حذف پسورد ویندوز 10 بدون سی دی از طریق cmd

حذف پسورد ویندوز 10 بدون سی دی از طریق cmd

حذف پسورد ویندوز 10 بدون سی دی از طریق cmd به چه صورت می باشد؟ این روش در چه مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد؟

داشتن پسورد برای هر کامپیوتری یک ضرورت محسوب می شود. شما باید برای رایانه خود یک پسورد ایجاد کنید که بتواند سیستم شما را از دسترس دیگران در امان نگه دارد. به این ترتیب اطلاعات شخصی شما امنیت بیشتری خواهند داشت. اما با دانستن نحوه ساخت رمز عبور قوی برای کامپیوتر امکان هک شدن شما به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. پس حتماً یک پسورد قوی انتخاب کنید.

اما اگر رمز عبور سیستم خود را فراموش کردید چه می توان کرد؟ در این شرایط چگونه می توان بدون تعویض ویندوز و از دست رفتن بخشی از اطلاعات وارد سیستم شد و رمز آن را تغییر داد؟

در چنین موقعیتی نیاز دارید که رمز عبور خود را بشکنید و وارد سیستم شوید. سپس بدون نیاز به رمز عبور فعلی آن را حذف کرده و رمز جدید انتخاب کنید. این کار با استفاده فایل نصبی ویندوز 10 امکان پذیر خواهد بود. در نتیجه شما نیاز به CD ویندوز 10 دارد. پس اگر امکان خرید سی دی دارید آن را تهیه کرده و روش زیر را دنبال کنید. در غیر این صورت می توانید این ویندوز را دانلود کرده و بر روی فلش بوتیبل شده ای بریزید تا بتوانید با استفاده از آن به حذف پسورد ویندوز 10 بدون سی دی از طریق cmd بپردازید.

حذف پسورد ویندوز 10 بدون سی دی از طریق cmd

این مراحل با استفاده از فلش بوتیبل شده و یا سی دی ویندوز 10 دنبال کرده و از آن برای شکستن پسورد خود استفاده کنید.

1- پس از آن که سی دی را درون دستگاه قرار دادید و یا فلش ویندوز را به آن متصل نمودید سیستم خود را بوت کنید.

2- روی Next کلیک کنید تا از صفحه انتخاب زبان و … عبور کنید.

3- در ادامه صفحه ای برای شما نمایش داده خواهد شد که دارای دو گزینه Install now و Repair your windows می باشد. Install now ویندوز قبلی را از کامپیوتر شما حذف کرده و ویندوز جدید روی آن نصب می کند اما ما به این گزینه نیاز نداریم. روی Repair your windows کلیک کنید تا بتوانید به بازسازی ویندوز فعلی خود بپردازید.

حذف پسورد ویندوز 10 از طریق cmd

4- در ادامه سه گزینه مشاهده خواهید کرد که باید از بین آن ها گزینه دوم یعنی Troubleshoot را انتخاب کنید.

شکستن پسورد ویندوز 10

5- روی Advanced options کلیک کنید.

نرم افزار شکستن پسورد ویندوز 10

6- Command Prompt را انتخاب کنید تا وارد خط فرمان CMD شوید. روش سریع تر رسیدن به پنجره CMD استفاده از کلید میانبر shift+f10 پس از مرحله 1 می باشد.

حذف پسورد ویندوز با cmd

7- برای حذف پسورد ویندوز 10 بدون سی دی از طریق cmd در این صفحه به ترتیب دو دستور زیر را وارد کرده و بعد از هر یک Enter بزنید. دقت داشته باشید که به جای حرف C باید نام درایوی که ویندوز شما بر روی آن نصب می باشد را تایپ کنید.

move c:\windows\system32\utilman.exe c:

copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\utilman.exe

ریست پسورد ویندوز 10

8- در ادامه بدون استفاده از فلش و یا سی دی سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید.

9- در صفحه ورود روی آیکون Ease of access کلیک کنید تا مجدداً صفحه CMD را مشاهده کنید.

ریست پسورد ویندوز 10 با سی دی

10- دستور زیر را تایپ کرده و به جای <username> نام کاربری دلخواه و به جای <password> رمز عبور جدید خود را وارد کنید.

net user <username> <password>

تغییر پسورد ویندوز 10

11- به این ترتیب حذف پسورد ویندوز 10 بدون سی دی از طریق cmd انجام شده و پسورد جدید برای شما جایگزین می شود. حالا می توانید پنجره خط فرمان را ببندید و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور جدید خود وارد شوید.

همانطور که مشاهده کردید به راحتی می توانید به حذف پسورد ویندوز 10 بدون سی دی از طریق cmd پرداخته و با حفظ اطلاعات خود دوباره از همان ویندوز قبلی استفاده کنید. راه حل شما برای برای فراموشی رمز عبور ویندوز چیست؟ از چه روش های دیگری می توان پسورد ویندوز را شکست و وارد آن شد؟