تبدیل فیلم به صدا در ویندوز با 3 روش مختلف

تبدیل فیلم به صدا در ویندوز با 3 روش مختلف

تبدیل فیلم به صدا در ویندوز ، چگونه انجام می شود؟ گاهی اوقات شما می خواهید، صدای یک ویدئو را بدون تصویر آن ذخیره کنید. در واقع به این کار استخراج صدا از ویدئو گفته می شود که با روش های مختلف و به سادگی انجام می شود.

ممکن است فیلم مورد نظر شما، یک موزیک ویدئو باشد و شما می خواهید تنها موسیقی این فایل را داشته باشید و یا برخی از فیلم های آموزشی را به پادکست با فرمت Mp3 تبدیل کرده و به آن ها گوش دهید. در این صفحه راه های تبدیل فیلم به صدا در ویندوز را توضیح می دهیم.

روش های تبدیل فیلم به صدا در ویندوز

1- استفاده از VLC Player

در مطالب قبلی درباره قابلیت های VLC Player از جمله چرخاندن فیلم، ضبط ویدئو از صفحه نمایش و … توضیح دادیم. یکی دیگر از امکانات فراوان این نرم افزار پخش ویدئو ، تبدیل فیلم به صداست. بنابراین اگر وی ال سی را بر روی کامپیوتر خود نصب کرده اید، بدون نیاز به هیچ برنامه دیگری، می توانید صدای یک فیلم را ذخیره نمایید. استفاده از این روش به شکل زیر است:

– VLC Player را باز کنید.

– از منوی Media گزینه  Convert / Save را بزنید و یا از کلیدهای ترکیبی Ctrl+R استفاده کنید.

تبدیل فیلم به صدا برای کامپیوتر

– در صفحه باز شده، بر روی دکمه Add کلیک نمایید.

تبدیل فایل ویدئویی به فایل صوتی

– فایل ویدئویی خود را باز کنید.

– بر روی Convert / Save کلیک کنید.

تبدیل فیلم به صدا در کامپیوتر

– منوی کشویی Profile را بر روی Audio-MP3 تنظیم کرده و با کلیک بر روی دکمه Browse محل ذخیره سازی فایل را مشخص و برای آن نام ایجاد کنید.

– Start را بزنید.

تبدیل فیلم به صدا با وی ال سی

اکنون فایل ویدئویی شما به یک فایل صدا تبدیل شده و شما می توانید با تمام دستگاه هایی که فرمت MP3 را پشتیبانی می کنند، این فایل را باز کنید. همانطور که در مرحله آخر مشاهده می کنید، می توانید فایل ویدئویی خود را با فرمت های مختلف ذخیره کنید.

مقاله پیشنهادی : تبدیل نوار کاست به فایل صوتی MP3

2- تبدیل فیلم به صدا آنلاین

روش دیگر تبدیل فیلم به صدا در ویندوز ، استفاده از وب سایت هایی است که این امکان را فراهم کرده اند و می توان با استفاده از آن ها به صورت آنلاین این کار را انجام داد.

یکی از بهترین وب سایت هایی که این بستر را فراهم کرده، وب سایت onlineconverter است که می توانید با آپلود فایل ویدئویی و یک کلیک، آن را به فایل صوتی تبدیل نمایید. توجه کنید که در این وب سایت تنها می توانید فایل های تا سقف 200 مگابایت را آپلود نمایید.

Video Converter دیگر سایتی است که می توانید با استفاده از آن، ویدئوهای خود را به فایل صوتی تبدیل کنید.

3- تبدیل فیلم به صدا در ویندوز با Wondershare Filmora

Wondershare Filmora یکی از بهترین برنامه های ویرایش فیلم است که کاربردهای فراوانی داشته و می توانید برای ساخت کلیپ و… نیز از آن استفاده کنید. یکی از کاربردهای ساده این نرم افزار پیشرفته، تبدیل فیلم به صدا است.

برای استفاده از این روش، مراحل زیر را طی کنید.

– نرم افزار Wondershare Filmora را باز کنید.

– با کلیک بر روی Import Media Files Here ویدئوی مورد نظر خود را در آن باز کنید.

برنامه تبدیل فیلم به صدا برای کامپیوتر

– با کلیک بر روی فایل اضافه شده در برنامه، آن را به لیست ویدئوها در پایین صفحه اضافه کنید.

تبدیل فیلم به صدا در کامپیوتر

– بر روی Export کلیک کنید.

تبدیل ویدئو به صدا

– از لیست Format ، گزینه MP3 را انتخاب کرده و در نهایت بر روی Export کلیک کنید.

در این مطلب سه روش ساده برای تبدیل فیلم به صدا برای کامپیوتر بیان شد. آیا روش های دیگری برای این کار می شناسید؟ تا کنون از چه برنامه هایی برای این کار استفاده کرده اید؟ پیشنهادات خود را در همین صفحه به اشتراک بگذارید.