2 نحوه ارسال فکس با کامپیوتر را بیاموزید

نحوه ارسال فکس با کامپیوتر

نحوه ارسال فکس با کامپیوتر بسیار و ساده و کم هزینه می باشد و با استفاده از آن می توانید از خرید دستگاه فکس صرف نظر کنید. ارسال فکس معمولاً برای سازمان ها و ادارات کاربرد دارد. اما ممکن است برای استفاده شخصی خود نیز در شرایطی خاص نیاز به ارسال فکس داشته باشید. در این صورت و برای استفاده معدود، خرید دستگاه فکس به صرفه نمی باشد. روش هایی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید به ارسال فکس بپردازید که از جمله آن ها ارسال فکس با کامپیوتر می باشد.

در ادامه نحوه ارسال فکس با کامپیوتر از طریق روش های مختلف را بررسی خواهیم کرد. تمامی این روش ها هزینه کمتری نسبت به روش سنتی ارسال فکس دارد. علاوه بر آن سرعت ارسال نیز بیشتر بوده و به همین دلیل به صرفه تر می باشد.

مقاله پیشنهادی: بهترین ترفندهای جیمیل 

نحوه ارسال فکس با کامپیوتر

1- استفاده از فکس مودم

فکس مودم دستگاهی است که از یک سمت با استفاده از سوکت به خط تلفن و از سمت دیگر به وسیله کانکتور USB به کامپیوتر شما متصل می گردد. با استفاده از این دستگاه بدون نیاز به کاغذ می توانید به ارسال و دریافت فکس بپردازید. فایل های مورد نظر خود را به صورت مسقیم ارسال کنید و علاوه بر آن تلفن نیز داشته باشید. این دستگاه را می توانید بر روی رایانه های خود که داری سیستم عامل ویندوز یا مک می باشد نصب و استفاده نمایید.

ویندوز

نحوه ارسال فکس با کامپیوتری که دارای سیستم عامل ویندوز می باشد با استفاده از فکس مودم مطابق مراحل زیر می باشد.

1- در منوی استارت خود عبارت Windows Fax and Scan را انتخاب کنید.

2- در پنجره باز شده با کلیک بر روی New Fax می توانید یک فکس جدید ارسال کنید.

ارسال فکس با کامپیوتر رایگان

3- Connect to fax modem مراحل نصب مودم شما را آغاز خواهد کرد.

ارسال فکس از طریق کامپیوتر

4- پس از اتمام مراحل نصب می توانید متنی را که قصد ارسال آن را دارید تایپ کرده و فایلی را به آن پیوست کنید.

آموزش ارسال فکس با کامپیوتر

5- با کلیک بر روی Send عکس و متن شما ارسال خواهد شد.

مک

نحوه ارسال فکس با کامپیوترهای مکینتاش کمی متفاوت می باشد. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید.

1- برای اینکار در ابتدا باید فایلی را که قصد ارسال آن را دارید باز کنید.

2- بر روی گزینه پرینت کلیک کنید.

3- در منوی باز شده Fax PDF را انتخاب نمایید.

4- در نهایت شماره تلفن مورد نظر خود را وارد کرده پس از انتخاب گزینه Internet Modem فکس را ارسال نمایید.

برنامه ارسال فکس با کامپیوتر

2- سرویس های آنلاین ارسال فکس

اگر می خواهید پیچیدگی کار را خود را به حداقل ممکن برسانید و بدون هیچ سخت افزار خاصی و فقط با استفاده از کامپیوتر خود اقدام به ارسال فکس کنید سرویس های آنلاین بهترین گزینه می باشند. نحوه ارسال فکس با کامپیوتر از طریق سرویس های آنلاین بسیار کم هزینه می باشد. کافیست در سایت هایی مثل نمابر، پارس گرین و … عضو شوید و با پرداخت مبلغی ناچیز فکس های خود را ارسال نمایید. در این سایت ها می توانید یک سرویس ارسال فکس خریداری کرده که در آن تعداد مشخصی فکس را در ماه ارسال کنید. برای تست آن ها معمولاً امکان ارسال چند فکس رایگان برای شما فراهم شده است.

نحوه ارسال فکس با کامپیوتر از طریق وب سایت ها بسیار ساده می باشد. شما به راحتی می توانید آرشیوی از تمامی فکس های ارسال و دریافت شده داشته باشید. همچنین می توانید فکس های خود را به صورت تک و یا انبوه به چندیدن شماره ارسال نمایید. ویژگی دیگری که این سامانه ها دارند زمانبندی مشخص برای ارسال فکس می باشد. به این صورت می توانید متنی را تنظیم و ذخیره کنید تا زمان مشخص شده به مخاطب شما ارسال گردد.

ارسال فکس با کامپیوتر بدون مودم

شما از طریقی فکس های خود را ارسال می کنید؟ با استفاده از کامپیوتر از روش های دیگری می توان به ارسال فکس پرداخت؟