفیت آن است. باتری های پاوربانک های خورشیدی بین 5000 تا 50000 میلی آمپر ساعت، ظرفیت دارند که با توجه به نیاز خود و دستگاه هایی که می خواهید توسط آن شارژ نمایید، ظرفیت دلخواهتان را انتخاب کنید.

3- سرعت شارژ باتری پاوربانک

این شارژرهای همراه، با توجه به عوامل مختلف، سرعت شارژ متفاوتی دارند. ظرفیت باتری اولین موردی است که در سرعت شارژ کامل پاور بانک تاثیرگذار است. طبیعی است یک باتری با ظرفیت 1000 میلی آمپر ساعت، نسبت به یک باتری با ظرفیت 10000 میلی آمپر ساعت، سریع تر شارژ می شود.

شرایط آب و هوایی محیطی که در آنجا قرار دارید، از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار در سرعت شارژ باتری است. پاوربانک خورشیدی ، همانطور که از نامش پیداست، نیاز به نور خورشید برای ذخیره انرژی دارد. بنابراین در زمان هایی که هوا ابری است، سرعت شارژ باتری پاوربانک ، کندتر از زمانی است که نور خورشید مستقیم و با شدت بیشتری می تابد.

در نهایت برند و مدل شارژر همراه خورشیدی نیز بر سرعت شارژ آن مؤثر است. ممکن است دو پاوربانک خورشیدی با باتری یکسان، در یک روز و یک مکان، از دو برند مختلف، سرعت شارژ متفاوتی داشته باشند.

مقاله پیشنهادی : مدت زمان شارژ گوشی با پاوربانک

4- سایر موارد در خرید پاوربانک خورشیدی

نکات مهم دیگری که قبل از خرید این نوع پاوربانک باید مورد توجه شما قرار گیرد، شامل تعداد پورت، جنس بدنه، قابلیت ها و… است که به طور کلی در مقاله راهنمای خرید پاوربانک درباره آن ها توضیح داده ایم.

مزایای خرید پاوربانک خورشیدی

سوال مهم این است که چرا بهتر است پاوربانک های خورشیدی را جایگزین شارژرهای همراه معمولی کنیم ؟ استفاده از این نوع شارژرها چه مزیت هایی دارند؟

1- سازگاری با محیط زیست

با گذشت زمان و در عصر امروز، محیط زیست، در معرض آسیب های جدی است که مصرف بیش از حد انرژی های مختلف، علاوه بر اینکه باعث از بین رفتن آن ها می شود، زمین را گرم تر کرده و آن را با خطرهای بزرگ تری مواجه می کند. بنابراین در هر زمان که منابع طبیعی انرژی، مثل خورشید، باد و… در دسترس ما باشد، بهتر است آن ها را جایگزین انرژی های مضر مثل برق و… کنیم.

خرید پاوربانک خورشیدی ، جهت بهبود وضعیت محیط زیست کمک کرده و از منابع انرژی طبیعی استفاده می کند. بنابراین اگر طرفدار محیط زیست هستید، پیشنهاد می کنم این نوع شارژر را انتخاب کنید.

پاوربانک خورشیدی

2- عدم محدودیت شارژ باتری در هر مکان

اگر به طبیعت گردی علاقه دارید و می خواهید چند روز خارج از محیط شهری، سپری کنید. ممکن است احتمالا یکی از مهم ترین نکاتی که به آن فکر می کنید، تمام شدن شارژ باتری دستگاه های دیجیتال است. باید بدانید که خرید پاوربانک خورشیدی این مشکل را حل می کند. تفاوتی ندارد که به کوهنوردی رفته اید و یا در جنگل ها قدم می زنید، در هر زمان و مکانی که نور خورشید وجود داشته باشد، می توانید باتری شارژر همراه خود را کامل کرده و با استفاده از آن، دستگاه های دیجیتال را شاژ نمایید.

3- صرفه جویی در هزینه

ممکن است در ابتدا، برای خرید این پاوربانکها ، هزینه زیادی صرف کنید، اما قطعا پس از مدتی در هزینه ها صرفه جویی می شود. اگر تعداد دستگاه های الکترونیکی شما زیاد باشد و دائما آن ها را با اتصال به برق شهری شارژ نمایید، باید هزینه زیادی را صرف قبض برق کنید. اما با خرید پاوربانک خورشیدی ، می توانید تمام دستگاه های دیجیتال خود را بدون نیاز به اتصال به برق و تنها با انرژی طبیعی و بدون هزینه، شارژ نمایید.