4 روش و آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر

آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر

در این مطلب قصد داریم به آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر بپردازیم. با استفاده از این روش می توانید فایل های اضافی را از کامپیوتر خود پاک کرده و فضای بیشتری در اختیار داشته باشید. همچنین اگر قصد بکاپ گرفتن از رایانه خود را دارید می توانید با استفاده از این آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر حجم بکاپ خود را به کمترین مقدار ممکن برسانید. برای انجام این کار می توانید به مطلب آموزش نحوه بکاپ گرفتن از ویندوز 10 مراجعه کنید. برنامه های زیادی در این خصوص طراحی شده اند که رایگان بوده و دارای حجم کمی می باشند. در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر

1- Duplicate Cleaner Pro

Duplicate Cleaner Pro پر قدرت ترین نرم افزاری است که از آن می توانید برای پیدا کردن و حذف فایل های تکراری خود در کامپیوتر استفاده نمایید. این نرم افزار برای مدت کوتاهی رایگان می باشد و پس از آن نیاز به پرداخت دارد. در این نرم افزار می توانید جستجوی خود را با توجه به تاریخ، نوع فایل، اندازه و … محدود کنید. این جستجو ها شامل داخل فایل های زیپ نیز می شود. در نتیجه می توان این نرم افزار را یکی از منعطف ترین برنامه های حذف فایل های تکراری در کامپیوتر دانست.

آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر

2- Duplicate File Finder

این نرم افزار کاملاً رایگان می باشد و بدون هیچ گونه محدودیتی می توانید فایل های تکراری کامپیوتر خود را با استفاده از آن پاک کنید. آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر با استفاده از نرم افزار Duplicate File Finder با انتخاب کل سیستم و یا بخشی از آن شروع می گردد و سپس نتایج را به شما نمایش می دهد تا تصمیم بگیرید کدام نسخه ها را حذف کنید. این برنامه یک بهینه ساز قدرتمند می باشد که می تواند علاوه بر فایل های تکراری، فولدر های خالی، فایل هایی که ناخواسته ایجاد شده اند و … را نیز حذف کند.

این برنامه علاوه بر نام، محتوای فایل ها را نیز بررسی می کند. به این ترتیب امکان حذف دو فایل هم نام با محتوای متفاوت وجود ندارد. همچنین در لیست فایل های تکراری اسنادی که محتوای یکسانی دارند ولی نام های آن ها متفاوت است نیز نمایش داده می شود تا در صورت لزوم بتوانید یکی از آن ها را حذف کنید.

حتماً با این مشکل مواجه شده اید که هنگام حذف یک فایل خطایی مبنی بر اینکه فایل شما در محلی باز است، دریافت کرده اید. Duplicate File Finder می تواند مسیر این مشکل را پیدا کرده و با شکستن قفل آن به شما امکان حذف و جابجا کردن فایل را می دهد.

آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر علاوه بر این نرم افزار با برنامه های دیگری نیز امکان پذیر می باشد که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

نرم افزار پیدا کردن فایل های تکراری در کامپیوتر

3- CCleaner

CCleaner یک برنامه پرکاربرد است که بر روی اکثر سیستم ها نصب می باشد. با استفاده از برنامه می توانید تمامی فایل های غیر ضروری را حذف کنید. این برنامه دارای دو نسخه رایگان و Professional می باشد که برای حذف فایل های تکراری در کامپیوتر نسخه رایگان آن کارآمد خواهد بود. این برنامه نسبت به دو مورد معرفی شده قبلی منعطف و همه جانبه نمی باشد. اما از آنجایی که برنامه ای پر طرفدار می باشد و استفاده از آن ساده است می تواند گزینه خوبی باشد.

آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر با استفاده از این روش بسیار ساده می باشد. از منوی سمت چپ منوی Tools را انتخاب کرده و با انتخاب گزینه Duplicate Finder موارد تکراری دلخواه خود را حذف کنید.

چگونه فایل های تکراری کامپیوتر را حذف کنیم

4- Easy Duplicate Finder

آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر با استفاده از برنامه در این برنامه Easy Duplicate Finder نیز امکان پذیر می باشد. می توانید با استفاده از گزینه Wizard به راحتی و فقط با چند کلیک فایل های تکراری را از روی سیستم خود حذف کنید. در این برنامه بیش از 10 روش اسکن و جستجو برای پیدا کردن فایل های اضافه و تکراری وجود دارد. با استفاده از این راه ها می توانید از نسخه های تکراری فایل خود در فضا های ذخیره سازی ابری مانند Google Drive و Dropbox نیز خلاص شوید.

این برنامه قابلیت تشخیص فایل های کپی شده را نیز دارد. به این ترتیب پوشه ها و پرونده هایی را که در محل مناسب کپی کرده اید اما از محل ذخیره اولیه آن حذف نکردید پیدا کرده و با تأیید شما حذف می کند. Easy Duplicate Finder قابل نصب بر روی ویندوز و مک می باشد.

چگونه اهنگ های تکراری را حذف کنیم

با استفاده از این آموزش حذف فایل های تکراری در کامپیوتر می توانید فضای هدر رفته هارد خود را بازیابی کنید. با حذف فایل های تکراری از کامپیوتر خود علاوه بر داشتن فضای بیشتر سرعت رایانه شما نیز بالا تر می رود.

شما از چه روشی برای پیدا کردن و حذف فایل های تکراری خود در کامپیوتر استفاده می کنید؟