نحوه استفاده از ایرپاد و اتصال ایرپاد به اندروید و آیفون

نحوه استفاده از ایرپاد

نحوه استفاده از ایرپاد و اتصال ایرپاد به اندروید و آیفون ممکن است مشکل افراد زیادی باشد. شما باید بدانید که چطور این دستگاه را به موبایل اندروید و یا آیفون خود متصل کرده و سپس چگونه از آن استفاده کنید و به مکالمه و پخش موسیقی بپردازید.

همانطور که می دانید ایرپاد نوعی هندزفری وایرلس است که از طریق بلوتوث به دستگاه های مختلفی مثل موبایل اندروید و ios، لپ تاپ هایی با سیستم عامل ویندوز و مک و حتی ساعت های هوشمند نیز متصل می گردد. برای این که انواع هندزفری ها را بشناسید می توانید به مقاله تفاوت هدفون، هدست و هندزفری در سایت بهیران مراجعه کنید. در این مقاله خواهیم گفت که اتصال ایرپاد به اندروید و آیفون به چه صورت برقرار خواهد شد و در ادامه آن ذکر خواهیم کرد که نحوه استفاده از ایرپاد به چه صورت می باشد.

اتصال ایرپاد به آیفون

برای اتصال ایرپاد به آیفون برای اولین بار لازم است که ابتدا دستگاه خود را به روز رسانی کنید و سپس اقدامات زیر را انجام دهید:

  • ایرپاد خود را از روی دکمه ای که روی آن قرار گرفته روشن کنید.
  • روی صفحه اصلی موبایل شما یک انیمیشن جهت اتصال ایرپاد نمایش داده می شود.
  • روی دکمه اتصال (Connect) ضربه بزنید.
  • در این مرحله اگر AirPods Pro دارید، سه صفحه بعدی را بخوانید و از آن عبور کنید.
  • اگر قبلاً “Hey Siri” را بر روی آیفون خود تنظیم کرده اید اتصال ایرپاد شما برقرار می گردد. اما اگر “Hey Siri” را از قبل تنظیم نکرده اید به صفحه راه اندازی آن هدایت می شوید.
  • در نهایت روی دکمه Done کلیک کنید.

نحوه استفاده از ایرپاد

اتصال ایرپاد به اندروید

  •  AirPod خود را از درون کیس خارج کرده و  دکمه عقب آن را فشار داده و نگه دارید.
  • بلوتوث دستگاه اندروید خود را از طریق تنظیمات و یا دسترسی سریعی که در بالای صفحه نمایش شما قرار دارد روشن کنید.
  • از لیست دستگاه های فعال AirPod را پیدا کرده و به آن متصل شوید.
  • به این ترتیب اتصال ایرپاد به اندروید شما برقرار خواهد شد. برای دفعات بعدی که ایرپاد خود را روشن می کنید اگر بلوتوث شما روشن باشد اتصال به صورت خودکار انجام می شود.

 اتصال ایرپاد به اندروید و آیفون

نحوه استفاده از ایرپاد

روشن کردن: وقتی ایرپاد خود را از داخل کیس بیرون می آورید با فشردن سنسور روشن شده و آماده استفاده می باشد.

play و pause: ایرپاد های آیفون به صورت خودکار موزیک را با قرار گرفتن در گوش شما اجرا می کند و هنگامی که آن را از گوشتان بیرون می آورید متوقف می شود. به این ترتیب اگر ظرف مدت زمان 15 ثانیه دوباره آن را در گوش خود قرار دهید، صدا به صورت خودکار از سر گرفته و پخش می شود. برای متوقف کردن محتوای صوتی در حالتی که ایرپاد روی گوش قرار دارد، سنسور آن را فشار دهید و برای از سرگیری پخش، دوباره این کار را تکرار کنید. حالت خودکار قطع و وصل شدن صدا فقط برای ios قابل اجرا است و برای ایرپاد هایی که به موبایل اندروید متصل هستند این قابلیت وجود ندارد و فقط از طریق سنسور می توانید اقدام به این عمل نمایید.

جلو و عقب کردن موزیک: در نحوه استفاده از ایرپاد، برای اینکه به موسیقی بعدی و رو به جلو بروید، سنسور ایرپاد را دوبار فشار داده همچنین برای بازگشت به عقب و رفتن به موزیک قبلی، سنسور را سه بار فشار دهید.

تنظیم صدا: برای تنظیم صدای ایرپاد در دستگاه های ios باید به بخش Control Centre رفته و آیکون صدا را لمس کرده و نگه دارید سپس میزان صدا را تغییر دهید. اما اگر ایرپاد شما به لپ تاپ مک متصل است باید بر روی کنترل صدا در نوار منو کلیک کرده و میزان صدای AirPod خود را تنظیم کنید. برای تغییر میزان صدا از روی ایرپاد در آیفون، باید از “Hey Siri” استفاده کنید، به این ترتیب با فرمان صوتی شما صدا کم و یا زیاد می شود.

پاسخ به تماس: در حالتی که ایرپاد شما روی گوشتان قرار گرفته و تماس تلفنی دارید برای پاسخ دادن با AirPods Pro سنسور روی آن را فشار دهید و برای قطع کردن تماس اینکار را مجدداً تکرار کنید. اما اگر ایرپاد شما نسل 1 یا 2 می باشد برای پاسخ دادن به تماس تلفنی و قطع آن باید سنسور را دو بار فشار دهید.

اتصال به دو دستگاه: ایرپاد می تواند به صورت همزمان به موبایل آیفون و Apple Watch شما متصل گردد. در این صورت صدا به صورت خودکار بین آن ها سوئیچ می شود.

نگهداری و شارژ ایرپاد: هنگامی که از ایرپاد استفاده نمی کنید آن ها را درون کیس نگهداری کنید و از قرار دادن درون جیب یا کیف خود خودداری کنید. در این صورت احتمال آسیب دیدگی دستگاه شما بالا رفته و ممکن است دچار مشکل شود. ایرپاد ها درون کیس خود شارژ می شوند و کیس با اتصال سیمی و از طریق کابل USB شارژ خواهد شد.

نحوه استفاده از ایرپاد

به این ترتیب می توانید اتصال ایرپاد به اندروید و آیفون خود را برقرار کنید. نحوه استفاده از ایرپاد نیز برای دستگاه های مختلف مشابه بوده که می توانید از این مطلب برای آن استفاده کنید.